Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy rośnie w siłę. Prawicowa koalicja ma kilka wyjątkowych punktów, które przyciągają wyborców

Marek Jakubiak, Kaja Godek, Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec, Robert Winnicki na konwencji Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl
Marek Jakubiak, Kaja Godek, Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec, Robert Winnicki na konwencji Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl

W kolejnych sondażach Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy uzyskuje coraz lepsze wyniki. Wpływa na to także widoczna otwartość na wszelkie prawicowe i antysystemowe środowiska, które chcą pracować dla dobra Polski.

Z najnowszego Eurosondażu wynika, że Konfederacja przekracza prób wyborczy. Co ciekawe, nie przekracza go Kukiz’15, do którego własnie przeszedł Marek Jurek i część członków partii Prawica Rzeczypospolitej. Jeśli nawet „Gazeta Wyborcza” podaje, że prawica przekracza próg, to sympatia w społeczeństwie musi być ogromna.

Z kolei z danych „Dziennika Wschodniego” w woj. Lubelskim prawicowa Konfederacja ma aż 9 proc. poparcia. Tu również Kukiz’15 znajduje się poniżej progu.

Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego oraz jedynka Konfederacji w Warszawie przywołał też świeży raport „Polityki w sieci”, z którego wynika, że także w Internecie rośnie popularność ugrupowania.

Wszystkie partie @KONFEDERACJA_ czyli @Partia_KORWiN, @RuchNarodowy i @FederacjaR mają tendencję wzrostową i na fb i na ttkonkurencja z @KUKIZ15 traci sympatyków i na fb i na tt – napisał linkując całość raportu.

Co przyciąga ludzi do Konfederacji? Zapewne unikalność postulatów i autentyczność. Środowiska prawicowe w Polsce od dawna czekały, by liderzy poszczególnych ugrupowań w końcu się dogadali i obalili POPiS-owy układ.

Sprzeciw dla bezprawnych roszczeń żydowskich

Konfederacja jako jedyna z ugrupowań politycznych zwracała uwagę na sprawę ustawy 447 i zagrożenie ze strony nieuprawnionych roszczeń żydowskich. Wyraźnie krytykuje też PiS, który gra pod dyktando USA i Izraela.

Obrona życia

Koalicja prawicy jest też jedyną opcją, która ma szanse aktywnie działać na rzecz obrony życia. Wśród posłów prolife już teraz w Sejmie są Jacek Wilk i Robert Winnicki. Z kolei Kaja Godek jako jedna z liderów ugrupowania wyraźnie wskazuje, jaką postawę w tej kwestii przyjmuje Konfederacja.

Wolność i własność

Jest to również jedyne ugrupowanie, które nie licytuje się na socjalizm. Wprost mówi, że należy obniżyć podatki i ograniczyć biurokrację, by ludziom po prostu zostawało więcej pieniędzy w portfelach. Co zaś robi POPiS – każdy widzi i słyszy każdego dnia.

Nie dla homopropagandy LGBT i deprawacji dzieci

Konfederacja jako jedyne ugrupowanie realnie sprzeciwia się forsowaniu ideologii LGBT. Gdy PO i przystawki wprost forsują tę ideologię, PiS jedynie gada w swoich organach partyjno-medialnych, że sprzeciwia się tego typu posunięciom. Nic jednak do tej pory nie zrobił, by zakazać szerzenia homopropagandy, co jest wprost wyartykułowanym postulatem Konfederacji.

Nie dla dyktatu Brukseli

Konfederacja również jako jedyna wyraźnie sprzeciwia się wtrącaniu się Brukseli do wewnętrznych spraw Polski. Nie zgadza się też na realizację lewackiej agendy w narodach Europy

Podsumowując, Polacy mają do wyboru stronnictwo amerykańsko-żydowskie, które reprezentuje PiS; niemiecko-rosyjskie, które reprezentuje Koalicja Europejska oraz stronnictwo propolskie, którym jest Konfederacja.

Źródła: twitter.com/nczas.com

68 KOMENTARZE

 1. pis = partia interesów syjonistycznych
  po = partia odniemiecka
  frühling (z germański’ego=niemieckiego) = wiosna
  jest jeszcze więcej jakichś parchówlewusów „nowoczesne czy jakieś inne”
  pis + po + frühling + parchylewusyWSZYSTKIEinne = JEDNO ZŁO !!!!!
  parchate i sku_wiałe kapo nad POLAKAMI ! ! ! ! !
  O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
  KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

  • Nic nie zmieni faktu że POPiS to zdrajcy i miejsca Kaczora Donalda jest w kryminale za zdradę stanu!

