40-metrowa asteroida pędzi w kierunku Ziemi! Naukowcy z NASA podali dokładną datę uderzenia

Asteroida - obrazek ilustracyjny. / Źródło: pixabay
Asteroida - obrazek ilustracyjny. / Źródło: pixabay

Zdecydowanie to nie są żarty! Naukowcy z NASA ostrzegają, że w kierunku Ziemi z ogromną prędkością 44 000 km/h porusza się 40-metrowa asteroida 2006 QV89. Planetoida może spaść 9 września 2019 roku.

Teraz jest zbyt daleko. Dokładną trajektorię lotu poznamy dopiero w lipcu 2019 roku przy użyciu ośmiometrowego teleskopu. Wówczas ustalimy, czy istnieje realna groźba upadku – stwierdził John Rudiger, dyrektor Biura ds. Ochrony Planet Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Pytanie nie dotyczy tego, czy asteroida spadnie na Ziemię, tylko kiedy to nastąpi – dodał.

Nie ma pewności, w jakim stanie planetoida dotrze do naszej planety, jednak już teraz naukowcy określają ją, jako bardzo duże zagrożenie. Konsekwencje uderzenia mogą być porównywalne np. z upadkiem meteorytu w 1908 roku na Syberii. Siła jaka powstała po eksplozji powaliła 80 milionów drzew w promieniu 50 km.

Obecnie naukowcy prowadzą szczegółowe badania, które mają wskazać dokładną wielkość ciała niebieskiego lecącego w stronę ziemi. Informacje podawane przez agencje kosmiczną są bowiem bardzo ogólne i jedynie obrazują, jakie zagrożenie może ewentualnie grozić mieszkańcom naszej planety.

Źródło: Vaaju.com / NCzas.com

11 KOMENTARZE

 1. Typuję dwie możliwe lokalizacje:

  1- Izrael
  2- Chiny

  No i nie 9 września, a 11 września.

 2. Ośmieszacie się tymi informacjami. Odkąd przeglądam ten portal jest to już 40. koniec świata.

 3. Głupota ludzka nie zna granic, portal nczas tylko sieje propagande żeby tylko zarobić kasę na strachu ludzkim, jakoś nikt z nas się nie boi, tylko każdy z nas się z was śmieje bo bzdury wypisujecie, bo portal nczas już i tak jest pośmiewiskiem na cały świat, bo prawda jest taka że nic takiego nie będzie miało miejsca, najwcześniej co może uderzyć w ziemie i to też nie na 100%, to asteroida Bennu ale dopiero we wrześniu 2135 roku, i nawet jeśli uderzy, to również nie spowoduje końca świata tylko lokalny kataklizm czyli taki że zmiecie jeden kontynent który przestanie istnieć i zniknie z mapy świata i najprawdopodobniej będzie to Rosja, a koniec świata jak mówią przepowiednie Nostradamusa i Baby Wangi dopiero w 3797 roku więc, jak już mówiłem możemy spać spokojnie do 3797 roku, do tego czasu drogi propagandowy portalu nczas nasza planeta ziemia ma się dobrze i będzie jeszcze lepiej, dziękuję za uwagę i pozdrawiam
  🙂💪🌍

  • Oho, ktoś tu ma awersję do Rosji, bo gdzież może uderzyć jak nie w terytorium Rosji, bo tak Baba Wanga przepowiedział i ty wiesz, że to będzie, tak ci się w twojej chorej główce coś ubzdurało? A jak upadnie na terenie Polski? To co Baba Wanga i Nostradamus zostaną wyklęci, bo się nie sprawdziło? Piszesz o głupocie ludzkiej, a sam masz z głową coś nie tak, skoro wierzysz w przepowiednie… Zejdź na ziemię i przestań czytać idiotyczne przepowiednie Nostradamusa i Baby Wangi, bo to na rozum szkodzi. Gdyby cyganka potrafiła wróżyć nie stała by na ulicy i nie czekała na klienta, tylko by przewidziała liczby w LOTTO i poszła zagrać, bo wiedziała by, że wygra. Naukowcy nie są wstanie przewidzieć kiedy i gdzie oraz jak asteroida uderzy

 4. Codziennie jakiś nowy temat o asteroidach. Powinni zamknąć takie szmatławce.

Comments are closed.