Kolejne wytyczne dla klęczącej Polski. USA mówią polskiemu wasalowi, że nie wolno im przeprowadzać ekshumacji w Treblince bez konsultacji z Żydami

Pomnik w obozie Treblinka II/fot. ilustracyjne/fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl/Wikimedia Commons
Pomnik w obozie Treblinka II/fot. ilustracyjne/fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl/Wikimedia Commons

W poniedziałek prokuratorzy IPN mieli rozpocząć ekshumacje ofiar na terenie niemieckiego obozu zagłady w Treblince. Środowiska żydowskie są przeciwne z przyczyn religijnych. Okazuje się, że Departament Stanu USA wystosował dość ostrą korespondencję do polskiego rządu w tej sprawie.

IPN od lat prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych przez Niemców na więźniach Treblinki. Po badaniach wytypowano nieznane dotąd miejsca pochówku ofiar. Znalezione zostały tam ludzkie szczątki oraz łuski od nabojów. W tych miejscach miała ruszyć ekshumacja.

Ekshumacje mają odbyć się na terenie obozu Treblinka I. Formalnie nie był to nigdy obóz zagłady, jak Treblinka II, ale tam również ginęli ludzie.

Moja hipoteza jest taka, że być może natrafiono na groby z początkowego okresu działalności obozu Treblinka I, czyli z 1941 r. Wtedy w obozie byli Polacy, Żydzi i Romowie – powiedział w lutym „Rzeczpospolitej” dr Edward Kopówka, dyrektor Muzeum Treblinka.

Dla Żydów kwestia ekshumacji jest niezwykle delikatna. Według ich tradycji, zwłoki są nienaruszalne. Jednak nie przeszkadza im to dokonywać ekshumacji przy okazji badań archeologicznych w Izraelu.

Okazało się, że szybko planem ekshumacji zainteresowały się władze USA. „Onet” zdobył kopie korespondencji między Departamentem Stanu USA, polską ambasadą w Waszyngtonie oraz IPN. Amerykanie przestrzegają w niej polskiego wasala przed przeprowadzeniem ekshumacji bez konsultacji ze środowiskami żydowskimi.

Nasza ambasada w Warszawie dowiaduje się, że Instytut Pamięci Narodowej zacznie w poniedziałek ekshumację masowych grobów w Treblince I. Jeśli tak rzeczywiście jest, to – z czego niewątpliwie zdajecie sobie sprawę – wywoła to poważne obawy natury religijnej (w oryginale: „significant religious concerns” – red.) dotyczące jakichkolwiek planowanych ekshumacji obejmujących miejsca pochówku żydowskich ofiar Holokaustu. Czy bylibyście w stanie wyjaśnić, jakie IPN ma plany na te ekshumacje? Mamy nadzieję, że jakiekolwiek ekshumacje będą przeprowadzone tylko pod warunkiem odpowiednio wcześniej przeprowadzonych konsultacji ze środowiskami żydowskimi w Polsce – napisał przedwczoraj Matthew G. Boyse z Biura Stosunków z Europą Departamentu Stanu do polskiego ambasadora Piotra Wilczka oraz jego zastępcy Pawła Kotowskiego.

Decyzję o ekshumacji podjęła Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, która jest autonomiczną częścią Instytutu Pamięci Narodowej, podległą merytorycznie wyłącznie pod Prokuraturę Generalną RP. W tej sytuacji pytania należy kierować do Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu ponieważ wyłącznie ona dysponuje szczegółowymi informacjami – napisał wiceszef IPN Mateusz Szpytma w odpowiedzi na zapytanie nie mającej bladego pojęcia o sprawie ambasadzie polskiej.

Szef prokuratury IPN Andrzej Pozorski, zaufany ministra Zbigniewa Ziobry zapytany o komentarz w tej sprawie odpowiedział tylko, że „w piątek wydamy w tej sprawie komunikat”.

Źródło: onet.pl

43 KOMENTARZE

   • ! ! ! ! ! ŚWIĘTA PRAWDA ! ! ! ! !
    ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
    KTO CHCE ZOBACZYĆ JAK ORZEŁ DOPADŁ węża NIECH OTWORZY SOBIE LINK PONIŻEJ ! ! ! ! !
    lh4.googleusercontent.com/-GiVWOW1uJ5s/U2nvNTVJefI/AAAAAAAACTU/311762wNgFo/w800-h800/taken-in-right-moment-eagle-catches-snake.jpg

  • ! ! ! ! ! DO PIEKŁA Z WSZYSTKIMI jankesami i parchami i ich sługusami CZYLI kapo i NIECH TAM ZGNIJĄ, A NA SKU_WIONYM PIER_OLONYM SĄDZIE OSTATECZNYM NIECH ZGINĄ NA WIECZNOŚĆ ! ! ! ! !
   DO PIEKŁA Z nimi i POTEM NIECH ZGINĄ ! ! ! ! !
   A TERAZ NATYCHMIAST parch ksenomorf „georgette mosbacher” i parch sierżancina „jonny-jonatan-jojne daniels” WON WYPIER_ALAĆ A POLSKI ! ! ! ! !
   A M E N ! ! ! ! !

