„Wdowa” po „zmartwychwstałym” podczas Ciamajdanu Diduszce znów protestuje przeciwko obecności księży na spotkaniu wielkanocnym. „To wspieranie antydemokratycznej homofobicznej narracji kościoła”

"Wdowa" Agata Diduszko-Zyglewska i Tomasz Sybilski/ Fot. Twitter

„Wdowa” po cudownie zmartwychwstałym podczas Ciamajdanu Wojciechu Diduszce, stołeczna radna, znów poskarżyła się na obecność księży podczas „świątecznego jajeczka” w ratuszu. „To łamanie obustronnej autonomii państwa i kościoła i wspieranie antydemokratycznej homofobicznej narracji kościoła” – grzmiała Agata Diduszko-Zyglewska.

„Na uroczystości #RadaWarszawy niestety znów księża-to łamanie obustronnej autonomii państwa i kościoła i wspieranie antydemokratycznej homofobicznej narracji kościoła, spójnej z polityką PiS, przeciwnej polityce ratusza” – skarżyła się.

„@TomaszSybilski i ja skłdamy formalny protest @inicjatywaPL” – dodała radna.

Tomasz Sybliski z SLD i Agata Diduszko-Zyglewska swój „formalny protest” skierowali do Ewy Malinowskiej-Grupińskiej, przewodniczącej rady miasta. Jak twierdzili, „organizowanie przez Radę m. st. Warszawy uroczystości, podczas których przemawiają przedstawiciele kościołów i związków wyznaniowych lub podczas których odbywają się modlitwy” jest niezgodne z Konstytucją. Tymczasem „świąteczne jajeczko” jest odbywa się nie podczas sesji Rady, ale w trakcie przerwy. Co więcej, ma miejsce w holu, więc nikt nie jest zmuszony do uczestnictwa w nim.

Radnych najbardziej uwierała wizja „przemówień ze strony osób duchownych i publicznych modlitw”.

„Sytuacja stała się szczególnie wrażliwa teraz, kiedy warszawski ratusz podjął ważne działania antydyskryminacyjne, obejmujące m.in. kwestie zapisane w Deklaracji LGBT+” – lamentowali.

Okazuje się, że samorządowcom z drugiej strony przeszkadza… milczenie Kościoła.

„Wymownie milcząc wobec księży, którzy potępiają protest nauczycieli z ambon i biskupów, którzy zakazują strajkowania katechetom Episkopat opowiedział się też przeciwko nauczycielom, którzy walczą o godne warunki pracy dla siebie i godne warunki nauki dla dzieci, również w Warszawie” – grzmieli.

Źródło: Twitter