Niemiecki minister zdrowia zaatakowany przez aktywistki Femen. „Protestowały przeciwko prowadzeniu badań nad psychicznymi skutkami aborcji”

fot. Twitter

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn (CDU) został zaatakowany przez aktywistki organizacji feministycznej Femen. Protestowały przeciwko prowadzeniu badań nad psychicznymi skutkami aborcji u kobiet.

Szef resortu zdrowia występował w piątek na spotkaniu lokalnych działaczy CDU w miasteczku Meldorf na północy Niemiec. Przemówienie ministra zostało przerwane przez dwie aktywistki organizacji Femen, które wtargnęły na salę, rozebrały się od pasa w górę i obrzuciły Spahna plikami karteczek.

Niezadowolenie działaczek feministycznej organizacji wywołało przeznaczenie przez ministra zdrowia w lutym br. 5 mln euro na badania psychicznych skutków aborcji u kobiet. Na kartkach, którymi rzucały w Spahna, wypisane zostały inne cele, na które – ich zdaniem – resort zdrowia powinien przeznaczyć środki.

Aktywistki miały na ciałach wypisane hasła: „Mój brzuch należy do mnie” i „Moje ciało – mój wybór”. Podczas krótkiego zamieszania – zanim zostały wyprowadzone przez ochronę – zdążyły odśpiewać kilka wersów przerobionej specjalnie na tę okazję piosenki „Wahnsinn” (Szaleństwo) z 1983 roku autorstwa gwiazdora niemieckiej muzyki rozrywkowej Wolfganga Petry. Członkinie Femenu śpiewały jednak „Spahnsinn” – nawiązując do nazwiska ministra.

Spahn ripostował: „Na golasa nie zrobicie na mnie wrażenia”. Odebrano to jako aluzję do jego homoseksualizmu. Zebrał za to oklaski zgromadzonych na sali chadeckich działaczy.

Minister zdrowia RFN deklaruje, że ma konserwatywne poglądy i że jest katolikiem. W 2017 roku zawarł małżeństwo ze swoim partnerem dziennikarzem Danielem Funke. W poprzedniej kadencji Bundestagu był jednym z przywódców wewnątrzpartyjnej opozycji wobec kanclerz Angeli Merkel i otwarcie krytykował jej politykę migracyjną. Żeby go zneutralizować, szefowa niemieckiego rządu zaproponowała mu w nowym gabinecie tekę ministra zdrowia. W grudniu ubiegłego roku Spahn był jednym z trzech kandydatów na stanowisko szefa CDU. Zdobył najmniej głosów. Mimo to należy do grupy najbardziej wpływowych chadeckich polityków.

25 KOMENTARZE

 1. O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
  KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

 2. Kto wymyślił taką strategię, politykę, która w efekcie ma doprowadzić do degradacji europejczyków ?

 3. Psychicznie chore nazi-bolszewickie prostytutki ze skłonnościami ludobójczymi.

 4. One nie mają nic do zaoferowania i żadnych kontrargumentów to pokazują gołe cycki

  • Właściwie to nie wiadomo, na czym im bardziej zależy: czy na pochwaleniu się gołymi cyckami, czy na temacie protestu. Bardziej chyba zwraca uwagę publiki rozbieranie się, niż ich protest.

  • To nie są bzdury tylko znany temat na zachodzie. Dla normalnej kobiety aborcja to dewastacja psychiczna. Podkreślam, dla normalnej kobiety a nie taniej dziw…

    • albo soli w soli
     sam Mikke mówił o statystykach że jej jedzenie jest bardziej niebezpieczne od palenia marihuany

     zarówno sół i cukier to biała śmierć, to poważny temat tylko żydowska cywilizacja śmierci uniemożliwia dojście do prawdy

     osobiście soli używam mało a cukru wcale i pod żadną poza owocami postacią

    • Korwinowi socjaliści, to zbiór pusty. Zacznij słodzić, to zaczniesz ogarniać trochę bardziej skomplikowane sprawy.

   • pch24.pl/rosyjski-raport-o-smierci-i-moralnosci–okolo-70-proc–ciaz-konczy-sie-aborcja–,46187,komentarze.html

    • Rosjanie powinni wziąć przykład z Polskiego prawa antyaborcyjnego, natomiast Polacy z rosyjskich niskich podatków. Liniowy 13% i można gromadzić kapitał.

 5. Czy to prawda że w przyszłym rządzie KONFEDERACJI jednym z ministrów będzie konserwatywny gej?

 6. Nie rozumie. Z jednej strony marudza, ze niski przyrost demograficzny, a z drugiej domagaja sie przywileju skrobanek.

Comments are closed.