   • Myślę, Jarka bardziej bym tam widział. Choć pod niczym się nie podpisuje bo nie ma go w rządzie.

 2. nie żadna „prawica”, tylko zwykli politykierzy prący do żłobu, skończą podzieleni jak Kukiz, tylko Korwina szkoda na takie towarzystwo

  • Tez sie zgadzam Mikke, to taki popapraniec, ze zepsuje czego sie tylko dotknie

   • Nie umiesz czytać pajacu z kompleksem Korwina?

    • Nie wciskaj na chama ludziom swoich kompleksów. Korwin to człowiek systemu do którego należy od PRLu – tylko udaje antysystemowca i wodzi kuce i owce na manowce.

     • Nie, to Ty masz kompleks Korwina i w dodatku urojenia – jak fanatyczna obłąkana smoleńska PiSda pokroju Stefcia W – który chciał żeby Kaczor był dyktatorem.

 3. I co z tego? Konfederacja nie obiecuje bezmózgiej trzodzie wyborczej że dostanie po 500 zł zrabowanych innym ludziom, więc nie ma szans na osiągnięcie wyższych pozycji. W niemoralnym społeczeństwie, gdzie Polacy stanowią mniejszość musimy się cieszyć z kilku % dla normalności. Strasznie smutne…

  • Spokojnie, sam fakt dostania się do Sejmu będzie szokiem, a to zaciekawi lud!

   • Jeśli nie sfałszują wyborów. Poza tym, na razie to są wybory do europarlamentu. A nawet jeśli wejdą do sejmu, będzie to samo co teraz, czyli cisza medialna o Konfederacji. Zniszczenie przez zamilczenie.
    Jedyną szansą dla prawicy jest utworzenie własnych mediów społecznościowych w rodzaju prawicowego FB. Z prawicową moderacją, na własnych serwerach z zabezpieczeniem.

  • Konfederacja nie obiecuje 500 + tylko UWAGA ! 1000+! I dostaną wszyscy! A jak to zostanie zrobione!?
   OBNIŻENIE PODATKÓW! Tak któryś z liderów powiedział! Można powiedzieć, że nareszcie! Mój głos Konfederacja ma jak w banku!

 4. Wyborcza nie mogła podać innego sondażu niż, że KE i Wiosna rośnie w siłę i że Konfederacja ma dobry wyniki. Sugerują tym samym, że Konfederacja pracuje na rzecz KE i Wiosny.

 5. Moim zdaniem Wiosna nie przekroczy progu. Nawet w Warszawie Biedroń miał słaby wynik.

  • Przekroczy, przekroczy. Wszelcy dewianci i zboczeńcy uciekają ze wsi i miasteczek do dużych miast. Tu są anonimowi.

   • Ja uważam, że nie ma na to nawet najmniejszych szans.

 6. Na rolników /Lubelszczyzna/ to bym nie liczył. Oni dostają potężne dotacje z Unii i nigdy nie poprą Polexitu. Poproszę o komentarz jakiegoś ROLNIKA!, ile dostaje do każdego hektara w gotówce .

 7. KONFEDERACJA ma wiele wspólnego z obecnie rządzącą Szwajcarską Partią Ludową

  Szwajcarska Partia Ludowa
  Ideologia polityczna: narodowy konserwatyzm, eurosceptycyzm, agraryzm
  Poglądy gospodarcze: liberalizm gospodarczy

  • Jak to mówił ostatnio… „Ostatni gasi światło” szkoda bo na początku dobrze się zapowiadali.

 8. KONFEDERACJA osiągnie wynik w granicach 20 proc. Będzie zdziwienie PiSowskiego lewactwa jak z Braunem w Gdańsku.

   • Nie będzie miała. Wiosna nie ma nawet najmniejszych szans na dostanie się do unio-kołchozu.

  • A czy rozumiesz że w postsowieckim państwie gdzie elity wywodzą się z komuny wybory są fałszowane? Ile Wam drodzy rodacy trzeba przykładów abyście to zrozumieli? Obecnie mają niemal identyczne sposoby działania co kiedyś służące do wygrania wyborów. Wybory do europarlamentu oleją ale do sejmu będą zmanipulowane z pewnością.

