Gdzie oni robią te sondaże? Tylko trzy komitety w Parlamencie Europejskim [NAJNOWSZY SONDAŻ KANTAR]

Grzegorz Schetyna, Jarosław Kaczyński oraz Robert Biedroń. / foto: PAP
Grzegorz Schetyna, Jarosław Kaczyński oraz Robert Biedroń. / foto: PAP

36 proc. Polaków deklarujących gotowość wzięcia udziału w wyborach do PE poparłoby PiS z Solidarną Polską i Porozumieniem; 27 proc. głosowałoby na Koalicję Europejską, a na Wiosnę Roberta Biedronia 7 proc. – wynika z kwietniowego sondażu Kantar. Gdzie oni robią te sondaże?

Progu wyborczego nie przekroczył Kukiz’15 (4 proc. poparcia), Lewica Razem (4 proc.) i Konfederacja (2 proc.); Polska Fair Play uzyskałaby mniej niż 1 proc. głosów. 20 proc. badanych przez Kantar nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos.

Kantar przeprowadził na podstawie tych wyników symulację rozkładu mandatów w wyborach do PE – PiS uzyskałoby 27 mandatów, Koalicja Europejska – 20, a Wiosna 5.

W porównaniu z badaniem z marca, PiS stracił 5 pkt. proc., Koalicja Europejska zyskała 4 pkt. proc., a Wiosna zanotowała wynik lepszy o 1 pkt. proc. Notowania Kukiz’15 spadły o 2 pkt. proc., Lewica Razem zyskała 1 pkt. proc., a Konfederacja otrzymała takie samo poparcie.

W kwietniu ponad połowa Polaków (58 proc.) zapowiedziała zamiar wzięcia udziału w wyborach do PE, przy czym 21 proc. jest zdecydowana w tej kwestii, a 37 proc. raczej oddałoby swój głos. 29 proc. zadeklarowała przeciwne stanowisko – 14 proc. twierdzi, że raczej by nie zagłosowało, a 15 proc. zdecydowanie nie zagłosowałoby. 13 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w tych wyborach.

Sondaż Kantar został przeprowadzony w dniach 5-10 kwietnia metodą wywiadów bezpośrednich na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 987 mieszkańców Polski, w wieku 18 i więcej lat. (PAP)

13 KOMENTARZE

 1. O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
  KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

 2. 58% Polaków, zanękanych od lat ciągłymi newsami, idzie na wybory jak na zbawienie.

  ostatnio do PE głosował 20%… ale to było za PO, gdy PO nie miało konkurencji. obawiam się, że teraz – na nieszczęście Korwina – frekwencja faktycznie będzie znacznie większa. o to przecież mafii chodzi… o frekwencję… bo nie ma to znaczenia na kogo się głosuje, byleby się głosowało. tu chodzi o aprobatę systemu.

 3. Wiosna nie ma nawet najmniejszych szans na dostanie się do unio-kołchozu. Kukiz nie ma nawet najmniejszych szans na zebranie podpisów, a KONFEDERACJA osiągnie wynik w granicach 20 proc. Będzie zdziwienie PiSowskiego lewactwa jak z Braunem w Gdańsku.

 4. U mnie w pracy co drugi kolega głosuję na konfederacje, reszta raczej na pis. nie znam nikogo co zagłosuje na po czy geja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here