 1. A co na to Korwin, „żyrinowski” Kaczyńskiego

  jaki z namaszczenia swojej „przewodniej antenki”

  postanowił wystąpić z INICJATYWĄ POSELSKĄ

  UZNANIA przez sejm polin+ ŻYDOWSKIEGO MIĘDZYNARODOWEGO BANDYTYZMU

  w postaci GANGSTERSKICH ŻĄDAŃ znanych jako act 447 „ZA ZASADNE” ?

  • Słucham?! Konfederacja jako jedni z niewielu informuje Polaków o zagrożeniu jakim jest ustawa 447! Ktoś cię bezczelnie okłamał!

   • To czemu tylko mówi zamiast wyprowadzić swoich 40 letnich prawiczkowych pretorian na ulice by PROTESTOWALI jak Rejtani XXI wieki i UŚWIADAMIALI przechodniów….

    bo to są DZIAŁANIA POZOROWANE,

    jak u brauna (poczytaj o jego KORZENIACH i ile one mają AK’owskiej krwi na „witkach”)

    • I tu się mylisz! Protest będzie 2 tygodnie przed wyborami!
     https //nczas.com/2019/04/04/wielka-manifestacja-stop447-juz-11-maja-protest-w-warszawie-przeciwko-ustawie-447/

     • tyle iż już w sejmie PRZYKLEPALI UCHWALENIE UZNANIA ŻĄDAŃ z act447

      więc teraz to se SPRZEDAWCZYKI mogą „PROTESTOWAĆ” do woli

      by wpatrzone w nich, jak w bycze „działo” nimfomanki, oszołomstwo

      mogło się nadal RAJCOWAĆ „PATRIOTYCZNOŚCIĄ” swojego ukochanego fuhrera…
      .
      .
      Innym słowy to POZOROWANE PROTESTY czyli MUSZTARDA po TARGOWICY
      jak i cała pozostała „opozycyjna” działalność korwinistów…
      bojowników o polin na „telefon” z brytyjskiej centrali…..

   • NIEokłamano go, ALE on KŁAMIE Z PREMEDYTACJĄ CZYLI napisał to co napisał ŻEBY MĄCIĆ ! ! ! ! !

   • Nie zawracaj sobie uwagi typem który teraz pojawił się pod nickiem ,,Kim” to forumowy klaun i głupek który ciągle wypisuje te samo farmazony. Wcześniej pisał pod nickiem ala wilk i jeszcze jakimś innym.

   • Kim, inicjatywa protestu przeciwko Ustawie 447 jak najbardziej słuszna. Tylko skieruj ją pod właściwym adresem: do POPiSu czyli folksdojczów i USraelskich lokai !!!

    Bo teraz to tak wygląda jakbyś miał g*wno zamiast rozumu w tej twojej skołatanej żydowsko – pisowskiej łepetynie.

 2. Po co robić ekshumacje w obozie zagłady? Pisowcy uwielbiają bezcześcić zwłoki. Co zrobili z nieskremowanymi ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej? I to wbrew protestom rodzin? Sprowadzili żandarmerię wojskową na cmentarz. Ohyda. A IPN powinien zostać rozwiązany – akta do archiwum państwowego a pracownicy na trawkę. W takim kształcie jak teraz IPN to instytucja walki z przeciwnikami politycznymi PiS.

  • Może od razu rozwiązać Polskę,po co się rozdrabniać,żydofilu?Po co ekshumacje?Może było inaczej niż twierdzi sanhedryn.

 3. komisja ścigania zbrodni przeciwko narodowi polskiemu to czysto rasistowska służba, która bada zbrodnie tylko przeciwko określonej rasie ludzie.

 4. Gudłaje się boją, że nie odkopano by żadnego pejsatego. I ich przedsiębiorstwo Shoah upadnie.

  • Spokojnie. W 1945 roku generał Eisenhower, wizytując wyzwolone obozy koncentracyjne, kazał zrobić bardzo staranną dokumentację zdjęciową i filmową tych zbrodni. Na pytanie, po co, odpowiedział – „bo za 50 lat znajdą się skurw..ny, które będą twierdzić, że to się nigdy nie wydarzyło.”