 9. Nawet gdyby konfederacja doszła do władzy i chciała zmienić system prawny w naszym kraju, to nie ma na to szans gdyż prawem nadrzędnym nad prawodawstwem poszczególnych państw, jest prawo stworzone przez IV rzesze z pijakiem junckersem na czele. Bez ich zgody możemy sobie jedynie pokiwać palcem w bucie. Będą nas targać po trybunałach europejskich, będą nasyłać komisję IV rzeszy z Brukseli, nie pozwolą nam wyswobodzić się i zrzucić kajdany. Polska ma być tanim rynkiem pracy niewolniczej, państwem II kategorii i montownią zachodnich koncernów. Ponadto Żydki będą drżeć swoje pejsiaste mordy żeby dać im haracz za to że jeszcze żyjemy. Jankesy nas uzależnili od siebie poprzez umowy o dostarczaniu broni, ulokowali swoją armię i gdyby co, to pomogą zydkom zaprowadzić tu „pokój”…. Ale mimo to, zagłosuje na konfederację bo wierzę że kiedyś ten kraj wróci do Polaków.

   • Tutaj pomoże jedynie siła. Potrzebna jest rewolucja bo u władzy będą ci sami ludzie tylko twarze w telewizorach się zmienią. Myślisz że ci co nas uzależnieni od USA i UE, zrobili z nas kolonie, tanią siłę roboczą i rynek zbytu i ogólnie chłopca do bicia pozwolą to zmienić poprzez wybory? Od tak? Hahaha ale jesteś naiwny. Też głosuje na Konfederację ale zobaczysz że nic nie osiągną bo im na to nie pozwolą.

  • Władze unijne wejdą nam na głowę tylko w takim stopniu,w jakim im wejść pozwolimy.
   Gdyby u władzy byli mądrzy ludzie,wszystkie te ich bezsensowne dyrektywy i głupie zarządzenia po prostu by zignorowali. Co wtedy mogłaby zrobić Komisja Europejska? Pogrozić palcem? Postraszyć uzależnieniem przypływu gotówki od „praworządności”? Chyba nic więcej by nam nie zrobili. Wszak to MY decydujemy o swoim kraju,a nie radośni panowie z Brukseli.

  • Państwo może być jak najbardziej narodowe, byle nie było socjalistyczne.

 10. Nie zapominajmy, że PiS-uardesy wywodzą się też poniekąd z Magdalenki- zdradzieckiego układu który sprzedawał Polaków raz ruskim, raz szkopów, by na końcu żydom.
  Czas rozliczyć wszystkich zdrajców Polski. Nie ma miejsca na święte krowy: Bolka, bufetowej, Twuska, czy szechtera…

 11. „Jeśli nawet „Gazeta Wyborcza” podaje, że prawica przekracza próg, to sympatia w społeczeństwie musi być ogromna.”

  Nie no, ze śmiechu zaraz padnę:). 0,7 – 5 procent (wg różnych sondaży) poparcia to „ogromna sympatia”? Śnijcie dalej albo spytajcie Jackowskiego o to, jaki będzie rzeczywisty wynik.

  Ale przyjrzyjmy się tym niby, jak piszecie, atrakcyjnym postulatom:

  1. Roszczenia żydowskie – mało kto o tym wie, mało kto się interesuje, a ci co wiedzą, to w dużej mierze mają też świadomość, że do realizacji tych roszczeń nigdy nie dojdzie. Żadna to lokomotywa wyborcza

  2. Aborcja – zdecydowana większość społeczeństwa nie chce zaostrzenia ustawy. Żaden to więc chwytliwy postulat

  3. Stosunek do UE – Polacy są jednym z najbardziej prounijnych społeczeństw w UE. Tylko ekstremum poleci na hasła typu „rozp… UE”

  4. Honolobby – istnieje szereg partii przeciwnych propagandzie LGBT, ale nie mających tak głupich postulatów jak zamykanie gejów w więzieniach

  5. Wolność i gospodarka – ok, to by mogło chwycić, tyle że Korwin jest uważany za mało wiarygodnego, więc osoby o liberalnych poglądach na gospodarkę, inne niż ekstrema, też za Konfederacją nie pójdą.

