Kaczyński zapowiada wprowadzenie euro! Stawia tylko jeden warunek

Jarosław Kaczyński - prezes PiS. / foto: PAP
Jarosław Kaczyński - prezes PiS. / foto: PAP

Przyjmiemy kiedyś euro, bo takie mamy zobowiązanie, ale zrobimy to, gdy będzie to w naszym interesie, wtedy gdy osiągniemy poziom zbliżony do Niemiec – stwierdził podczas konwencji regionalnej PiS, Jarosław Kaczyński. To kolejny raz, gdy polityk partii rządzącej zapowiada, że Polska przyjmie europejską walutę, ze względu na nakaz zachodu.

Traktat akcesyjny zobowiązuje nas do przyjęcia euro, ale nie wyznacza terminu. I dlatego można powiedzieć tak: euro kiedyś przyjmiemy, bo takie mamy zobowiązanie, a jesteśmy i będziemy w Unii Europejskiej, ale przyjmiemy wtedy, kiedy będzie to w naszym interesie. A w naszym interesie będzie to wtedy, kiedy osiągniemy poziom bardzo zbliżony do Niemiec, poziom PKB, poziom stopy życiowej – oświadczył Kaczyński, czym wywołał salwę braw swoich popleczników zebranych na sali.

Głos w sprawie „obietnicy” Kaczyńskiego zabrał przedstawiciel Konfederacji. Lider list w okręgu warszawskim Krzysztof Bosak, który dobitnie wypowiedział się na temat wprowadzania waluty euro w Polsce.

Jarosław Kaczyński myli się. Nie przyjmiemy euro nigdy.
Nie wyrzekniemy się tego co zostało z polskiej suwerenności gospodarczej.
Źle robicie asystując lewicy w niszczeniu przywiązania Polaków do niepodległości – rozumienia niepodległości ws. polityki pieniężnej i finansowej – napisał na Twitterze Bosak.

Źródło: PAP / Twitter.com/KrzysztofBosak / NCzas.com

49 KOMENTARZE

  • ten POPISowy bliźniak dotrzymuje tylko i wyłącznie zobowiazań wobec obcych interesów, naszych polskich tylko w propagandowej gadce

 1. Krzysztofie Rząd się Zobowiązał ,ale możemy przyjąć Euro np za 25 lat ,50 lat. Bo Polska to nie USA +która Łamie ,zrywa UMOWY .

  • Oczywiście, że wymaga, ale w propagandzie partyjnej to nie przeszkadza:-)

 2. land niemiecki musza znow alianci najechac i pozabierac troche techniki, to bedzie czas, ze dorownamy im finansowo i technologicznie, ale wtedy oni beda znow kombinowac w innym kierunku.

 3. Ja bym w ogóle zlikwidował NBP, wprowadził system wolnej bankowości gdzie każdy mógłby założyć bank i zniósłbym obowiązek przeprowadzania operacji finansowych przez banki.

  • (edit)
   Ja bym w ogóle zlikwidował NBP, wprowadził system wolnej bankowości w którym każdy mógłby założyć bank i zniósłbym obowiązek przeprowadzania operacji finansowych przez banki.

   • Ty zawsze byłeś po stronie wybranego narodu bankowego a nie interesu Polski i Polaków.

    • Nie udzielaj się na tematy polityczne, ani ekonomiczne imbecylu!

    • W interesie Polaków jest wolność jednostki, a Ty chcesz ograniczyć wolność Polakom, więc jesteś śmieciem ludzkim.

  • Jedz do dzungli amazonskiej. Tam masz system calkowicie wolnej bankowosci. Kazdy moze zalozyc bank i rozpoczac dzialalnosc gospodarcza w 5 sekund. Szalas tez mozna sobie zbudowac bez zadnych pozwolen etc.

    • Zaden powazny kraj na swiecie nie wprowadza w zycie ksiezycowych pomyslow Mikkego i jego wyznawcow. Mikkistycznej ‚wolnosci’ mozesz wiec zaznac tylko w dzungli albo w jakichs upadlych panstwach afrykanskich.

     • Już był taki kraj w którym nie było banku centralnego i był system wolnej bankowości – to USA. Dlatego dziś ten kraj jest najsilniejszy na świecie nazistowska PiSdo.

      Masz kompleks Korwina pajacu. Zabij się!

      Wolnościowcy (a w szczególności Paleolibertarianie) to elita tego świata.

