Morawiecki robi sobie jaja z Polaków. Wspaniałomyślnie dał nam „wybór”, co zrobić z resztką pieniędzy z OFE

Mateusz Morawiecki. Foto: PAP/EPA
Mateusz Morawiecki. Foto: PAP/EPA

Polacy będą mieli wolny wybór, gdzie ulokować pieniądze z OFE – czy przenieść je na Indywidualne Konta Emerytalne, czy do ZUS – oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Transferowi do IKE będzie towarzyszyć pobranie opłaty przekształceniowej. W skrócie – pieniędzy nie dostaniecie, a wszystko i tak utonie w ZUSie, do którego i tak wszyscy od lat dopłacamy.

Jak podkreślił Morawiecki, rząd w swoim modelu, domyślnie, zakłada, że obywatele będą chcieli pozostawić te pieniądze w IKE. Model zakłada – jak podkreślił – że od pieniędzy pozostawianych w IKE pobrana zostanie „opłata przekształceniowa”, jako element „zachowania sprawiedliwości”. Emerytury z ZUS są opodatkowane, pieniądze z IKE nie, więc bez tej opłaty środki z IKE byłyby uprzywilejowane – tłumaczył szef rządu.

Dodał, że opłata przekształceniowa ma wynieść 15 proc. zgromadzonych oszczędności w OFE.

Po osiągnięciu wieku emerytalnego z pieniędzy z IKE będzie można skorzystać w sposób dowolny, zależy nam na tym, żeby przez dywersyfikację źródeł pochodzenia pieniędzy, emerytury były wyższe – mówił Morawiecki. IKE i PPK mają je podwyższać – mówił szef rządu.

Warto sobie przypomnieć, że identyczną gadka mamił nas charyzmatyczny premier Buzek, który stworzył OFE. Dzieki OFE mieliśmy na emeryturze leżeć do góry brzuchami na Hawajach i popijać drinki. Skończyło się obrabowaniem OFE przez rząd Tuska i szabrem resztek przez rząd Morawieckiego. Zostały tam grosze, ale nie ma się co nimi przejmować – tylko frajer uwierzy, że ONI kiedykolwiek oddadzą nam nasze pieniądze. Tym bardziej, że jak widać po negocjacjach płacowych z nauczycielami, sami już nie mają z czego rozdawać, więc szybko się dobiorą jeszcze mocniej do naszych portfeli.

Źródło: PAP

30 KOMENTARZE

 1. Czemu Paweł Kukiz nie śpiewa w Sejmie swojej najlepszej piosenki w karierze?
  Dla przypomnienia:

  Jak ja was ku.wy nienawidzę
  I jak ja wami ku.wy gardzę
  Jak ja się za was ku.wy wstydzę
  Gdy za granicę czasem zajrzę

  Jak ja się wami ku.wy brzydzę
  Jak ja was dobrze ku.wy znam
  Jak ja się bardzo ludziom dziwię
  Którzy wybrali taki chłam

  To wszystko czego się dotkniecie
  Od razu obracacie w pył
  Szarańcza przy was to jest bajka
  Bo cały kraj już zgnił

  Rozpasłe mordy, krzywe ryje
  Ku.estwo wszędzie tam gdzie wy
  Jak ja was ku.wy nienawidzę
  Jak do was bym z kałacha bił

  A nawet jak wam plunąć w twarz
  To wy mówicie że deszcz pada
  Je.ana wasza partia mać
  Co mi ojczyznę okrada

  Nadejdzie kiedyś taki czas
  Za wszystko ku.wy zapłacicie
  W helikoptery wsadze was
  I nigdy już tu nie wrócicie

  • Qurwa! Wrócili. Bo nie do helikopterów trzeba było wsadzać – ofiaro przemysłu gumowego!

 2. Czyli tak czy inaczej rząd znowu nas okradnie.
  Precz z tym złodziejskim ustrojem!!!
  Miejsce całej mafii politycznej III.RP jest w więzieniu!!!

  • ale ci „wyczyściło dysk ” …..pełny reset, tylko software zabrakło.

  • Ni c.h.u.j.a ! Bo kto będzie paczki im przynosił. Część musi być na wolności. Teraz, niestety to jest ta większa część na wolności.

 3. Możecie przenieść oszczędności do rosyjskich i chińskich banków nikt wam nie broni prawiczki. Jak wolicie oszczędzać w rublach – wasza sprawa.

 4. Ten, kto wierzy w nasz system emerytur jest głupi. A dlatego, że jest głupi to będzie zdychał pod płotem.
  Za 15 lat jedynym świadczeniem emerytalnym od państwa będzie bezpłatna eutanazja.

