Krowa+ po hindusku. Rzucanie się krowimi plackami ma przynieść dobrobyt i zdrowie. Nietypowy zwyczaj w Indiach [VIDEO]

Hindusi obrzucający się krowim łajnem/Fot. screen YouTube
Hindusi obrzucający się krowim łajnem/Fot. screen YouTube

W niedzielę w indyjskiej wiosce Kairuppala niebo wypełniło… krowie łajno. A wszystko z powodu dorocznej „wojny Pikudala”. Ludzie rzucają się wówczas krowimi plackami. Jest to walka pomiędzy wioskami, która ma symbolizować „małżeńską wojnę bogów”.

Mieszkańcy Indii uważają, że rytuał ten przynosi zdrowie i dobrobyt. „Impreza” odbywa się dzień po święcie Ugadi i gromadzi ludzi z Kairuppala i pobliskich wiosek w Andhra Pradesh. Biorą oni udział w symbolicznej wojnie oznaczającej mitologiczny spór hinduskich małżeństw.

Jedna strona rzuca krowim łajnem w imię bogini Bhadrakali, druga zaś w imię Veerabhadraswarmy. Po ogłoszeniu zwycięzcy, wszyscy świętują małżeństwo dwójki bogów. Ludzie wierzą, że ten rytuał przynosi zdrowie, dobrobyt oraz deszcz.

Są też minusy, bowiem każdego roku kilku uczestników odnosi obrażenia w wyniku walki na krowie łajno, ale miejscowi uważają, że rany zagoją się w ciągu trzech dni.

Źródło: rt.com

13 KOMENTARZE

 1. a potem przyjeżdżają tutaj, i corpo-lemingi odbierają z tych rąk dowiezione brudnym rowerem żarcie.
  Brawo. Tak dalej trzymać.

 2. Niech przyjeżdżają, u nas za to psiego gówna jest pełno po miastach. Może też zaczną się rzucać. Jak tu traktować poważnie takich brudnych dzikusów.

 3. To są ci od ubogacania kulturowego Europy Zachodniej. Wysoko rozwinięta cywilizacja, dzięki której kiedyś człowiek postawi swoją nogę na Marsie. :D

 4. Hindusi narod dziki brudasy ZLDZIEJE smierdzacy niedomyci biedota analfabeci – to nam zgotowal obcy wrogi POPIS wypedzil za granice polakow wyksztalconych a sprowadza gnoj I zacofanie oraz zlodziei ! Haba POPIS jedna banda z Broniarzem UBecka scierwa !

 5. Zapraszamy z tą „imprezą” do polskiego sejmu. Obecność wszystkich posłów obowiązkowa.

 6. Trochę jak z Kapitana Bomby tylko tam Kurwinoxy zamiast rzucać się odchodami, wąchali je :-P :-)

  • ty juz cuchniesz jak ten placek, jakas aktorzynka dala ci przyklad jak masz sie okadzic szalwia w kroczu, by cie nie bylo czuc.

 7. Wojna na krowie placki, chińskie święto (i walka) smoków czy polinowski Lajkonik – wszystkie one mają jedne KORZENIE

  UNICESTWIENIE ABLA i jego koziej armii przez Boga

  a teraz będzie Zmasońska powtórka.

Comments are closed.