Chcą się dobrać do Salviniego. Za to, że zdecydowanie przeciwstawił się imigranckiej fali

Matteo Salvini. Foto: PAP/EPA
Przywódca Ligi, wicepremier Matteo Salvini. Foto: PAP/EPA

Prokuratura na Sycylii wszczęła śledzwo wobec szefa MSW Włoch, wicepremiera Matteo Salviniego w sprawie pozbawienia wolności migrantów ze statku organizacji pozarządowej. Jednostka Sea Watch 3 czekała w styczniu 13 dni na morzu na zgodę na zawinięcie do portu.

To drugie wszczęte w ostatnim czasie takie dochodzenie wobec Salviniego, który zlecił zamknąć włoskie porty dla statków organizacji pozarządowych, zabierających migrantów z łodzi i pontonów na Morzu Śródziemnym.

Poprzednia sprawa dotyczyła przetrzymywania migrantów na pokładzie jednostki NGO w sierpniu zeszłego roku. Senat Włoch odrzucił niedawno wniosek prokuratury o kontynuowanie postępowania i postawienie wicepremiera i zarazem senatora przed sądem.

Nowe, wszczęte w poniedziałek śledztwo dotyczy wydarzeń z drugiej połowy stycznia, gdy ponad tydzień u brzegów Sycylii trwał kryzys wokół statku niemieckiej organizacji pozarządowej z 47 migrantami, którego nie wpuszczano do żadnego portu. Ostatecznie migranci zeszli na ląd w Katanii, gdy sześć krajów Unii zadeklarowało zamiar ich przyjęcia.

Wśród migrantów było 15 nieletnich z Senegalu, Sudanu i Gwinei Bissau. Zarzut ich przetrzymywania na pokładzie to jeden z głównych aspektów obecnego dochodzenia.

Sprawa statku Sea Watch 3, który czekał na zgodę na wpłynięcie do portu, wywołała zimą protesty włoskiej opozycji. Troje deputowanych weszło w dniach kryzysu na pokład, by sprawdzić, jaka panuje tam sytuacja. Parlamentarzyści mówili po tej inspekcji, że na pokładzie są osoby, które były torturowane w Libii.

Komentując nowe śledztwo prokuratury w Syrakuzach Matteo Salvini oświadczył w poniedziałek: „Mogą wszcząć następnych 18 postępowań dyscyplinarnych wobec mnie, ale póki jestem ministrem, nie zmienię zdania; włoskie porty pozostaną zamknięte”. (PAP)

54 KOMENTARZE

 1. O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
  KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

 2. Przecież byli wolni -wolno im było wracac skąd przybyli. Poza tym bez znaczenia jest co przechodzili w Libii, bo na jej teren wkroczyli dobrowolnie z ryzykiem wkakulowanym niepowodzenia włamu do Europy; tam powinni byc odstawieni. Tak samo nie interesuje mnie gdy złodziej stoi pod moim oknem i krzyczy bym mu otworzył i pozwolił się okraść, bo wszedł na drabinę której szczebelki bardzo go teraz uciskają w stopy!

 3. Salvini-Mussolini idol polskich prawiczków. Prawiczkom marzy się Europa z 1939 bez imigrantów, cała biała za to z Hitlerem, Mussolinim i Stalinem.

  • Tak! Każdemu marzy się NORMALNA! Europa bez obcej, przestępczej patologii, która zrobiła sobie darmowe żerowisko z Europy i płatnika tych fanaberii z rdzennych Europejczyków! Murzyni mają swój ląd, kilka razy większy od Europy i co!? Też im ciasno jak pewnemu państwu w Palestynie? No i marzy się wszystkim Europa wolna od takich zdrajców, kolaborantów czy innych zwierzaków jak ty „ala”!

   • Normalna Europa była w 1939? Wtedy byli tylko biali ludzie – np. Hitler i Stalin. Tęsknicie prawiczki za białymi Hitlerem i Stalinem?

    Murzyni mają swój ląd. A kto się pchał na ten ląd w XIX wieku? Włosi, Francuzi, Anglicy, Niemcy itp.
    Nie mogli siedzieć u siebie?

    • No i co z tego, że się pchali? Nikt im nie zabraniał, nikt nie pilnował to się pchali na bezpańskie tereny… Tu przyznaję ci rację. Mogli siedzieć u siebie to te plemiona dalej by żyły jak w epoce kamienia łupanego. Niepotrzebnie im pokazano cywilizację, bo teraz chcą tej cywilizacji ale od kogoś. Sami nie są w stanie nic stworzyć u siebie i tylko wyciągają rękę po cudze, tak pierwotne plemiona mają…

     • Czyli rozumiem że wg Ciebie jak Hitler i Stalin napadli na Polskę to też było dobrze?
      Przecież propaganda III Rzeszy i ZSRS ciągle twierdziła że Hitler i Stalin cywilizują Polskę.

