Gdzie oni robią te sondaże? Tylko trzy komitety w Parlamencie Europejskim [NAJNOWSZY SONDAŻ KANTAR]

Grzegorz Schetyna, Jarosław Kaczyński oraz Robert Biedroń. / foto: PAP
Grzegorz Schetyna, Jarosław Kaczyński oraz Robert Biedroń. / foto: PAP

36 proc. Polaków deklarujących gotowość wzięcia udziału w wyborach do PE poparłoby PiS z Solidarną Polską i Porozumieniem; 27 proc. głosowałoby na Koalicję Europejską, a na Wiosnę Roberta Biedronia 7 proc. – wynika z kwietniowego sondażu Kantar. Gdzie oni robią te sondaże?

Progu wyborczego nie przekroczył Kukiz’15 (4 proc. poparcia), Lewica Razem (4 proc.) i Konfederacja (2 proc.); Polska Fair Play uzyskałaby mniej niż 1 proc. głosów. 20 proc. badanych przez Kantar nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos.

Kantar przeprowadził na podstawie tych wyników symulację rozkładu mandatów w wyborach do PE – PiS uzyskałoby 27 mandatów, Koalicja Europejska – 20, a Wiosna 5.

W porównaniu z badaniem z marca, PiS stracił 5 pkt. proc., Koalicja Europejska zyskała 4 pkt. proc., a Wiosna zanotowała wynik lepszy o 1 pkt. proc. Notowania Kukiz’15 spadły o 2 pkt. proc., Lewica Razem zyskała 1 pkt. proc., a Konfederacja otrzymała takie samo poparcie.

W kwietniu ponad połowa Polaków (58 proc.) zapowiedziała zamiar wzięcia udziału w wyborach do PE, przy czym 21 proc. jest zdecydowana w tej kwestii, a 37 proc. raczej oddałoby swój głos. 29 proc. zadeklarowała przeciwne stanowisko – 14 proc. twierdzi, że raczej by nie zagłosowało, a 15 proc. zdecydowanie nie zagłosowałoby. 13 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w tych wyborach.

Sondaż Kantar został przeprowadzony w dniach 5-10 kwietnia metodą wywiadów bezpośrednich na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 987 mieszkańców Polski, w wieku 18 i więcej lat. (PAP)

13 KOMENTARZE

 1. O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
  KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

 2. 58% Polaków, zanękanych od lat ciągłymi newsami, idzie na wybory jak na zbawienie.

  ostatnio do PE głosował 20%… ale to było za PO, gdy PO nie miało konkurencji. obawiam się, że teraz – na nieszczęście Korwina – frekwencja faktycznie będzie znacznie większa. o to przecież mafii chodzi… o frekwencję… bo nie ma to znaczenia na kogo się głosuje, byleby się głosowało. tu chodzi o aprobatę systemu.

 3. Wiosna nie ma nawet najmniejszych szans na dostanie się do unio-kołchozu. Kukiz nie ma nawet najmniejszych szans na zebranie podpisów, a KONFEDERACJA osiągnie wynik w granicach 20 proc. Będzie zdziwienie PiSowskiego lewactwa jak z Braunem w Gdańsku.

 4. Za taki sondaż to powinna być kara publicznej chłosty. Kogo oni pytali? Samych czytelników wybiórczej?

 5. U mnie w pracy co drugi kolega głosuję na konfederacje, reszta raczej na pis. nie znam nikogo co zagłosuje na po czy geja

Comments are closed.