Spływają informacje o egzaminach gimnazjalnych z całego kraju. Szantaż Broniarza się nie udał

Egzamin gimnazjalny. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP
Egzamin gimnazjalny. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP
REKLAMA

Z całego kraju spływają informacje o egzaminach gimnazjalnych. Z informacji wynika, że wszędzie egzaminy odbywają się normalnie.

W Świętokrzyskiem w środę rano rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne we wszystkich szkołach regionu – poinformował PAP świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

REKLAMA

Kurator przekazał, że egzaminy gimnazjalne, do których w regionie przystąpiło ponad 11 tys. uczniów, odbywają się bez żadnych zakłóceń.

Wielkopolskie, Lubuskie, Zachodniopomorskie: Nie mamy informacji, że w którejś ze szkół egzamin gimnazjalny się w środę nie rozpoczął – powiedziała PAP dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu Marcjanna Klessa.

Na obszarze podległym OKE w Poznaniu znajdują się szkoły z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Śląskie: Egzamin gimnazjalny rozpoczął się w środę w woj. śląskim we wszystkich szkołach bez zakłóceń – poinformowała Anna Kij z Kuratorium Oświaty w Katowicach. Odbywa się on w ponad 700 gimnazjach i szkołach, w których są prowadzone klasy gimnazjalne.

Podlaskie: Egzamin gimnazjalny rozpoczął się w środę bez zakłóceń we wszystkich szkołach w Podlaskiem – poinformowała PAP Okręgowa Komisja Egzaminacyjna (OKE) w Łomży. W regionie do tego egzaminu przystąpiło ponad 10 tys. uczniów.

Opolskie: W 168 szkołach województwa opolskiego w środę rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Jak powiedział PAP opolski kurator oświaty Michał Siek, tylko w jednej ze szkół w Kluczborku rozpoczęcie egzaminu opóźniło się ze względu na konieczność dojazdu wsparcia z Opola.

Warmińsko-mazurskie: Ponad 13,3 tys. uczniów rozpoczęło w środę o godz. 9 na Warmii i Mazurach egzaminy gimnazjalne, mimo strajku nauczycieli. Według kuratorium i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, do środy rano nie napłynęły sygnały o nieprawidłowościach.

Kujawsko-pomorskie: Środowy egzamin gimnazjalny rozpoczął się o godzinie 9 we wszystkich szkołach w Toruniu i Włocławku (Kujawsko-Pomorskie) – podały władze obu miast. Z wcześniej przekazywanych informacji wynikało, że tak samo będzie w największym mieście regionu – Bydgoszczy.

Mazowieckie: Nie mam informacji, że dziś gdzieś egzamin gimnazjalny mógłby się nie odbyć – poinformowała PAP dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie Anna Frenkiel, w pierwszym dniu egzaminu, a zrazem trzecim dniu strajku nauczycieli. OKE w Warszawie swoim zasięgiem obejmuje woj. mazowieckie.

Podkarpackie: Na Podkarpaciu w środę rano rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne we wszystkich szkołach regionu – poinformowała PAP rzecznik podkarpackiego kuratorium oświaty w Rzeszowie Mariola Kiełboń.

Lubelskie: Egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się w środę planowo, bez zakłóceń we wszystkich szkołach – wynika z informacji kuratorium oświaty w Lublinie i władz samorządowych Lublina.

Dolnośląskie: We wszystkich szkołach na Dolnym Śląsku, które miały przeprowadzić w środę egzamin gimnazjalny, rozpoczął się on bez zakłóceń – wynika z informacji uzyskanych przez PAP w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Źródło: PAP

REKLAMA