    • Na nic twoje „ala” zabiegi o odwrócenie uwagi od treści art. Dlaczego każdy art. kojarzy ci się jak nie ze Stalinem to z Hitlerem albo Putinem? Co ma propaganda III Rzeszy do tego art. ? Hmm!?
     Ps. Jak tam twoja panna młoda z isis? Pobiegłeś jej już na ratunek?

 4. Zamknąć wszystkich przywódców państw europejskich, którzy nie pozwolili na inwazje, zamachy, gwalty i przejmowanie krajów. Przeciez to jawny rasizm, ksenofobia,islamofobia, sexizm, mowa nienawiści i inne bzdury które upośledzeni psychicznie zdrajcy, wymyślili w swej bezdennej głupocie.

  • W Europie dziś jest mniej zamachów, gwałtów i zabójstw niż w 1939 gdy Europa była biała.

   • Aha! Czyli jest lepiej bo dzisiaj gwałci obca dzicz kobietę tylko raz dziennie i pojedynczo (choć to nieprawda!). Idź „ala” w końcu do psychologa może jeszcze da się zrobić z ciebie człowieka! Może?…

    • Rozumiem że w 1939 biali Niemcy i biali Rosjanie nie gwałcili nikogo w Europie?

     • Czyli jak biały Rosjanin gwałci to dobrze a jak czarny Afrykanin gwałci to źle? Ech te prawiczkowe idiotyzmy

     • A kiedy ostatnio „ala” biały Rosjanin zgwałcił białą Europejkę? Hmm!? Afrykanin gwałci wszystko co się da. Nawet rurę wydechową, obejrzyj sobie na yt. jak dzicz dogadza sobie. Uważasz „ala”, że jak jakiś obcy z obcego lądu gwałci białą Europejkę to dobrze? Jeszcze nie poleciałeś do Afryki? Też masz szansę na gwałt a nie tylko będziesz nadaremno pisał o swoich idiotyzmach:)

   • Jest to nieprawda, ponadto zamachowcami byli wtedy komuniści, naziści i banderowcy.

 5. Włochy powinny wypłacić odszkodowania Etiopii i Libii za kolonializm. Jak się Włosi pchali do Afryki to dobrze było duce Salvini?

  • Tak! Jak Włosi byli w Afryce, to przede wszystkim było dobrze Afryce! Gdyby było inaczej, to dzisiaj cała Afryka nie pchałaby się przestępczo i za wszelką cenę do Europy! Jasne!?

   • Kiedy było dobrze Afryce? Jak Włosi zabijali Libijczyków i Etiopczyków?

    To może Polsce też było dobrze za Hitlera i Stalina?

    • Aha! I dlatego, że Afryce tak źle było przy Europejczykach, to teraz pchają się do Europejczyków za wszelką cenę!? Byle tylko nic nie robić i nie pracować na rzecz swoich krajów i Afryki?

     • Chodzi o to że Europejczycy okradali Afrykę w XIX wieku tak jak Niemcy i Rosjanie okradali Polskę w 1939.

      Dlatego teraz Putin powinien wypłacić Polsce odszkodowanie za sowiecką okupację, wywózki na Syberię, Katyń, Charków i Miednoje.

      Salvini powinien wypłacić Polsce odszkodowanie za to że Mussolini w 1939 wspierał Hitlera i Stalina przeciwko Polsce.

    • Chodzi o to „ala”, że ciągle nie piszesz na temat. Wśród tych niby okradających Afrykę nie było Polaków, więc mi to zwisa. Ale już nie zwisa mi jak obca dzicz atakuje nasz ląd i na nas też żeruje!
     Temat nie dotyczy odszkodowań od Putina czy też od Rosji. Wywózki Polaków na Sybir były od czasów powstań, tylko dlatego, że ci „usłużni sąsiedzi” anty Polaka, niejakiego Grossa donosili na Polaków zaborcom i szybciutko przejmowali majątki Polaków. Stąd też m.in. to „bogactwo” Chazarów.
     W pierwszej kolejności Polsce należy się odszkodowanie od żydów i Żydów od czasów króla Kazimierza do dzisiaj i za wszystko + odsetki. Osobne odszkodowanie należy nam się od nich za wszelkie zdrady, szkalowania, sabotaż i za brak szacunku do swojego odwiecznego gospodarza + odsetki. Nad resztą nie będę się rozwodzić, dlaczego jeszcze od nich należy nam się odszkodowanie, bo to oczywiste!

  • To się nazywa ucywilizowanie dziczy. Co innego duce, który popełnił tam straszne zbrodnie.

   • Dzicz to raczej Mussolini – idol prawiczków i Salviniego sojusznik Hitlera i Stalina.

