„Islamska panna młoda”. Shamima Begun twierdzi że była tylko żoną i gospodynią. Okazała się okrutną funkcjonariuszką policji obyczajowej

Shamima Begum i jej koledzy z ISIS. Foto :Twitter

Brytyjski dziennik „The Telepgraph” opublikował artykuł opisujący działania „islamskiej panny młodej”, która przyłączyła się do ISIS a teraz chce wrócić na Wyspy. Shamima Begun pozuje na zmanipulowaną, niewinną ofiarę swej naiwności. W rzeczywistości była okrutną funkcjonariuszką policji obyczajowej.

Urodzona w Wielkiej Brytanii w rodzinie imigrantów z Bangladeszu jest jedną z wielu kobiet, które przyłączyły do ISIS i poślubiły terrorystów. Teraz po upadku państwa islamskiego stara się o powrót do kraju.

Jednak minister spraw wewnętrznych Sajid Javid pozbawił ją obywatelstwa i odmówił prawa wjazdu. Jest za to mocno krytykowany przez brytyjską lewicę i Partię Pracy. Lewica prowadzi kampanię „Sprowadźcie ją do domu”, chociaż większość Brytyjczyków popiera decyzję ministra

Shamima Begun twierdzi, że jest niewinna i nie rozumiała nic wstępując do ISIS. Mówi, że tylko zakochała się i wyszła za mąż za islamistę i nie miała świadomości, tego jakich zbrodni i okrucieństw dopuszczają się terroryści ISIS. W wywiadzie udzielonym telewizji opowiada, iż była tylko zwykłą gospodynią domową.

Tymczasem brytyjski dziennik odnalazł świadków jej działalności w Syrii. Begun była funkcjonariuszką al-Hisba – policji obyczajowej i moralności. Patrolując z Kałasznikowem w ręku ulice Rakki pilnowała „właściwego” zachowania kobiet i ich ubiorów. Begun odpowiada za wysyłanie kobiet do więzienia i chłostę za „nie muzułmańskie” zachowanie.

Świadkowie z Rakki opisują, iż budziła strach i była znana ze swego okrucieństwa i bezwzględności.

Muzułmanka zajmowała się również rekrutowaniem kobiet do ISIS i wyszukiwaniem w Europie narzeczonych dla terrorystów. Działała w mediach społecznościowych pod pseudonimami “Umm Asma” i “Umm Ahmed”. – Nie wierzcie w złe rzeczy które słyszycie o ISIS. To wszystko kłamstwa. Mamy tu wszystko co chcemy i pomożemy wam znaleźć przystojnego męża – przekonywała.

Do Wielkiej Brytanii powróciło wielu bojowników ISIS. Tylko nielicznym postawiono zarzuty.

Comments are closed.