Korwin-Mikke: „Aresztować Broniarza i rozwiązać ZNP! Związkowcy działają na szkodę szkolnictwa”

Janusz Korwin/ Sławomir Broniarz i Anna Zalewska. Foto: PAP
Janusz Korwin/ Sławomir Broniarz i Anna Zalewska. Foto: PAP

Prezes ZNP Sławomir Broniarz powinien zostać aresztowany, wtedy będzie zaprowadzony porządek; należy też rozwiązać ZNP – uważa lider Konfederacji i partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke. Rząd jest właścicielem szkół i ma obowiązek reprezentować podatników i rodziców, a nie nauczycieli – podkreślił.

Ponad 377 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,7 tys. szkół w kraju w poniedziałek o godzinie 9.00 egzaminem z języka polskiego rozpoczęło egzamin ósmoklasisty. We wtorek czeka ich sprawdzian z matematyki, a w środę z języka obcego. Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasistów jest jednocześnie kolejnym dniem strajku nauczycieli, który rozpoczął się w miniony poniedziałek.

Chcemy, czy nie chcemy, ale szkoły w Polsce są państwowe – powiedział Korwin-Mikke na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie. Jak ocenił, prowadzenie w szkołach strajku, to taka sama sytuacja, jak gdyby szef ZNP Sławomir Broniarz „zablokował wszystkie stacje kolejowe”.

– Szef ZNP po prostu uszkadza system oświaty. Na kolei to by było jak uszkodzenie kolejnictwa. A więc ten człowiek powinien zostać aresztowany, razem z innymi mniejszymi Broniarzami, a wtedy będzie zaprowadzony porządek – powiedział lider Konfederacji.

Według niego „błyskawicznie – korzystając z tego (aresztowania)”, należy rozwiązać Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Należy też wprowadzić bon oświatowy, i proszę się nie obawiać nauczycieli, co najwyżej zastrajkują, ale i natychmiast wrócą do pracy po czymś takim – mówił Korwin-Mikke. Zwrócił uwagę na „oczywistą prywatyzację szkół”, co – jego zdaniem – spowoduje, że „w tym momencie zniknie jakikolwiek powód do strajku, bo w różnych szkołach nauczyciele będą różnie zarabiali, nie będzie też Karty Nauczyciela”.

Korwin-Mikke uważa, że „rząd musi być twardy”. – Będziemy rząd z tego rozliczać, bo rząd jest nie tylko właścicielem szkół, ale rząd ma również inny obowiązek – reprezentować podatników i rodziców, ma brać pod uwagę interes rodziców, a nie nauczycieli. Nauczyciele są po, żeby służyć rodzicom, a szkoły nie są po to, żeby dobrze było nauczycielom, tylko po to, żeby dobrze było dzieciom. Rząd musi wreszcie to zrozumieć – podkreślił jeden z liderów Konfederacji.

Według niego nie dzieje się tak, gdyż „rząd socjalistyczny bierze stronę ludzi pracy, przeciwko ludziom konsumpcji, przeciwko ludziom, którzy powinni korzystać z tych szkół”.

Rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk przypomniał „Szkołę na szóstkę”, czyli pomysły partii KORWiN na reformę edukacji. Podkreślił, że oświatę trzeba przede wszystkim zdecentralizować i odbiurokratyzować, bo „nauczyciele powinni mieć zdecydowanie większy wpływ na to, w jaki sposób uczą swoich uczniów”, a także „powinni skupić się na nauczaniu, a nie na pracy za biurkiem”.

Wspomniał także o likwidacji „niepotrzebnych” w tym rozwiązaniu kuratoriów i wydziałów oświaty oraz samego resortu edukacji. Jak dodał „w okresie przejściowym” obowiązywałby bon oświatowy, który „idzie przez lata za uczniem do różnych szkół, i który szkoła może spieniężyć w banku”.

