Ziemkiewicz śmieje się, że ZNP powołuje Fundusz Strajkowy. „Lemingi, wyskakiwać z kasy!”

Sławomir Broniarz i Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP/ Facebook
Sławomir Broniarz i Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP/ Facebook

Oni nawet nie udają, że chodzi im tylko o kasę. Związek Nauczycielstwa Polskiego powołał Fundusz Strajkowy. Jak twierdzą pieniądze mają zostać przekazane protestującym nauczycielom. Rafał Ziemkiewicz w swoim dowcipnym stylu skomentował całą sprawę: „Lemingi, wyskakiwać z kasy!”.

Co było wiadomo przed samym rozpoczęciem strajku nauczyciele, którzy biorą udział w trwającym od poniedziałku strajku generalnym, nie mogą liczyć na wynagrodzenie. Proste – nie pracujesz – nie masz wynagrodzenia!

Jak twierdzi ZNP – zbiórka pieniędzy ma rekompensować dni protestu. Zgodnie z zapowiedziami, od czwartku można wpłacać środki na powołany przez ZNP Fundusz.

Nauczyciele codziennie wspierają nasze dzieci i wnuki. Teraz to oni potrzebują wsparcia, bo strajkując tracą swoje zarobki – czytamy.

Z kolejnej próby wydarcia kasy od ludzi w dowcipny sposób skomentował popularny publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Po doświadczeniach z puszkami i fakturami KOD oraz po zbiórce na seicento można teraz wesprzeć „walkę o wolność” wpłacając na „fundusz strajkowy” utworzony przez ZNPO. Lemingi, powtórzę swój apel, wyskakiwać z kasy! – napisał Ziemkiewicz.

Co już mało śmieszne to fakt, że lemingi naprawdę wyskoczą z kasy i będą wpłacać na konto. Ale leming to leming… taka rasa.

Źródło: Twitter

Comments are closed.