      Ludzie o poglądach wolnościowych według badania mają najwyższe IQ, a elektorat Korwina wygrywa i jest najbardziej świadomym elektoratem ze wszystkich elektoratów – I na tym dyskusja w zasadzie powinna się już zakończyć. PiSdy pod tym względem są na szary końcu.

      Twoje brednie nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

      Liczba głosów oddanych na daną partię nie świadczy o sile partii – o prawdziwej sile partii świadczy zaangażowanie ideowe partii i sympatyków partii, poziom świadomości i elitarność elektoratu – Pod tym względem partia KORWiN deklasuje wszystkie partie na Polskiej scenie politycznej:

      wolnosc24.pl/2017/04/26/wyborcy-partii-wolnosc-to-najbardziej-swiadomi-ludzie-w-polsce-wolnosciowcy-maja-najwieksza-wiedze-o-panstwie-pozostali-daleko-w-tyle-najnowsze-badanie/

      Większych fanatyków niż PiSdy to nie ma i Ty jesteś tego doskonałym przykładem. Mają ostro naјebane pod kopułą, np. na wiecu wykrzykują hasło: „Jarosław! Polskę Zbaw!” – Jakim trzeba być kսrwa zјebanym żeby wykrzykiwać takie hasła..? – To jakieś totalne spἱerdolenie. Dla tej tępej masy jest kompletnie obojętne jakie zmiany wprowadzi Jarozbaw, oni i tak za nim pójdą, bo to bezideowe śmiecie ludzkie bez kręgosłupa. Wyborcy PO też nie lepsi – klękają przed Tuskiem gdy ten przyjeżdża do Polski. Większość jest głupia, nie da się tego zmienić i popiera takie partie, a jakie partie tacy wyborcy. W przeciwieństwie do reszty partii to u Korwina jest tak, że ludziom podobają się pewne zasady i dlatego go popierają.

      Przede wszystkim ludzie (nie tylko młodzi) trwają przy idei a nie przy Korwinie. Korwin robi tą dobrą robotę, że poprzez swój udział w polityce przemyca treści ekonomiczne – jeżeli kogoś to zainteresuje, wtedy zaczyna czytać Misesa i Rothbarda.

      Praktycznie każdy PiSowski wojownik z którym dyskutuję w necie snuje jakieś insynuacje i ma jakieś urojenia. Z moich obserwacji wynika, że większość wyborców PiS-uto szury pokroju Stefacia W – który chciał żeby Kaczor był dyktatorem

      Ten portal to siedlisko szurów – będę kontynuował moje eksperymenty. Ponieważ na PiSowskich portalach panuje „zamordyzm”, to nie ma tam warunków do dyskusji, ale tutaj też wchodzą wojownicy PiSowscy i zazwyczaj krytykują osobę Janusza Korwin-Mikkego. Co jest z tym pokoleniem Januszy wychowanym za komuny kսrwa nie tak?

      Janusze NCzasu – czyli wyborcy Korwina to też w dużej części szury (z młodymi wyborcami Korwina w większości przypadków jest całkowicie inaczej), ale Oni wykazują jakąś błyskotliwość w dyskusji. Im dalej w lewo tym głupiej. Naziole, a w szczególności wojownicy PiSowcy to kompletni idioci którzy potrafią skompromitować się już po pierwszej odpowiedzi.

     • ‚Wolnościowcy (a w szczególności Paleolibertarianie) to elita tego świata.’

      Buhahaha. Libetarianie to tylko grupka dziwakow na marginesie polityki, nawet w USA. Trudno zbudowac cokolwiek w oparciu o ideologie promujaca skrajny indywidualizm. Chocby partie polityczna, ktora dostanie 5% w wyborach. Libertarianizm to taki komunizm au rebours. O ile jednak komunizm posypal sie na etapie praktyki, o tyle libertarianizm sypie sie juz na etapie teorii. Rothbard to byl oderwany od rzeczywistosci teoretyk-utopista. Oto garsc ‚madrosci’ tego guru libertarian:

      ‚Ponieważ potęga strategiczna Stanów Zjednoczonych opiera się na broni jądrowej i siłach powietrznych, należy się spodziewać, że Związek Sowiecki przejawia szczere zamiary w każdym porozumieniu, które przewiduje likwidację rakiet jądrowych i bombowców strategicznych.’

      ‚A zatem, przypadkowo, z mieszanki motywów teoretycznych i celów praktycznych Sowieci wypracowali politykę zagraniczną, którą libertarianie uznają za jedynie słuszną i uzasadnioną.’