  Reasumując, żadnej sensownej oferty dla Polaków Konfederacja nie ma. To jest oferta dla max kilku procent najradykalniejszej części społeczeństwa.

  • Gazeta Wyborcza nie jest wiarygodna, ale jest bardziej wiarygodna od PiSowskich złodziejskich skorumpowanych upadających szmatławców – które też ostatnio dawały sondaże w których KONFEDERACJA przekraczała próg, ale forowały Kukiza który nie ma nawet najmniejszych szans na zebranie podpisów.

   Dla mnie też te wszystkie sondaże są śmieszne, bo KONFEDERACJA osiągnie wynik w granicach 20 proc. Będzie zdziwienie PiSowskiego lewactwa jak z Braunem w Gdańsku.

   PiS który nawet nie zajął oficjalnego stanowiska w tej sprawie, jest zdolny do zapłacenia tych pieniędzy.

   To nie jest argument – jednostka może być w takim samym błędzie jak większość.

   Większość ludzi nie ma pojęcia o polityce i gospodarce.

   KONFEDERACJA to nie jest partia. Istnieje też PiS który nic z tym LGBT nie robi.

   Nie ma bardziej wiarygodnego polityka w Polsce, niż Korwin. Najbardziej zakłamany na Polskiej scenie politycznej jest PiS

   PiS nie ma nic sensownego do zaproponowania, bo to jest partia idiotów kompromitujących się na każdym kroku.

   • „Nie ma bardziej wiarygodnego polityka w Polsce, niż Korwin”
    I bardziej ośmieszanego potencjalnym wyborcom przez magdalenkowców.

    • Gdyby właściciele dużych stacji telewizyjnych mieli trochę oleju w głowie, to zrozumieliby, że trzeba popierać wolny rynek, bo obecny system nikomu się nie opłaca.

  • Tomek, poczytaj a potem pomyśl. Poszukaj np. postulatu zamykania pederastów wśród punktów programowych Konfederacji. Póżniej zastanów się kto jest przeciwko propagandzie lgbt i jak to jest możliwe, że nikt jej jednak nie powstrzymuje. Nastepnie mógłbys pomyśleć dlaczego mało wiadomo o roszczeniach żydowskich i co będzie kiedy otwarcie będziemy o tym mówić, nazywając szantażystów po imieniu /jeszcze w maju 1939 w Polsce panowało przekonanie, że Niemcy nie odważą się zaatakować Polski, podobnie teraz niektórzy lekceważą niebezpieczeństwo i czy to dobrze o nich świadczy/. Zdobycie przyczółków jest celem Konfederacji na teraz. Później będzie z górki.

   • Szantażystów jak szantażystów, ale polscy politycy ukrywający przed społeczeństwem coraz śmielej realizowane plany przedsiębiorstwa holokaust, poczują zimny pot na ciele.

   • Poczytaj, potem pomyśl, a potem poradź komuś, by poczytał i pomyślał:)

    Zamykanie gejów w więzieniach – postulował to Braun, a przyklasnął temu Jakubiak, dwaj z czołowych przywódców Konfederacji, więc czego ty chłopie chcesz na piśmie w ich programie szukać. Jasne, że by tego nie mieli szans wprowadzić, ale same takie wypowiedzi pokazują poziom ich głupoty.

    Co do skutecznej walki z LGBT –
    wystarczające z poziomu krajowego jest to, co robi obecna władza. Chyba, że chcesz się ekscytować tęczowym piątkiem w parunastu szkołach czy kartami LGBT przyjętymi przez kilka samorządów opanowanychprzez PO. No, albo chcesz jednak gejów w więzieniach zamykać.

    Roszczenia żydowskie – trąbi się o tym od lat 90-tych, różni politycy tej bardziej histerycznej części prawicy 30 lat krzyczą, jak to zaraz Żydzi nas ograbią i co? I d..a, tacy z was przenikliwi znawcy realiów polityki międzynarodowej, jak z Jackowskiego jasnowidz.

    Ale zgodzę się co do jednego – Konfederacja zdobędzie jakiś przyczółek – 3 lub 5 procent, a potem już z górki, zniknie ze sceny, jak to zawsze z tymi politykami bywało.

