Francuskich masonów zainspirował polski ksiądz z Gdańska? Będą dyskutować o Harrym Potterze

Plakat masoński Fot. TT

Książki autorstwa J.K. Rowling o magicznym świecie Hogwartu zawierają zdaniem wielu osób elementy okultyzmu, ale także symboliki wolnomularskiej. Być może z tego powodu znalazły się stosie „wielkopostnym” kapłana z Gdańska, który chciał zwrócić uwagę na ten aspekt.

Ponieważ płonące książki nie kojarzą się dobrze, informacja o happeningu księdza obiegła wszystkie media świata. Nie wykluczone, że francuska masoneria właśnie i z tego powodu wzięła sobie Harrego Pottera na warsztat.

Wielka Loża Francji organizuje specjalną konferencję poświęconą kwestii książek Rowling. „Harry Potter nie jest tylko powieścią dla młodzieży. Najważniejsze dzieło J.K. Rowling jest wylęgarnią symboli i odniesień. Jest powieścią edukacji politycznej” – twierdzi Jean-Claude Milner, przedstawiciel Wielkiej Loży Francji. Jego zdaniem cykl powieści o Harrym Potterze zawiera mnóstwo „filozoficznych refleksji nad śmiercią”, które są zbieżne ze stanowiskiem masonerii na ten temat. Dodał, że w treści książek można odnaleźć również „inicjacyjny kurs inspiracji dla masonerii”.

Konferencja „Harry Potter u Masonów” poświęcona symbolicznemu i politycznemu przesłaniu tych książek Harry’ego Pottera odbędzie się 28 kwietnia w Paryżu. Referaty wygłoszą: Marianne Chaillan – autorka książki „Harry Potter w Szkole Filozofii”, Jean-Claude Milner – autor pracy „Harry Potter w Szkole Nauk Moralnych i Politycznych” oraz Theo Florens – mason z GLDF. Może więc gdański kapłan wcale tak bardzo nie zbłądził…

Źródło: PCh24.pl

10 KOMENTARZE

 1. dziwne, ze tamten szaman palił książki rowling a de sade który faktycznie pisał obrzydlistwa sadystyczne i pornograficzne np 120 dni Sodomy, to już dziwnie palić nie chciał

  • Palenie książek źle mi się kojarzy , ale wolność tomku w …… Kolega wolnościowiec czy komunista? Jak na razie ze swoją własnością w tym i książkami , będę robił co uważam za stosowne.

 2. Ale jaja, Rowling tak jak Brown skopiowali pewną symbolikę i nie wymyślili nic oryginalnego, a świat się podnieca.

 3. Wolność Tomku w swoim domku. Każdy może swoje książki palić, wycierać nimi dùpę czy co tam się mu podoba. I nikt się nie powinien czepiać.

 4. Chyba,że robi się z tego palenia ideologię i sieje nienawiść do wszelkiej inności,co miało miejsce przed kościołem.
  Gdyby analogicznie zrobiono taki ceremoniał z podpałką z biblii, katechizmu i innych książek katolickich, świętemu oburzeniu, obrazom uczuć i wszelkim sadom nie byłoby końca.
  PS. Wam też się włączają automatyczne cudze nicki i adresy ?

  • Mnie tego nie mów. Czytałem. Harrego Pottera i lubię tą serię. Ale jeśli ktoś kupił, nie czytał, posłuchał idiotyzmòw o okultyźmie i spalił to jego sprawa. Ludzie mają prawo być idiotami.

 5. Cieszę się że moje dzieci nie czytały Harrego Pottera w tej książce jest pełno magii i okultyzmu, który zatruwa umysł

 6. A mnie ciekawi wątek rytualnego kanibalizmu na wyższych szczeblach masońskiej hierarchii.

 7. Być niewolnikiem diabła … czy jest coś bardziej upokarzającego jak chodzić na jego smyczy ?
  A do tego sprowadza ta lektura .
  CZLOWIEKIEM jest każdy , kto ponosi ryzyko dla ratowania drugiego , jego godności i człowieczeństwa , a nade wszystko duszę dźwiga z upodlenia !
  To się nazywa wyobraźnia miłosierdzia !

Comments are closed.