Joanna Kulig nie zwalnia tempa. Zagra główną rolę w nowej produkcji Netflixa

Joanna Kulig. Foto: PAP
Joanna Kulig. Foto: PAP

Odkąd ogłoszono nominacje do Oscara, Joanna Kulig nie schodzi z pierwszych stron gazet. Mimo że nie zdobyła statuetki, to i tak pobyt w Stanach może zaliczyć do udanych. Tam też przyszło na świat jej pierwsze dziecko. Jak widać, szczęście jej nie opuszcza. Joanna dostała główną rolę w serialu Netflixa.

Nominacja do Oscara stała się dla Kulig przepustką do zagranicznych produkcji. W poniedziałek Netflix ogłosił, że Polka wcieli się w jedną z głównych postaci nowego serialu – „The Eddy”. Reżyserem produkcji jest m.in. Damien Chazelle, który wcześniej zdobył Oscara za film „La La Land”.

Netflix zapowiada produkcję jako dramat muzyczny osadzony w multikulturowej rzeczywistości współczesnego Paryża. W serialu pojawią się dialogi w językach: francuskim, angielskimi i arabskim. Akcja ma się rozgrywać wokół jednego z tamtejszych klubów, jego właściciela i członków grającego ram na stałe zespołu.

Kulig zagra Maję – kobietę o niezwykłym talencie wokalnym, która jednak nieustannie zmaga się z uzależnieniem alkoholowym. „Poza sceną czuje się zagubiona, niepewna kierunku, w którym zmierza jej życie. W obecnej sytuacji zdaje się, że nie pozostaje jej nic innego jak dołączyć do zespołu Elliota, któremu od czasu do czasu partneruje, mimo, że do tej pory opierała się podjęciu tej decyzji” – opisali tę postać twórcy serialu.

„The Eddy” to kręcony w Paryżu serial produkcji Endeavor Content. Będzie składał się z ośmiu odcinków dostępnych tylko na Netflix. Pierwsze dwa z nich wyreżyseruje Damien, scenariusz do sześciu stworzył Jack Thorne – znany z produkcji takich, jak „Skarb Narodów”, „To właśnie Anglia”, czy „Cudowny Chłopak”.

Aktorzy będą śpiewali przeboje Glena Ballarda, który ma na swoim koncie m.in. „Jagged Little Pill” Alanis Morissette i „Bad” Michaela Jacksona.

Źródło: Netflix/wprost.pl