Biedny jak… Putin. Prezydent Rosji według oficjalnych danych to tylko klasa średnia. Za samochód może się wstydzić

Władimir Putin. Foto: PAP/ITAR-TASS
Władimir Putin. Foto: PAP/ITAR-TASS

Dwa mieszkania, jedno o powierzchni 153, drugie 77 metrów kwadratowych i garaż – to oficjalny majątek prezydenta Władimira Putina. Kreml opublikował właśnie dane o stanie majątkowym najważniejszych osób w Rosji.

Według przedstawionych informacji, prezydent Putin zarobił w 2018 roku zaledwie 9 milionów rubli, co w przeliczeniu daje 509 tys. zł. Jeśli chodzi o nieruchomości i ruchomości to polityka można zaliczyć zdecydowanie do klasy średniej.

Według Kremla Putin jest właścicielem jednego mieszkania o powierzchni 77 m oraz garażu o powierzchni 18 m kw. To jednak nie wszystko, ponieważ prezydent posiada także drugi „apartament” o powierzchni 153,7 m kw. Jeśli chodzi o pojazdy

Jeśli chodzi o samochody, to Władimir Putin ma wręcz powody do wstydu. W jego garażu znaleźć można dwa przestarzałe auta produkcji rosyjskiej GAZ M21, do tego terenową Niwę oraz przyczepy typu Skif.

Oczywiście, wszystkie te informacje to „oficjalne dane”. Ekonomista pracujący dla think-tanku Atlantic Council, Anders Aslund twierdzi, że majątek Putina jest wręcz niemożliwy do oszacowania. Tylko w ostatnim czasie z Rosji wytransferowano 600 miliardów dolarów na różnego rodzaju inwestycje oraz zagraniczne konta należące do prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Źródło: Onet.pl / NCZas.com

6 KOMENTARZE

  1. Według mnie trzeba być idiotą albo skończonym cymbałem aby twierdzić że Putin ma jakiś majątek zbliżający się choćby i do 1 miliarda $ a co dopiero do 600 :)

  2. No właśnie nawet jak by miał wiele więcej to co z tego. Każdy w Polsce tylko o pieniądzach i zazdrości.

  3. MJO tradycyjnie napluł za szekle na Rosję. Ale mogę się założyć, że chyba go nie stać na GAZ M21 z tego rocznika i odrestaurowanego (Putin wytropił ten egzemplarz i odrestaurował, bo ten konkretny egzemplarz był jego pierwszym w życiu samochodem). A biorąc pod uwagę, że ten egzemplarz należał i należy do Putina, to pewnie wart jest setki tysięcy a może i miliony dolarów. :-)))))))))))))))))))

Comments are closed.