Jest to najlepsza wolnorynkowa i najbezpieczniejsza droga do reformy polskiej edukacji, czyli do wprowadzenia takiego modelu edukacji, gdzie to uczeń właśnie, jest najważniejszy, a nie nauczyciel w szkole. I to dla ucznia szkoła funkcjonuje, a nie dla nauczyciela – podkreślił Grabarczyk.

47 KOMENTARZE

  • O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
   START UP THE ROTORS
   youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
   KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
   Hammer of the Right – NAPISY PL
   youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
   NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
   CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
   youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

  • wrogowie suwerenności i konfederacji zawsze moga liczyc na korwina widac wiedzą gdzie nacisnąć

  • A Korwin ma nadal katar chroniczny, czy już mu padło na łeb?

   • Ten człowiek coś osiągnął, ma 168 IQ i jest przywódcą najsilniejszej partii libertariańskiej na świecie. A Ty?

    • JKM nie odróżnia wirusa od bakterii i wypowiada się na temat szczepień. A Ty?

     • Jednak co do zasady ma w tej kwestii rację. Najpierw Ty odpowiedz, bo masz kompleks Korwina jak PiSda Karoń.

 1. JKM jak zwykle PRLowskie standardy – aresztowanie strajkujących. A co ze strzelaniem Panie Januszu? W PRLu strzelano do strajkujących.

  • Może ci kiedyś zastrajkują śmieciarze,ewentualnie asenizatorzy i zdechniesz w syfie.Nie wydaje mi się,że dasz radę robić za szambo nurka,ale będziesz musiała dłubać w gówienku.Albo cię zaleje.I nie pier…l,że mieszkasz wysoko.

   • W PRLu ludzie strajkowali mimo że ich wsadzano do więzień i strzelano do nich. Mentalność PRLowska JKM nie pomoże w rozwiązaniu problemu.

    • Może sama zastrajkuj i wtedy przestaniesz śmiecić swoimi złotymi myślami.Reagan jak zamykał przywódców strajku też był z PRL-u?

     • No właśnie.Ala,ile ty masz lat?Chyba jednak jesteś automatem ze sztuczną nieinteligencją.

  • Nie, to standardy kapitalisty Reagana gdy zagrożone jest bezpieczeństwo, a w tym przypadku to bezpieczeństwo uczniów i uczciwych nauczycieli. Dzban jak zwykle nie ma pojęcia.

   • A jak niby stanie się bezpieczniej jak zamkniesz nauczycieli w więzieniu? Kto będzie uczył dzieci? Kasjerki z marketu?

    • Są też kasjerki po studiach z wykształceniem pedagogicznym, swobodnie mogą zastąpić komunistów z ZNP.

 2. Całe szczęście dziadzia z wąsem nie ma na nic wpływu więc sobie może te bzdury gadać do woli.
  A w polsce obowiązuje wolnosć działalności związkowej.

  • Niech se dzialaja i protestuja w domach! A szkoly niech ich pozwalaniaja i tyle. Oni maja wolnosc protestowania, a szkoly powinny miec wolnosc ich wywalic. Szkoly podejmuja ryzyko, ze nastepny nauczyciel bedzie moze gorszy, a nauczyciel powinien ponoscic ryzyko pojscia na zielona trawke.

   • No jasne. Szkoły niech ich pozwalniają i kto będzie uczył zamiast nauczycieli? Ksiądz? A może sprowadzisz nauczycieli z Rosji?

  • Czyli wolność watażków i złodziei związkowych, którym trzeba fundować królewskie życie a i tak są tylko chamami ze sztachetami tak czy inaczej.

   • No jasne. Dla prawiczków komunizm = wolność. To w PRLu zamykano strajkujących w więzieniach.

    • O dziwo komunistyczny ZNP popierał w PRLu Stan Wojenny i Jaruzelskiego. Coś im się odwidziało?

