Jerzy Zięba do Jarosława Kaczyńskiego: „Niech Pan dołączy do Konfederacji!” [VIDEO]

Jerzy Zięba. Foto: yt/wRealu24
Jerzy Zięba. Foto: yt/wRealu24
REKLAMA

Autor bestsellera „Ukryte terapie” Jerzy Zięba na jednym ze swoich wykładów postanowił lekko zażartować sobie z dwóch głównych partii politycznych w Polsce, czyli z PiS i PO. Z uśmiechem na ustach wezwał prezesa Jarosława Kaczyńskiego do przystąpienia do… Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Jerzy Zięba od lat jest propagatorem szwajcarskiego modelu demokracji. Rozumie przez to marginalizację partyjnych tworów i oddanie większej władzy bezpośrednio narodowi m.in. w postaci referendów.

REKLAMA

W tym duchu postanowił lekko zadrwić sobie z dwóch głównych partii politycznych w Polsce, które na zmianę dzielą się władzą w naszym kraju.

„Bardzo was proszę, bo to poleci gdzieś tam świat teraz – Hubert Czerniak tu siedzi, członek Konfederacji – zaproście do was PiS, Zaproście pana Kaczyńskiego i powiedzcie mu: Panie Jarosławie chcemy oddać władzę narodowi zgodnie z konstytucją! Zobaczymy co pan Jarosław wtedy powie. Znaczy ja wiem co powie ale mogę się mylić” – stwierdził Zięba.

„Idźcie do PO i powiedzcie, ale nie będziecie rządzić, już nigdy więcej nie będziecie partią rządzącą! Dlaczego? No dlatego, że to naród będzie sprawował nad wami kontrolę. Panie Jarosławie Kaczyński, niech Pan dołączy do tej Konfederacji. Ja Pana bardzo uprzejmie proszę, ja Jerzy Zięba. Dziękuję bardzo” – powiedział z uśmiechem Jerzy Zięba.

REKLAMA