Godek wyjaśnia podstawy katolewakom i ujawnia, dlaczego nie poszła z Jurkiem. „Socjalizm to nie chrześcijaństwo”

Kaja Godek/fot. PAP/Rafał Guz
Kaja Godek/fot. PAP/Rafał Guz

Trwa chaos w środowisku partii Prawica Rzeczpospolitej. Kaja Godek zabrała głos wyraźnie podając powody, dlaczego nie poszła z tą partią i przypomina, że „socjalizm to nie chrześcijaństwo”.

Wczoraj pojawiły się kolejne doniesienia medialne na temat rozłamu w Prawicy Rp. Kaja Godek odnosząc się do artykułu wp.pl, z którego wynika, że start z list Kukiz’15 Marka Jurka to zaskakująca decyzja dla niedawnych koalicjantów stwierdziła, że „pora napisać wprost i rozwiać wątpliwości”.

Weszliśmy do @KONFEDERACJA_, a nie @Prawica_Rz, bo pewne rzeczy widzieliśmy już wiele tygodni temu. Prolife w rejonach około PiS (a tym jest dziś K’15) nic nie osiągnie – napisała na Twitterze Kaja Godek, założycielka fundacji Życie i Rodzina.

Ludzie pytają, dlaczego prolajferzy nie poszli do wyborów z Prawicą i M.Jurkiem. Otóż od początku było widać, że nie będzie to silny projekt i będzie: a. katastrofa organizacyjna lub b. spacyfikowanie przez PiS lub okołoPiS. I jest – stwierdziła liderka Konfederacji.

Rozmawiam z człowiekiem związanym z Ruchem Prawdziwa Europa i zeszło na to, że Polska jest biedna. No i jaka rada na to? Ano taka, że mój rozmówca zaprasza mnie do prac nad ustawą podnoszącą płacę minimalną. No, ręce opadają – wyznała Kaja Godek. – Socjalizm to nie chrześcijaństwo – przypomniała.

W ogóle mam wrażenie, że jest jakiś gigantyczny problem z 7. i 10. Przykazaniem. O ile co do realizacji 5. Przykazania najczęściej dyskutujemy JAK, to nie ma przekonania, czy „nie kradnij” i „nie pożądaj rzeczy bliźniego” w ogóle powinny obowiązywać – stwierdziła Godek.

Przypominamy, że start z listy Kukiz’15 części działaczy partii Prawica Rp to już trzecie środowisko „niezależnej prawicy” budowane przez europosła Jurka w tej kampanii. Wcześniej miał iść z ruchem Prawdziwa Europa Mirosława Piotrowskiego, zaś jeszcze wcześniej z Markiem Jakubiakiem i Federacją dla Rzeczpospolitej.

Źródło: twitter.com

30 KOMENTARZE

 1. „mam wrażenie, że jest jakiś gigantyczny problem z 7. i 10.” [Przykazaniem]

  Polacy mają problem z wszystkimi Przykazaniami. Problem ten dotyczy hierarchów KK, bo to oni zaprzestali nauczać, tak jak im nakazał Pan Jezus Chrystus, i sami relatywizują ich treść w życiu!

  to otwiera drogę do wypychania chrześcijaństwa i nauki Pana Jezusa Chrystusa obrzeża polskiego społeczeństwa,
  dobro znika z przestrzeni publicznej,

  • Im mniej Chrześcijaństwa tym więcej złodziejskiego Socjalizmu opartego na kradzieży.

 2. „Socjalizm to nie chrześcijaństwo.”
  _________
  Wreszcie coś sensownego. Szacunek dla Kai Godek, choć jej nie lubię.

 3. Aborcja w Polsce zła, aborcja w Rosji dobra.
  pch24.pl/rosyjski-raport-o-smierci-i-moralnosci–okolo-70-proc–ciaz-konczy-sie-aborcja–,46187,komentarze.html

 4. Prawiczki marzą żeby zarabiać 600 zł miesięcznie jak Rosjanie
  rp.pl/Swiat/306039901-Rosja-minimalne-wynagrodzenie-wzroslo-do-430-zlotych.html

  • Ile razy mam ci mówić że komuchy doprowadziły do upadku z którego się teraz Rosja podnosi? Naprawdę jesteś odporny na wiedzę?