   Tak więc, qb, twoje głupie komentarze możesz zachować dla siebie, nikt normalny takim jak ty nie uwierzy.

   • Problem w tym, że to ŻYDZI dopuszczają się kłamstwa oświęcimskiego poprzez oskarżanie Polaków o niemieckie zbrodnie, by wyłudzać nawet 300 miliardów $!

     • No proszę.Jakie perwersje ci się marzą.To po tych żydow…tfu amerykańskich szkołach takie zjeb…a główka?To się leczy,najlepiej do tego nadaje się lobotomia.Póki co,możesz sobie zrobić lewatywę,może ci ulży.Wbrew temu co tu pierd…sz,dość dużo Polaków obchodzi co tam żydy pichcą na Polskę.

 5. rowniez w Izraelu ortodoksi przeszkadzaja w trakcie badan archeologicznych o ile dowiedza sie, ze odkryto pochowek czy cmentarzysko. Wedlug Izaelskiego prawa szczatki odnalezione podczas wykopalisk nalezy pochowac powtornie w ciagu 24 godzin.

 6. rowniez w Izraelu ortodoksi przeszkadzaja w trakcie badan archeologiczny ch o ile dowiedza sie, ze odkryto pochowek czy cmentarzysko. Wedlug Izaelskiego prawa szczatki odnalezione podczas wykopalisk nalezy pochowac powtornie w ciagu 24 godzin.

  • Podaj mi dlaczego mielibyśmy respektować żydowskie przepisy pogrzebowe w sytuacji gdy:
   – sami Żydzi ich nie respektują, gdy jest im to wygodne;
   – podczas natrafienia w czasie wykopalisk na szczątki ludzi wszystkich innych narodowości nie robi się tego cyrku co ze szczątkami żydowskimi.

   Moim zdaniem na terenie Polski powinna obowiązywać zasada: PRAWDA ponad WSZYSTKIM!

 7. Kiedyś mieliśmy jednego pana – Brukselę, teraz mamy drugiego pana – żyda i jego „podnóżek” czyli Amerykanów. Kto jeszcze będzie nam nakazywał co mamy robić i jak żyć, Bóg raczy wiedzieć….

 8. Co bandyci USA znaleźli tam terrorystów. Najwyższa pora przepędzić amerykańskich okupantów z RP choćby przy pomocy Rosji

 9. Polsko języczne pachołki rządzące Polska wszak na kolanach wykonają polecenia .

  • Wykonają. Podobno Kneset zebrał się w Krakowie na zwyczajnym posiedzeniu, w dodatku bez poinformowania o tym polskich władz. Żydostwo czuje się tu jak u siebie, a polskojęzyczne władze uważa za pożytecznych figurantów na potrzeby polskiego motłochu.

 10. MSZ cały do wymiany. Ambasadoressa Mosbacher i Azari też do wymiany – mogą zabrać z sobą kolejnego „przyjaciela Polski” Danielsa. Od takich „przyjaciół” i „strategicznych sojuszników” strzeż nas Panie.

  • Malo tego, jezeli przekopujac ten ogrodek znajdziesz skrzynke ze zlotem, to to złoto nalezy do skarbu panstwa i zeby je zachowac bedziesz musial udowodnic ze zakopal je np. Twój dziadek, ale jezeli znajdziesz skrzynke z amunicja to juz bedzie nalezec do ciebie i to ty bedziesz musiał udowodnic ze zakopal ja np. Twój dziadek bo jak nie to idziesz do pierdla za nielegalne posiadanie amunicji.

 11. Apropo ustawy 447, czy jak zydzi dostana rekompensate za utracone mienie to ceny mieszkan wzrosna czy stanieja? Interesuje mnie glownie Warszawa, Bialystok, Lublin i Rzeszow, bo nie wiem czy juz sprzedawac czy poczekac.

  • Sprawdź księgi wieczyste budynków z twoimi mieszkaniami, bo może nie będą Twoje. To samo z glebą, na której stoją te budynki. Najlepiej 100 lat wstecz :)

   • Tego sie wlasnie boje, zwlaszcza ze ostatnio okazalo sie, ze zydzi przybyli na te tereny juz 1000 lat i moze sie okazac ze nawet lasy ktore wycieto zeby wybudowac miasta byly ich.

 12. Zapewne Amerykanskie sluzby konsularne beda potrzebowaly jedzenia z kosci na drodze do wybrzeza Europy za mur Trumpa i odmowe mojej wizy.

Comments are closed.