  • teoretycznie tak. sam bym nie zagłosował, bo nie zgadzam się z każdym punktem. np. wolałbym żeby UE zreformować, zbliżyć do tego co było (EWG) niż opuszczać. nie jestem również za zaostrzaniem prawa aborcyjnego (więc pewnie jestem niemcem albo ruskim trolem). no ale jaki mam wybór? lewicowe pis? lewicowa koalicja po-sld? lewicowa wiosna? prawica (poza konfederacją) nie istnieje. kukiz sam się rozwalił.

  • Niestety ale masz rację. Popieram konfederację ale nic konkretnego nie przedstawili. Oczekuję konkretnego planu działania a otrzymuję jedynie wyborczy bełkot… Smutne to trochę.

  • Cenna, jakże merytoryczna i błyskotliwa uwaga. Komentatorzy bez żadnych szkół, polskich, czy amerykańskich już tak mają, że muszą coś na tym portalu koniecznie powiedzieć, mimo, że nic do powiedzenia nie mają.

   • Natomiast ty masz zawsze dużo do powiedzenia na każdy temat.Jesteś „dobry” w każdej dziedzinie.Normalnie alfa i omega.Szacun.

 12. Pomyśl, zanim klikniesz „wyślij”.
  W Konfederacji są też inne nazwiska oprócz Korwina. Na pewno nie można oddać głosu na pedałów, lewaków i magdalenkowców. Pisdzielcy i poparańcy pójdą won, bo Polacy już nie dadzą się oszukać.

  • No raptem kilka. I nie zauważyłem, żeby któryś o gospodarce się wypowiadał, no może Jakubiak jeszcze. Mentzen czy Wilk są totalnie nieznani ludziom, a Sommer kompromituje się prowadzeniem portalu takiego, jak NCzas.

   • Zastanowiłeś się kiedyś wielki myślicielu dlaczego są mało znani?Biedroń w każdej TV jest pokazywany kilkadziesiąt razy częściej.O gospodarce każdy z nich wypowiadają się na okrągło.Taki Korwin czy Michalkiewicz zajmuje się tym tematem od kilkudziesięciu lat.Kto niby w Polsce rozpropagował ideę wolnego rynku,ciemniaku?Ale ty(i tacy jak ty) sprowadzają temat do aresztowania zboczonych zasr…ów.Jestem pewien,że Braun myślał o aresztowaniu gnojków,którzy chcą zmieniać prawo,a nie przypadkowo wsadzających sobie to i owo w różne otwory ciała.

 13. Jestem z Lublina i tutaj wcale nie dziwi mnie wysokie poparcie dla Konfederacji. Ludzie z Lubelszczyzny są zawiedzeni PiS-em, a za żadne skarby nie będą głosować na postkomunistów z PZPR przykrytych płaszczykiem KE – już prędzej na tych z PSL… Wiosna nie ma szans w Lublinie, nawet nie ma ci nią sobie głowy zawracać. Dlatego wysokie poparcie w Lublinie jest jak najbardziej realne.

 14. Właśnie się zastanawiałem, co to za portal i antysemickie, homofobiczne brednie…

 15. Jakze sie ciesze.Podajcie numer konta, na ktore nalezy wplacac pieniadze, aby wykupic wym mieszkania

 16. Z Jakubiakiem przyszedł młody Bartyzel. Ten lewus od Palikota. Gratuluję sojuszu.

 17. rośnie, rośnie poparcie, a ludziska na mieście coraz częściej rozmawiają o tem ugrupowaniu; widać po jadowych wpisach, że bardzo boją się Konfederacji polskiej wszelkiej maści zdrajcy, folksdojcze i szabesgoje oraz mądrale co to niejeden móżdżek zjedli na śniadanie; kurzy móżdżek, że tak dopowiem (a raczej dopiszę); Konfederaci do boju o zwycięstwa w najbliższych wyborach – PE, Sejm, Senat i stolec prezydencki (koniecznie dla Polaka, który owszem klęka, ale przed Bogiem, a nie przed pastuchami czy kowbojami, czy wreszcie przed zdziczałą, odczłowieczoną „rasą panów” czy przed ich kumplami komuchami): powtórzę – na prezydenta Polak, a nie przebieraniec, kupiec, który jedno co umie to handlować Polską i Polakami jak robi to na co dzień z cebulą, czosnkiem, rybami, ropą czy innymi dobrami ziemi, oszukując przy tem niemiłosiernie drugą stronę:

  • A dostanie ponad 20 i będzie takie ździwienie jak z Braunem w Gdańsku :-)

Comments are closed.