 5. pani anglistka z rady nadzorczej spółki skarbu państwa gani socjalizm, hehe, czego to się nie robi w drodze do żłobu

 6. Wreszcie ktoś dobrze mówi. W kościele ciągle pokutuje socjalistyczne myślenie nawet hierarchia zlewaczała.

 7. Polska jest biedna dlatego ze polacy glosują na socjalistów. krótko na temat.

 8. Tango z krzyżem w zębach
  (wersja poprawiona, na melodię „Tango Retro”)
  dedykuję Januszowi Korwin-Mikkemu

  Chociaż w następny już dzień po wyborach
  Stare Kiejkuty stworzyły KOD,
  Jarek nie myślał o swych bachorach…
  500+ dało PiSowi wzlot!
  Alternatywa wyborcza rodakom
  W gusty trafiła, jak tanga rytm.
  „(Pseudo)prawica daje Polakom!”
  (Drobną część tego, co grabi im.)

  Tango z krzyżem w zębach;
  Złodziej …dzierży krzyż!
  Jak kornik w puszczy jest na wyrębach…
  Konstytucję pisz!

  Chociaż się Rysiek wciąż unowocześniał,
  UBewatele wraz z nim RP;
  Podest Platformy choć nie zapleśniał,
  Znowu rozdawać chce SLD;
  RAZEM choć razem z LGBTystami
  Nieraz się zbiera, by zmienić płeć;
  Jednak PiS rządzi wciąż Polakami!
  W biurze poselski zaś nuci cieć:

  Tango z krzyżem w zębach…

  Choć oburzona jest światła Europa:
  „Jak to, socjalizm bez tęczy barw!?”
  W Polsce niemodne jest, by chłop chłopa…
  (Chociaż go skubie, jak pawia paw!)
  „Zamach na sądy to jest, nic innego!
  Krzyżem PiS spaprał marksizmu styl…
  Reżym premiera krzywoustego!!!” –
  Głosi von Schleswig vel imć de Bil.

  Tango z krzyżem w zębach…

  Nie z opozycji totalnej, lecz ludzie
  Mądrzy też twierdzą, że będzie źle:
  „O gospodarczym zapomnieć cudzie,
  Gdy się Janosik do rządów rwie…”
  Jarku nasz wodzu i Ty Mateuszku,
  Weź Konstytucję co rychlej pisz!
  500+ …jednak osłabli w łóżku!…
  Trzeba Polakom dać na grób krzyż.

  Tango z krzyżem w zębach…

  Choć Konstytucja niczego nie zmieni,
  Można …dobrobyt zaPiSać w niej!
  Polin tubylcy, stado jeleni,
  Chcą Janosika, bo nie jest gej…
  Wnet się wymiana tanecznie dokona
  Tego narodu, socjalizm co
  Ciągle miłuje, zanim w nim skona.
  (Słowa „nie kradnij!” do innych są?…)

  Tango z krzyżem w zębach…

 9. JKM jest debeściak. Niech żyją ROSJA i CHINY bo dziś mam urodziny. A Putin facet spoko, może mie trafi kiedyś w kakaowe oko! Ktoś mi jednak tabletki chować nieustanie próbuje, ale dorwe ich głupie h…e.

 10. Godocie Godek od rzeczy,a chrześcijanka z ciebie, jak ze mnie baletnica ; „Socjalizm to nie chrześcijaństwo” ??????????

  – „Naśladujmy członków pierwszej gminy chrześcijańskiej,
  którzy mieli wszystko wspólne”
  Nauczyciel Kościoła św. Bazyli Wielki (330-379) I znowu zapiał kur — Krytyczna historia Kościoła
  – „Chrystianizm najdawniejszych chrześcijan był w istocie tożsamy z socjalizmem” teolog Overbeck I znowu zapiał kur — Krytyczna historia Kościoła
  – „Wyzbycie się wszelkiej własności stanowiło nieuchronny obowiązek wyznawców pierwotnego chrześcijaństwa”teolog Lohmeyer I znowu zapiał kur — Krytyczna historia Kościoła
  – Pozostaje faktem niezaprzeczalnym, że religia chrześcijańska u swego zarania głosiła idee wspólnoty socjalnej, które później rozwinęła ideologia komunistyczna.

