Kaja Godek krótko sprostowała Marka Jurka. „No, ręce opadają… Socjalizm to nie chrześcijaństwo”

Kaja Godek na konwencji Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl
Kaja Godek na konwencji Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl
REKLAMA

Kaja Godek skomentowała na Twitterze informację o tym, że Marek Jurek będzie kandydatem z list Kukiz’15 do Parlamentu Europejskiego. Wiele osób zastanawiało się, dlaczego ruch „prolife” zdecydował się dołączyć do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy i dyskusja, jaka wywiązała się pod wpisem, wiele mówi o przyczynach takiej decyzji. 

„Pora napisać wprost i rozwiać wątpliwości: weszliśmy do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy, a nie Prawicy Rzeczypospolitej, bo pewne rzeczy widzieliśmy już wiele tygodni temu. Prolife w rejonach około PiS (a tym jest dziś K’15) nic nie osiągnie” – napisała Kaja Godek na Twitterze.

REKLAMA

Do tej wypowiedzi niemal natychmiast odniósł się Marek Jurek, który przekonywał, że był pomysł na budowę dużej koalicji katolickiej wokół Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego, ale z różnych względów, nie udało się tego zrobić, bo zarówno Mirosław Piotrowski, jak i Kaja Godek – nie chcieli stanąć na jej czele.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

„Panie Marszałku, od początku nie było na to szansy, dziś wszyscy bylibyśmy w rozsypce jak Prawica RP i Europa Christi. W Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy tworzymy zręby realnej siły pro-life. Ponownie zachęcam Pana do dołączenia – żeby nie rozbijać jedności – przyjmie Pan miejsce u nas na listach?” – odpowiedziała Godek.

„I jeszcze jedno. Rozmawiam z człowiekiem związanym z Ruchem Prawdziwa Europa i zeszło na to, że Polska jest biedna. No i jaka rada na to? Ano taka, że mój rozmówca zaprasza mnie do prac nad ustawą podnoszącą płacę minimalną. No, ręce opadają… Socjalizm to nie chrześcijaństwo” – dodała stanowczo.

 

 

Źródło: Twitter/Marek Jurek, Kaja Godek

REKLAMA