      ‚Nawet w innych państwach wschodnioeuropejskich przez kilka lat po wojnie Rosja poprzestała na wprowadzeniu rządów koalicyjnych. Skomunizowała je w pełni w roku 1948, po trzech latach bezlitosnej zimnej wojny, za pomocą której Ameryka usiłowała zmusić Rosję do opuszczenia tych krajów.’

      ‚Gdy nadeszła Wojna w Korei, niemal cała stara lewica, wyłączając Partię Komunistyczną, poddała się globalnej iluzji ONZ i „kolektywnej ochrony przed agresją” i stanęła murem za imperialistyczną napadem Trumana. Nawet Corliss Lamont wsparł amerykańską postawę w Korei. Tylko radykalna prawica republikańska wciąż walczyła z amerykańskim imperializmem. To był ostatni wielki zryw starej prawicy z mojej młodości.’

      ‚A zatem naczelnym postulatem libertariańskiej polityki zagranicznej jest ścisły izolacjonizm i neutralność, a także uznanie, że państwo amerykańskie ponosi największą odpowiedzialność za zimną wojnę i za udział we wszystkich innych konfliktach, jakie miały miejsce w tym stuleciu.’

      (‚Manifest libertariański’)

      Mikke nie jest zadnym ‚wolnosciowcem’. To monarchista-zamordysta, ktora zachwyca sie autorytarnymi rezimami i chwali chinskich komunistow za rozjechanie czolgami pokojowej demonstracji na Tiananmen w 1989r.

      USA to bylo od poczatku panstwo demokratyczne, a Mikke nienawidzi demokracji. Wychwalana przez Mikkego monarchia absolutna przetrwala najdluzej w krajach zacofanych takich jak carska Rosja gdzie do 1905r. nie bylo w ogole parlamentu, a wiekoszosc ludnosci stanowili niepismienni chlopi.

     • W jaki sposób libertarian dyskredytuje to, że w opinii głupiego motłochu libertarianie są dziwakami debilu? Kopernik też był w mniejszości, ale zdołał wywrzeć wpływ na autorytety.

      Jest bardziej prawdopodobne, że racje mają Libertarianie, niż to, że rację mają debilne PiSdy i inne lewaki o niskim IQ.

      A co ma polityka zagraniczna do ekonomi imbecylu? Nie będę się teraz wypowiadał na tematy polityki zagranicznej – tym bardziej, że są to wyrwane z kontekstu cytaty z Rothbarda.

      Masz Kompleks Korwina. Korwin jest przywódcą najsilniejszej partii libertariańskiej na świecie.

      To była Republika. Rozszerzenie praw wyborczych do niczego dobrego tego kraju nie doprowadziło.

      Rosja carska świetnie się rozwijała dopóki czerwona hołota nie zniszczyła tego kraju.

  • Nie ma zakazu zakładania banku, wystarczy
   mieć odpowiedni kapitał – wg ustawy – dostosowany do rodzaju czynności bankowych i rozmiaru działalności, minimalny 5 mln euro, w banku spółdzielczym jest to 1 mln,

   mieć pomieszczenia i urządzenia techniczne, zabezpieczające przechowywane w banku wartości ( tj. sejfy, kraty, alarmy),

   założyciele oraz osoby przewidziane do objęcia stanowisk kierowniczych banków, mają dawać rękojmię ostrożnego i stabilnego zarządzania bankiem (klauzula generalna),

   dwie osoby z członków zarządu, muszą mieć wykształcenie i doświadczenie zawodowe niezbędne do kierowania bankiem. Jeżeli osoba ma 5 letni staż pracy w banku ma doświadczenie zawodowe. Znajomość języka polskiego ( można od tego odstąpić),

   program działalności banku na okres co najmniej 3 letni.

   Rozumiem że chodzi ci o to by było więcej Bagsików co uciekali do Izraela.
   chcącemu nie dzieje się krzywda

   • Czy Ja napisałem gdzieś, że jest zakaz? Chodzi mi o wolny rynek pajacu.

  • Jego brat podpisał traktat de facto tworzący Unię Europejską ze Wspólnoty Europejskiej i akcesję Polski do Unii? Podpisał. No, ale przeciętny wyborca PiS nie wie skąd się biorą pieniądze i myśli że moralne jest, aby angielski podatnik płacił mu alimenty na krowę, dopłacał do hektarów i dróg. Cała ta Unia to nieudany kołchoz z wydzieraniem sobie nawzajem cudzych pieniędzy.

