Hipokryzja Agory: promuje feminizm a kobietom płaci mniej niż mężczyznom

Siedziba "Gazety Wyborczej". / foto: Wikipedia

Według portalu Wirtualne Media, w przedsiębiorstwie Agora pracuje więcej kobiet niż mężczyzn. Spółka, do której należą m.in. „Gazeta Wyborcza”, radio Tok FM, portal Gazeta.pl, mniej płaci kobietom niż mężczyznom.

Jak informuje portal Wirtualne Media, w 2018 roku niemal 53 proc. pracowników spółki z Czerskiej stanowiły kobiety. Panie zarabiały natomiast mniej od swoich kolegów.

Na stanowiskach kierowniczych i wyższych kobiety zarabiały 94,7 proc. średniego wynagrodzenia, podczas gdy mężczyźni na tych samych pozycjach – 106,3 proc.

W przypadku funkcji niższych od kierowniczych wskaźnik ten wynosił 98,9 proc. dla kobiet i 101,2 proc. dla mężczyzn.

Podobnie kształtował się ten wskaźnik także w przypadku pensji zasadniczych – kobiety zarabiały poniżej 100 proc. a mężczyźni powyżej 100 proc. średniej.

Jak się jednak okazuje sytuacja ta i tak uległa poprawie w stosunku do tego, jak kształtowały się płace w niedalekiej przeszłości. „Jeśli chodzi o wynagrodzenia wypłacane, w skali roku różnica między stawkami dla kobiet i mężczyzn znacznie zmalała w skali roku, zwłaszcza w przypadku stanowisk kierowniczych i wyższych (dla kobiet wzrost z 88,5 do 94,7 proc., a dla mężczyzn spadek ze 111,3 do 106,3 proc.)” – czytamy na łamach Wirtualnych Mediów.

Źródło:wirtualnemedia.pl

5 KOMENTARZE

  1. niby wszyscy som ruwni, ale niektórzy jakby bardziej, równiejsi, równistyczni, najrówniejsi, uprzywilejowani itd. lewiczki powinni o tym wiedzieć

    • Inteligentna kobieta to taka świnka morska. Ani morska… ani świnka.
      Widzisz, Polki pracują tam gdzie to takie światowe i nowoczesne. A Michnik taki przystojny… a jakim ładnym autem jeździ…

  2. Korwin Mikke powiedzial kiedys, ze kobiety powinny zarabiac mniej niz mezczyzni, bo sa mniej inteligentne.
    Pewnie dowiedzial sie o tym od Michnika.

Comments are closed.