Konfederacja nie zwalnia tempa. Godek i Bosak rejestrują listę na Mazowszu. „Chcemy przełamać duopol PiS i PO oraz merytorycznej dyskusji o miejscu Polski w UE” [VIDEO]

Konfederacja składa podpisy poparcia z Mazowsza/fot. Twitter Kaja Godek
Konfederacja składa podpisy poparcia z Mazowsza/fot. Twitter Kaja Godek

O godz. 14.00 odbyła się konferencja prasowa Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy z udziałem Kai Godek oraz Krzysztofa Bosaka. Liderzy Konfederacji poinformowali o zebrani kilkunastu tysięcy podpisów poparcia listy Konfederacji.

Jako pierwsza głos zabrała Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina.

W dniu dzisiejszym rejestrujemy listę mazowiecką Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Zebraliśmy wspólnymi siłami wszystkich organizacji zaangażowanych w zbiórkę – partii KORWiN, Ruchu Narodowego, prolajferskimi oraz wszystkich innych organizacji, które są zaangażowane w Konfederację – 16,5 tys. podpisów mieszkańców Mazowsza, którzy chcą, by nasza lista się zarejestrowała i ten bardzo dobry wynik zbiórki – bo przypominam, że minimum to 10 tys., a czas zbiórki jest bardzo krótki – pokazuje, że jest zapotrzebowanie na taką siłę polityczną, jak Konfederacja – powiedziała Kaja Godek.

Dzisiaj mam zaszczyt stać z liderem warszawskiej listy, Krzysztofem Bosakiem z Ruchu Narodowego. Zarówno warszawiacy jak i mieszkańcy pozostałej części Mazowsza mają zatem bardzo dobrych kandydatów do głosowania. Są ze mną przedstawiciele Ruchu Narodowego, prezes oddziału mazowieckiego, pan Paweł Usiądek, prezes okręgu 16 partii KORWiN, pan Mateusz Siennicki, przedstawiciele Federacji dla Rzeczypospolitej. Razem idziemy na wybory – ogłosiła obrończyni życia.

Tworzymy porozumienie szeroko rozumianej prawicy, która uważa, że ten duopol, z którym mamy do czynienia na polskiej scenie politycznej pomiędzy PO a PiS jest szkodliwy dla Polski. Chcemy przełamać ten duopol i merytorycznej dyskusji o tym, jakie jest miejsce Polski w Unii Europejskiej, a jakie powinno być. Chcemy również jasnego powiedzenia, że jeśli w UE nie realizuje się interesu Polski, to nie ma powodu, żeby tam tkwić – podkreśliła Godek.

Z kolei Krzysztof Bosak powiedział, że „jesteśmy na finiszu bardzo dużej pracy, którą zgodnie wykonywali działacze wszystkich naszych organizacji”.

Mamy czas zaledwie do jutra, ale za chwilę składamy te wszystkie podpisy. Przed nami jeszcze rejestracja ostatnich okręgów. Już jutro jest dzień prawdy. Będzie wiadomo, kto zebrał podpisy, z kim rywalizujemy, ostatnie uzupełnienia braków formalnych – powiedział Krzysztof Bosak.

Dziękuję też wszystkim naszym sympatykom i działaczom za ten wysiłek. I ruszamy z głównym etapem kampanii wyborczej. Kaja Godek Mazowsze, ja będę przewodził liście w Warszawie, ale jest z nami także wiele innych mocnych postaci ze wszystkich naszych organizacji i partii. Do 26 maja postaramy się wykonać pracę, która pozwoli nam zdobyć mandaty w Parlamencie Europejskim, żeby osiągnąć nasz cel: Wprowadzić ludzi takich, jak Kaja Godek – ludzi bezkompromisowych, którzy mówią jak jest, nie boją się krytyki medialnej, krytyki wychodzącej od różnych fałszywych przyjaciół, tylko po prostu walczą o swoje ideały – podkreślił wiceprezes Ruchu Narodowego.

Źródło: facebook.com

Comments are closed.