    • Co wspólnego ma Mussolini, Hitler i Stalin z przestępczym najazdem obcej patologii na nasz ląd!? No co!? Umiesz tylko pajacować i znasz tylko tych trzech? Skąd wiesz kto jest czyim idolem? Spowiadał ci się ktoś? Umiesz pisać tylko za siebie? Upoważnił cię ktoś do wypowiadania się w czyimś imieniu?

     • To że Mussolini, Hitler i Stalin to milion razy gorsza biała aryjska patologia która zabiła miliony Europejczyków.

      Powtarzacie bzdury o „cywilizowaniu” Afryki przez kolonizatorów tak jak propaganda III Rzeszy i ZSRS głosiła bzdury o „cywilizowaniu” Polski przez Hitlera i Stalina.

    • Jakim miernikiem mierzyłeś „ala” tą patologię? Daję ci gamoniu po raz kolejny do zrozumienia, że Mussolini, Hitler, Stalin nie mieli nic wspólnego z Aryjczykami.

     Cywilizowanie Afryki przez białych ludzi, to nie są żadne bzdury tylko FAKT! Ale skoro wydaje ci się, że jesteś taki cwany to wymień osiągnięcia cywilizacyjne Afryki kiedyś i dzisiaj. I tylko Afryki bez udziału białego człowieka.

  • Libia to stare włoskie-Rzymskie ziemie, podobnie jak Tunezja. To arabowie tam się wepcheli i siedzą do dziś.
   Etiopia była błędem, wina Musoliniego.

 6. Polska powinna zwrócić się do Salviniego o odszkodowania wojenne bo Mussolini był sojusznikiem Hitlera w 1939 roku. Podobnie odszkodowania powinien wypłacić nam inny sojusznik Hitlera z 1939 czyli Węgry oraz Rosja spadkobierca ZSRS.

  Orban i Salvini i Putin szykować kasę dla Polaków!

  • Więcej są nam winni żydzi i Żydzi za lata życia i żerowania na Polsce i Polakach od czasów króla Kazimierza aż do dnia dzisiejszego! + odsetki za wszystko i za wszelkie oszczerstwa pod naszym adresem! Bogaci są to i mają z czego nam zapłacić. O Europejczyków „ala” nie martw się z nimi będzie mniejszy problem, bo to też cywilizacja. Europejska cywilizacja…

    • Taa!… „ala” Hitler i Stalin to byli wysocy, niebieskoocy blondyni?… A co na to twój lekarz?

     • Hitler i Stalin to rasa biała. Żaden z nich nie był Murzynem ani Żydem.

    • Że coś jest biało podobne, to nie oznacza z automatu, że to rasa biała. Żydami nie byli ale chazarskie geny mieli i byli tylko żydami:)

 7. Do ala wilk

  Jeśli Włosi się pchali to nie po socjał. A po drugie, nikt nie zabraniał Abisyńczykom do nich strzelać. A po trzecie idź i pocałuj w de Mich.ka. Może cię lepiej zainspiruje

  • Ale Włosi też strzelali do Etiopczyków i powinni wypłacić teraz im odszkodowanie.

   Identycznie Putin powinien wypłacić odszkodowanie Polakom za okupację sowiecką i wywózki na Syberię.

   No chyba że wy prawiczki tęsknicie za Stalinem bo był biały.

   • Stalin był biały tylko w trumnie, jak każdy nieboszczyk. A Włosi „ala” bronili się przed dziczą czy dla sportu ich atakowali?

    • Włosi napadli na Libię i Etiopię tak jak Rosjanie i Niemcy na Polskę w 1939. Dlatego Salvini powinien teraz wypłacić Libii i Etiopii odszkodowanie podobnie Polsce za wspieranie Hitlera i Stalina przez Mussoliniego w 1939.

     • Mieszasz fakty historyczne, kręcisz i podjudzasz Europejczyków na Europejczyków…Jakże to żydowskie?…Za cienki w uszach „ala” jesteś. Ty „ala” wypłać wszystkim odszkodowania i będzie spokój i każdy będzie zadowolony:) Nie interesuje mnie to przez kogo Libia i Etiopia została napadnięta, ale już interesuje mnie to, żeby ich plemiona nie plątały się po współczesnej i przyszłej Europie. I co na to poradzisz? Tak już mam!

    • Włosi bronili się przed „dziczą” w Libii i Etiopii? A kto im kazał tam jechać? Gajusz Juliusz Cezar???
     Jakby siedzieli we Włoszech to mieliby spokój.

 8. Libia to stare Włoskie-Rzymskie ziemie. Arabowie się tam wepchali.
  Ala Wilk do Sudanu, tam nie ma białych i jest wery kul.

Comments are closed.