40-metrowa asteroida pędzi w kierunku Ziemi! Naukowcy z NASA podali dokładną datę uderzenia

Asteroida - obrazek ilustracyjny. / Źródło: pixabay
Asteroida - obrazek ilustracyjny. / Źródło: pixabay

Zdecydowanie to nie są żarty! Naukowcy z NASA ostrzegają, że w kierunku Ziemi z ogromną prędkością 44 000 km/h porusza się 40-metrowa asteroida 2006 QV89. Planetoida może spaść 9 września 2019 roku.

Teraz jest zbyt daleko. Dokładną trajektorię lotu poznamy dopiero w lipcu 2019 roku przy użyciu ośmiometrowego teleskopu. Wówczas ustalimy, czy istnieje realna groźba upadku – stwierdził John Rudiger, dyrektor Biura ds. Ochrony Planet Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Pytanie nie dotyczy tego, czy asteroida spadnie na Ziemię, tylko kiedy to nastąpi – dodał.

Nie ma pewności, w jakim stanie planetoida dotrze do naszej planety, jednak już teraz naukowcy określają ją, jako bardzo duże zagrożenie. Konsekwencje uderzenia mogą być porównywalne np. z upadkiem meteorytu w 1908 roku na Syberii. Siła jaka powstała po eksplozji powaliła 80 milionów drzew w promieniu 50 km.

Obecnie naukowcy prowadzą szczegółowe badania, które mają wskazać dokładną wielkość ciała niebieskiego lecącego w stronę ziemi. Informacje podawane przez agencje kosmiczną są bowiem bardzo ogólne i jedynie obrazują, jakie zagrożenie może ewentualnie grozić mieszkańcom naszej planety.

Źródło: Vaaju.com / NCzas.com

11 KOMENTARZE

  1. Głupota ludzka nie zna granic, portal nczas tylko sieje propagande żeby tylko zarobić kasę na strachu ludzkim, jakoś nikt z nas się nie boi, tylko każdy z nas się z was śmieje bo bzdury wypisujecie, bo portal nczas już i tak jest pośmiewiskiem na cały świat, bo prawda jest taka że nic takiego nie będzie miało miejsca, najwcześniej co może uderzyć w ziemie i to też nie na 100%, to asteroida Bennu ale dopiero we wrześniu 2135 roku, i nawet jeśli uderzy, to również nie spowoduje końca świata tylko lokalny kataklizm czyli taki że zmiecie jeden kontynent który przestanie istnieć i zniknie z mapy świata i najprawdopodobniej będzie to Rosja, a koniec świata jak mówią przepowiednie Nostradamusa i Baby Wangi dopiero w 3797 roku więc, jak już mówiłem możemy spać spokojnie do 3797 roku, do tego czasu drogi propagandowy portalu nczas nasza planeta ziemia ma się dobrze i będzie jeszcze lepiej, dziękuję za uwagę i pozdrawiam
    🙂💪🌍

    • Oho, ktoś tu ma awersję do Rosji, bo gdzież może uderzyć jak nie w terytorium Rosji, bo tak Baba Wanga przepowiedział i ty wiesz, że to będzie, tak ci się w twojej chorej główce coś ubzdurało? A jak upadnie na terenie Polski? To co Baba Wanga i Nostradamus zostaną wyklęci, bo się nie sprawdziło? Piszesz o głupocie ludzkiej, a sam masz z głową coś nie tak, skoro wierzysz w przepowiednie… Zejdź na ziemię i przestań czytać idiotyczne przepowiednie Nostradamusa i Baby Wangi, bo to na rozum szkodzi. Gdyby cyganka potrafiła wróżyć nie stała by na ulicy i nie czekała na klienta, tylko by przewidziała liczby w LOTTO i poszła zagrać, bo wiedziała by, że wygra. Naukowcy nie są wstanie przewidzieć kiedy i gdzie oraz jak asteroida uderzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here