Robert Winnicki wprost o planach Konfederacji: Możliwy jest demontaż Unii Europejskiej od wewnątrz

Robert Winnicki na konwencji Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl
Robert Winnicki na konwencji Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl
REKLAMA

Europarlament może posłużyć do dwóch celów. Po pierwsze, i to robił Korwin-Mikke, można wykorzystać Parlament Europejski jako trybunę do nagłaśniania sprzeciwu, do nagłaśniania poglądów niepodległościowych, narodowych, uniosceptycznych. To pierwszy mechanizm, który jest niezależny od tego jaką siłą uniosceptycy będą dysponować. Przykładem jest tutaj Nigel Farage, który w końcu doprowadził do referendum brexitowego – mówił Robert Winnicki w wywiadzie dla DoRzeczy.pl.

Jeden z liderów Konfederacji, prezes Ruchu Narodowego i poseł na Sejm RP stwierdził w rozmowie z Janem Fiedroczukiem, że Unię Europejską w najbliższym czasie mogą czekać ogromne zmiany.

REKLAMA

Unia Europejska to prawno-polityczna wieża Babel o zdecydowanym lewicowo-liberalnym przechyleniu ideologicznym. Nie widzę żadnych przesłanek, by twierdzić inaczej, niż że ten rowerek ma zablokowaną kierownicę i jedzie w kierunku federalnego super-państwa. Altiero Spinelli, ochrzczony ojcem Unii Europejskiej, wyraźnie mówił, że to jest doktryna globalistyczna, która zmierza do budowy super-państwa będącego etapem do utopii globalnej – stwierdza Winnicki.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Zdaniem polityka, po wyborach do Parlamentu Europejskiego skład europosłów znacząco się zmieni, a w związku z tym także polityka europejska.

Wydaje się, że po 26 maja pojawi się drugie narzędzie. Będzie to silna obecność uniosceptyków w Parlamencie Europejskim. Wydaje się, że uniosceptycy staną się trzecią siłą w europarlamencie; siłą, która może wpływać na wiele rzeczy w tym układzie. Jeżeli tak się stanie, to dominacja lewaków chadeckich i lewaków socjaldemokratycznych, która trwa od dekad, zostanie zburzona. To otworzy szerokie możliwości. Łącznie z tym, że będzie można rozpocząć realną dyskusję na temat traktatów, które by fundamentalnie zmieniały kształt Unii Europejskiej – podkreślił.

W rozmowie pojawił się również wątek reformy Unii Europejskiej. Robert Winnicki przypomniał jednak, że nie reforma jest celem Konfederacji, a demontaż europejskich struktur.

Możliwy jest demontaż od wewnątrz. Konstrukcja Unii jest taka, że jej reforma musiałaby mieć charakter demontażu całej obecnej nadbudowy, która została nałożona na Europejską Wspólnotę Gospodarczą – stwierdził Winnicki.

Źródło: DoRzeczy.pl / NCzas.com

REKLAMA