Kaczyński zapowiada wprowadzenie euro! Stawia tylko jeden warunek

Jarosław Kaczyński - prezes PiS. / foto: PAP
Jarosław Kaczyński - prezes PiS. / foto: PAP

Przyjmiemy kiedyś euro, bo takie mamy zobowiązanie, ale zrobimy to, gdy będzie to w naszym interesie, wtedy gdy osiągniemy poziom zbliżony do Niemiec – stwierdził podczas konwencji regionalnej PiS, Jarosław Kaczyński. To kolejny raz, gdy polityk partii rządzącej zapowiada, że Polska przyjmie europejską walutę, ze względu na nakaz zachodu.

Traktat akcesyjny zobowiązuje nas do przyjęcia euro, ale nie wyznacza terminu. I dlatego można powiedzieć tak: euro kiedyś przyjmiemy, bo takie mamy zobowiązanie, a jesteśmy i będziemy w Unii Europejskiej, ale przyjmiemy wtedy, kiedy będzie to w naszym interesie. A w naszym interesie będzie to wtedy, kiedy osiągniemy poziom bardzo zbliżony do Niemiec, poziom PKB, poziom stopy życiowej – oświadczył Kaczyński, czym wywołał salwę braw swoich popleczników zebranych na sali.

Głos w sprawie „obietnicy” Kaczyńskiego zabrał przedstawiciel Konfederacji. Lider list w okręgu warszawskim Krzysztof Bosak, który dobitnie wypowiedział się na temat wprowadzania waluty euro w Polsce.

Jarosław Kaczyński myli się. Nie przyjmiemy euro nigdy.
Nie wyrzekniemy się tego co zostało z polskiej suwerenności gospodarczej.
Źle robicie asystując lewicy w niszczeniu przywiązania Polaków do niepodległości – rozumienia niepodległości ws. polityki pieniężnej i finansowej – napisał na Twitterze Bosak.

Źródło: PAP / Twitter.com/KrzysztofBosak / NCzas.com