„Kochany panie Grzegorzu!” Broniarz, SLD-owski związkowiec, wyznaje miłość Schetynie [VIDEO]

Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP wyznaje miłość Grzegorzowi Schetynie na konwencji PO w 2018 roku. (PAP/Jacek Bednarczyk
Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP wyznaje miłość Grzegorzowi Schetynie na konwencji PO w 2018 roku. (PAP/Jacek Bednarczyk

W Polsce rozpoczął się strajk nauczycieli. Popiera go opozycja, a postkomunistyczni działacze ZNP udają, że protest nie ma podłoża politycznego.

ZNP postanowiło wziąć uczniów na zakładników i ogłosiło strajk. Niezależnie od być może słusznych żądań, nie ma wątpliwości, że jest to akcja polityczna. To kolejny etap bezwzględnej wojny PO, Nowoczesnej, SLD i czego tam jeszcze z PiS-em. Różne awantury będą się ciągnęły co najmniej do październikowych wyborów parlamentarnych.

Zwykłym kłamstwem i oszustwem jest wmawianie ludziom, że strajk nie ma podłoża politycznego. Broniarz stary partyjny aparatczyk wprowadził Związek Nauczycielstwa Polskiego w objęcia SLD. Organizacja miał w ramach postkomunistycznej formacji nawet swoich posłów.

Ponieważ SLD nie ma w Sejmie, to Broniarz przykleja się do obecnej opozycji, a ta przyjmuje go z otwartymi rękoma. PO, Nowoczesna i co to tam jeszcze zjednoczą się nawet z towarzyszami od junty wojskowej Jaruzelskiego jeśli tylko może zaszkodzić to PiS.

W sieci krąży nagranie z jednego ze zlotów PO, które najlepiej ilustruje miłosne relacje pomiędzy PO a starymi postkomuchami z ZNP.