   • No patrz a UE jest i tak bogatsza niż ukochane przez prawiczków Rosja i Chiny

    • PiS to prawica, a Mikke i jego partia to tylko grupka dziwakow na marginesie polskiej sceny politycznej. I to sie cale szczescie nigdy nie zmieni.

     • Gdyby ta gnida Maciora wykonała uchwałę lustracyjną Janusza Korwin-Mikkego to okazałoby się, że większość PiS-u to banda kapusiów. Mogę się mylić, ale wcale nie zdziwiłbym się gdyby tak było, zwłaszcza, że w PiS-ie jest pełno komunistycznych, aparatczyków z komunistycznymi poglądami, a polityka tej partii nadaje Polsce kierunek w lewo.

      Podatkowe tornado, nacjonalizacja, socjale, LGBT w wojsku i szkołach, Cymański w ekstazie socjalistycznej chwali socjalizm – mało jeszcze?

      Nieinternowany TW Balbina nie bez powodu był nieinternowany. PiS to zakłamana partia hipokrytów – Ja to wiedziałem już dawno i ostrzegałem ludzi, ale każdy miał to gdzieś – nawet PO nie kłamie w tak perfidny sposób jak PiS, PO mówi otwarcie, że jest za unią, a PIS udaje partię prawicową i anty-unijną.

      PiSowcom to już do reszty odbija? – komuniści byli/są zarówno w PiS jak i w otoczeniu PiS jak i dzięki PiS dostali się do władzy: Kryże, Jasiński, Karski, Aumiller, Kalata, Graczyk, Grabowski, Sowińska, Zaręba, Socha, Poliński, Łopiński, Siewierski, Kostrzewski, Bahr, Czabański, Podlewski, Wolski, Sulmicki, Kaczmarek, Cybulski, Chłopek, Molka, Piotrowicz, Łaniewska

      Także i komitet honorowy PiS nie jest wolny od ludzi aktywnych w poprzednim systemie: Pietrzak, Zelnik.

      Sam Jarosław Kaczyński nie był w PZPR tylko dlatego, że zostałby z niej natychmiast usunięty za bolszewickie odchylenie.

      Lista komunistów z PIS-u.
      1. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.
      2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.
      3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.
      4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR.
      5. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.
      6. Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.
      7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.
      8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.
      9. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.
      10. Bogdan Socha – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca członkiem PZPR.
      11. Romuald Poliński – kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki
      12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR
      13. Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – członek PZPR do końca (1990).
      14. Stanisław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. 15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.
      16. Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.
      17. Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. ‚Sztandaru Młodych’ i ‚Zarzewia’. W latach 1967-1980 należał do PZPR.
      18. Stanisław Podlewski – mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.
      19. Marcin Wolski – 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.
      20. Jan Sulmicki – kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego – były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym.
      21. Janusz Kaczmarek – szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS – Członek PZPR od 1986 r.
      22. Piotr Cybulski – poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR
      23. Aleksander Chłopek – poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.
      24. Halina Molka – posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS
      25. Stanisław Piotrowicz – W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.
      26. Katarzyna Łaniewska- W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR.

 4. Nie możemy pozwolić by naszą walutą zarządzali nasi najwięksi wrogowie, czyli niemcy.
  Nigdy nie możemy przyjąć euro!

  • My nie, ale Kaczynski nie jest Polakiem i wlasnie powiedzial, ze bedziemy mogli miec EUro, gdy Niemcy nam pozwola.

   • więc skoro w Polsce niePolacy mają większość to wypierd.. do swojej ziemii świetej na pustynii korwinowski śmieciu

  • Niemcy są tak samo spacyfikowani jak reszta państw Eurokołchozu rządzone przez rodziny Rockefellerów i Rothschildów.

 5. Bosak ma rację. Polska, jak na kraj katolickich fundamentalistów przystało, zawsze będzie biedna więc Euro nie grozi.

 6. P. Kaczyński to kłamca żydowski sługa. Jak Żydzi każą mu przyjąć euro to przyjmą. Oni dbają tylko o interesy obcych nie Polski i Polaków

 7. Agenturalna PiSokomuna im dłużej sprawuje pseudorządy tym więcej antypolskiego lewactwa z niej wychodzi. Kiszczak w Magdalence dobrze wiedział kogo werbować do POPiSowego układu zamkniętego.

  • 100/100?
   Popis – wrog Polakow I Polski!
   Bronmy POLSKI glosujmy na KONFEDERACJA- RUCH NARODOWY!

Comments are closed.