  • Godocie Ewa jakbyście w PRL nauki polityczne wykłodali. Tam twierdzili nawet, ze Jezus był komunistą.
   Gmina judeochrześcijańska w Jerozolimie pod wodzą Jakuba Sprawiedliwego zwanego Bratem Pańskim rzeczywiście była komunistyczna i to bardziej niż w ZSRS, bo w ZSRS własność osobista jednak istniała.
   Przez cały czas swego istnienia targana konfliktami (nie występującymi w żadnym innym ustroju) o których każdy może sie dowiedzieć z Dziejów Apostolskich. W 56 roku wobec kompletnego bankructwa finansów gminy wyemigrowała (może lepiej: uciekła) na Zajordanie do Petry i … słuch po niej zaginął. I bardzo dobrze!
   Zmartwychwstały Pan dlatego ukazał się Jakubowi Sprawiedliwemu, bo wiedział, że ten esseńczyk założy komunistyczną gminę, a ta upadnie. Dokładnie t samo jak 2 tys. lat później wziął się i zesrał inny żydowski pomysł znany pod nazwą marksizmu czyli świeckiej żydowskiej religii inspirowanej częściowo skrajnym kolektywizmem esseńczyków (Qumram).
   Gminę Jerozolimska Zbawiciel powołał jako przestrogę dla nas, jako wskazówkę jak nie czynić.
   Chrześcijaństwo jako takie nie ma nic wspólnego z judeochrześcijaństwem.
   Nawróć sie kobieto na prawdziwą chrześcijańską wiarę i nie opowiadaj nam tuta żydowskich herezji.

 11. Jeszcze to, godkowi pseudo chrześcijanie
  – „św. Grzegorz z Nyssy (zm. 394). Uważał, że wystarczy oddać trzecią lub choć piątą cześć swych dóbr. Pisał: „Wszelako przy rozdzielaniu doczesnego bogactwa ktoś, kto bierze sobie więcej, krzywdzi innych, z którymi musi się podzielić; albowiem ktokolwiek bierze większą część niż pozostali, ten zmniejsza przecież części przypadające w udziale jego towarzyszom” I znowu zapiał kur — Krytyczna historia Kościoła . – – —– Nauczyciel Kościoła św. Jan Chryzostom (350-407) pisał: „Powiedz mi, skąd pochodzi twe bogactwo? Zawdzięczasz je komuś innemu? A ten inny, komu on je zawdzięcza? Swojemu dziadkowi, jak mówią, swojemu ojcu? Czy potrafisz, sięgając daleko wstecz w swoim rodowodzie, udowodnić, że ten majątek został nabyty legalnie? Tego nie potrafisz. Przeciwnie: korzeniem, początkiem tego dostatku musiało być jakieś bezprawie. Dlaczego? Bo Bóg nie stworzył na początku jednego bogatym, a drugiego biednym. (…) Tak więc wspólnota dóbr jest bardziej adekwatną formą naszego życia niż posiadanie prywatnej własności, i to formą naturalną”

 12. Konfederacja -Braun pseudonarodowiec, Korwin skrajny liberał, Liroy skandalista kumpel ludzi z Nowoczesnej itd – wyscie nawet koło prawicy nie stali – zapiszcie się do PiSu będziecie bardziej wiarygodni – to też socjaliści

 13. Z nieograniczonego socjalu wszelkich zbytków, władzy, przywilejów ponad prawem, może korzystać tylko garstka kapitalistów. To jest ten wasz opiewany kapitalizm i antysystemowość , „wolność”.
  Że też w XXIw są jeszcze tacy durnie, co się do tego quana przyklejają. Takie cuda ludzkość już przerabiała wiekami i tysiącleciami. Pogarda do człowieka i niewyobrażalny wyzysk. Każdy kon feee derata, oczywiscie uważa, że będzie tym kapitalistą, na którego socjal harowało będzie miliony chłopów, robotników ich baby i dzieci po wszystkie pokolenia.

 14. Nie ma czegoś takiego jak „katolewak”, bo lewactwo zawsze jest antykatolickie, a prawica z kolei zawsze opiera się na fundamencie chrześcijaństwa zachodniego (czyli na katolicyzmie, ale też w pewnym stopniu na protestantyzmie). Takie pojęcia jak własność (prywatna), wolność, prawda (obiektywna) związane są li tylko z (katolicką) cywilizacją łacińską oraz jej protestanckim dzieckiem. Oczywiście te wartości mogą i są przejmowane także przez inne cywilizacje, ale wywodzą się tylko z jednego źródła. A to źródło to Rzym, który oczywiście czerpał i od Chrystusa, i od Arystotelesa, ale tylko on połączył osiągnięcia Żydów, Greków i dodał największe swoje, czyli prawo rzymskie. To tu narodziła się ta cywilizacja (łącząca etykę katolicką, greckie podejście do prawdy i rzymskie prawo), którą przez chrzest przyjęliśmy w 966 r., po swojemu rozwinęliśmy, i którą tzw. prawica (w przeciwieństwie do lewicy) chciałaby kontynuować. Także mówienie o katolewakach to jest jakiś absurd. Komuniści którzy nazywają się katolikami są jak homoseksualiści, albo mordercy, którzy się nimi mienią. Takie osoby można nazwać ewentualnie pseudokatolikami, choć tak naprawdę bardziej pasowałoby do nich określenie „antykatolicy”.

Comments are closed.