 3. Nareszcie ktos trafil w sedno, brawo p. Korwin – Mikke, jak juz napisalem w odp. na wpis p. Ziemkiewicza podobnie w stylu do korwinowego wpisu. Antypolski ZNP rozwiazac(jak prez. Regan zrobil z kontrolerami lotow), a nauczycieli przyjac do pracy na nowych warunkach i po weryfikacji do pracy, przedtem nalezy szkoly oddac rodzicom, juz to w formie kontroli(prawdziwej), juz to w formie utworzenia wielkiej sieci szkol wyznaniowych, laickich, miejskich, etc. Wesolego Alleluja !!!!

  • I kto ma to robić dziecinko? Ci PiSowscy analfabeci którzsy nie potradfia nie, że programu ułożyć, ale zdania po polsku, albo logicznych i jednoznaczych pieciu zadań z matematyki? A pierwsze co nalezy zrobic to to by wszyscy byli piekni młodzi i bogaci bo Janusz polityki tak głosi!

   • Dlaczego nie zakończysz swojego marnego żywotu pajacu z kompleksem Korwina. Skocz sobie do Wisły dziadu!

 4. Widzę, że Korwin w formie i z zapałem „zdobywa” głosy nauczycieli w najbliższych wyborach. A mówiłem Wilkowi – zrobicie dobry wynik jak Korwin będzie milczał. Nie wyszło! I na prawdę gówno mnie obchodzi, że ma rację! Jest natomiast przez swoja niewyparzoną …najwiekszym szkodnikiem na prawicy. Korwin wynoś sie na emeryturę!

  • Też miałem nadzieję na nową jakość, a tu widzę nie potrafia Panowie i Panie Konfederaci nawet uspokoić stetryczałego starucha wygadującego coraz większe debilizmy ku uciesze pryszczatych analfabetów. Słabo to widzę.

   • Czyli marzy ci się terror wszelkiej maści niezadowolonych z życia,a JKM byłby mądry gdyby opowiadałby te same bzdety co np.Schetyna.Niedługo podwyżki będą kosztować jakieś trylion albo inny zylion.To co,drukujemy?

    • JKM chce wprowadzić standardy PRLowskie. W PRLu zamykano strajkujących w więzieniach a hiperinflacja i tak była.

     • Masz urojenia smoleńska PiSdo i obłąkana jak Stefcio W – który chciał, żeby Kaczor był dyktatorem.

     • Ale nie była imbecylu spowodowana ustawą Wilczka, tylko tym, że gospodarka jeszcze nie produkowała wystarczająco.

 5. My nauczyciele nie damy się takiej prowokacji! Dalej będziemy wszelkimi sposobami dążyć do wprowadzenia systemu wiecznej szczęśliwości i równości – komunizmu!

 6. UWAGA!!! Jakubiak to koń trojański żydów ustawiony przez J. Danielsa!!!! POZBYC SIE JAK NAJSZYBCIEJ!!

  • Ha ha, ale schizofrenia paranoidalna. Wara i won, nie rozbijecie Konfederacji trolle.

 7. Panie Januszu przepraszam! Przepraszam, że dałam się zwieść tej propagandzie. Jest mi po prostu wstyd.

 8. Gdybym Ja rządził krajem to bym większość urzędasów zwolnił od tak sobie, bo państwo oparłbym o technologie blockchain, wiec byliby niepotrzebni. Gdyby protestowali to lałbym ich wodą z helikoptera.

 9. S. Broniarz podsyca strajk i podtrzymuje nierealne żądania płacowe, żeby sam mógł dostać podwyżkę – lepiej zarabiający nauczyciele z ZNP zrzucą się w formie wyższej składki (% od wynagrodzenia) na jego skromną pensję.

 10. jak zwykle celnie i w sam środek tarczy; tak właśnie należy zrobić; choćby po to, żeby za parę lat nasze szkoły były na początku światowych rankingów list najlepszych szkół, a nie na końcu lub nawet poza jakąkolwiek klasyfikacją; czytać ks. Piotra Skargę i brać przykład;

Comments are closed.