TOTALNIE rozbroją Polaków! Sejm szykuje kolejne ograniczenia w prawie do posiadania broni. System Rejestracji jeszcze w tym roku

minister kula groźby
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube
REKLAMA

Kolejne ograniczenia i utrudnienia szykuje polski Sejm dla osób, które posiadają broń. Od kilku dni Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych rozpoczęła pracę nad projektem powołującym System Rejestracji Broni (SRB).

Jak tłumaczą politycy i eksperci, nowelizacja ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, jest wymuszana przez prawo Unii Europejskiej.

REKLAMA

Jak zwykle w takiej sytuacji, zapewniani jesteśmy, że mimo iż ustawa wprowadza nowe przepisy, to właściwie „nic się nie zmieni”. Czy aby na pewno?

Nowością w stosunku do dotychczas obowiązujących przepisów będzie powstanie Systemu Rejestracji Broni (SRB), który docelowo będzie zawierał zbiór danych o każdej legalnie posiadanej na terytorium RP jednostce strzeleckiej broni palnej. W SRB rejestrowana będzie broń posiadana na podstawie indywidualnych pozwoleń na broń, jak również broń wyprodukowana, nabyta i oferowana do sprzedaży przez przedsiębiorców.

SRB pozwoli przedsiębiorcom na prowadzenie ewidencji wytworzonej i sprzedanej strzeleckiej broni palnej i automatyczne generowanie zawiadomień o dokonanej sprzedaży takiej broni. SRB ujednolici też zasady prowadzenia ewidencji posiadanej i przeznaczonej do sprzedaży strzeleckiej broni palnej oraz umożliwi prowadzenie tej ewidencji na platformie tego systemu, łącznie z automatycznym generowaniem informacji o transakcjach związanych z tą bronią – mówi wiceszef MSWiA Paweł Majewski.

Mówiąc najkrócej, od momentu wprowadzenia ustawy w życie, każdy urzędnik mający dostęp do systemu SRB będzie mógł sprawdzić wszystkie dane dotyczące osoby, która posiada posiada legalnie broń. Co więcej, wszelkie transakcje takową również będą ewidencjonowane.

Dostęp do SRB będą mieli, jak można się tego spodziewać, nie tylko Polscy funkcjonariusze czy też urzędnicy, ale także służby innych państw unii, ponieważ system przewiduje udostępnianie informacji w pozostałych krajach wspólnoty.

Źródło: infosecurity24.pl / NCzas.com

REKLAMA