Michalkiewicz ostro o strajku nauczycieli! „Rodzice powinni wystąpić przeciwko ZNP z pozwami sądowymi”

Stanisław Michalkiewicz. Foto: nczas.com
Stanisław Michalkiewicz. Foto: nczas.com

Redaktor Stanisław Michalkiewicz wypowiedział się na temat strajku nauczycieli. Doradza rodzicom dążenie do swoich praw przed polskim sądem. – Rodzice uczniów poszkodowanych przez strajk, powinni wystąpić przeciwko Związkowi Nauczycielstwa Polskiego z pozwami sądowymi o wynagrodzenie tych szkód – mówi.

Przypomnijmy, że od poniedziałku w większości polskich szkół trwa strajk nauczycieli organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych. Sławomir Broniarz grozi i twierdzi, że to nie koniec strajku. Stanisław Michalkiewicz wprost odpowiada, że ten strajk jest polityczny.

Najważniejsza jest intencja doprowadzenia do chaosu w sektorze edukacji. Organizatorzy strajku liczą na to, że zachwieje on rządem Prawa i Sprawiedliwości w roku wyborczym. Z drugiej strony rząd liczy na to, że opinia publiczna zwróci się przeciwko Związkowi Nauczycielstwa Polskiego i przewodniczącemu Sławomirowi Broniarzowi – komentuje Michalkiewicz.

Michalkiewicz twierdzi, że rodzice powinni rozważyć wystąpienie na drogę sądową przeciw strajkującym:

Strajki nie są zabronione, ale ktoś powinien odpowiadać za poniesione z tego względu szkody. Praktyka pokazuje, że za szkody spowodowane strajkiem nikt nie odpowiada, co zachęca tym bardziej do strajkowania (…). Artykuł 415 kodeksu cywilnego stanowi, że kto ze swojej winy wyrządził drugiemu szkodę, zobowiązany jest do jej naprawienia.

Strajk nauczycieli zorganizowany jest przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Dlatego myślę, że rodzice uczniów poszkodowanych przez strajk, powinni wystąpić przeciwko Związkowi Nauczycielstwa Polskiego z pozwami sądowymi o wynagrodzenie tych szkód – komentuje w swoim stylu publicysta „Najwyższego Czas-u!”.

Źródło: Radio Maryja

Comments are closed.