 5. POPIS szabesgoje złodzieje, wrog POLSKI i POLAKOW… do wiezienia. Dlaczego Prezydent DUDA nie przerwie strajku—— ???!!! daje do zrozumienia ze to wrog Polakow nawet tych niewinnych dzieci i mlodziezy ktorzy uczeszczaja do szkol! Hanba!

  BRONMY POLSKI, glosujmy -KONFEDERACJA, KONFEDERACJA, KONFEDERACJA!

  • teraz tyle o szkole i podstawowej i średniej ….A nie zapisałbyś się do ktorejś. A jakbyś już coś „liznął” to łatwiej by ci było myśleć i pozbyłbyś się tego natręctwa myślowego.

 6. Mentalność WOLNOŚCIOWYCH KORYCIAŻY wz SZKOCKI MASON

  ZMUSIĆ Polaków do „OSZCZĘDZANIA” w OFE (dawniej też IKE, obecnie PPK)

  czyli u ZAPRZYJAŹNIONEGO „BANDYTY w KRAWACIE” (BANKSTERA w nowomowie)

  SPRZENIEWIERZYĆ 99% CUDZYCH pieniędzy na własne partyjne „cichodajki”

  1% ODDAĆ z szumnym ajwajowaniem iż się „Polakom ODDAŁO POKRADZIONE” „wpłaty”

  i tak od masońsko-żydowskiego businessu do kolejnego masońsko-żydowskiego businessu

  • to jest ta UKOCHANA PRYWATYZACJA u WOLNOŚCIOWCÓW (ZŁODZIEI)
   .
   PRYWATYZACJA CUDZYCH ZYSKÓW (cudzego majątku) do WŁASNEJ KIESZENI
   .
   i zostawianie frajerów z DŁUGAMI w rozwalonym DOMU (Państwie)
   .
   z naganianiem ich na kolejny koszerny geszeft z „KOKOSOWYMI zyskami”
   .
   jak obecnie profesury co ryją nad PRYWATYZACJĄ ZŁÓŻ TYTANU (wartość bieżąca BILION USD)
   .
   oczywiście w „ZAPRZYJAŹNIONE” z nimi grantami ŁAPSKA MIĘDZYNARODOWYCH ZŁODZIEI
   (też wz MASON SZKOCKI typu torys (lokalnie korwinista))
   .
   bo przecież nie w ZNIENAWIDZONE u postUBECKICH BETONIARZACH MAGDALENKOWEGO UKŁADU „ręce Polaków”

   • Prywatyzacja jest dobra, jeśli nie jest ustawiona! Prywatyzacja po PRL Została ustawiona, czemu sprzeciwił się nie kto inny, jak Janusz Korwin-Mikke!!
    Całą reszta się (z grubsza) zgadza!

    • Nie ma DOBREJ/ ZŁEJ prywatyzacji

     w nowomowie korwinistów DOBRĄ jest ta jak SAMI COŚ UKRADLI (sprywatyzowali za bezcen) i ZŁA jak ukradli ich polityczni przeciwnicy

     Tak naprawdę to KAŻDA PRYWATYZACJA JEST ZŁODZIEJSTWEM jakiej takie niepolskie szkudniki jak JKM starają się nadawać „ludzką twarz” określając ZORGANIZOWANY BANDYTYZM masońską nowomową jak „prywatyzacja”, „innowacyjność”, „przedsiębiorczość”, „rozwój” etc…

     Jedyną rzeczą jaka może podlegać prywatyzacji to RZECZY ZBĘDNE Państwu czyli OGÓŁOWI OBYWATELI

     a nie Państwu jako POSTMAGDAENKOWEJ ZMOWIE postUBeckich utrwalaczy PRLu jak JKM i reszta polityków „wolnościowych”/ „przełomu”/ „grubej kreski” etc….. ZORGANIZOWANEGO UB’ecko-wolskiego ZŁODZIEJSTWA MAJĄTKU POLAKÓW

     Cała reszta zwłaszcza rzeczy NIEZBĘDNE DO EGZYSTENCJI OBYWATELI powinny być PD KONTROLĄ TYCH OBYWATELI nawet Zarządczej czym powinien być Rząd ( a nie kolejną kliką postUBeckich utrwalaczy kondominium jałtańskiego, czyli ZŁODZIEI PRZYSZŁOŚCI NARODU Polskiego jak JKM, etatowy ROZWALACZ prawicowych inicjatyw)

     Wyobraź sobie iż sprywatyzowałeś wszelkie złoża wody i nagle chce ci się przeogromnie pić. Idziesz coś kupić a tam kartka iż ZAMKNIĘTE bo bla bla bla….

     i masz wybór UMRZEĆ albo OKRAŚĆ cudzą już własność. Własność NIEZBĘDNĄ ci do życia… Własność robiącą z ciebie NIEWOLNIKA właściciela owych wodnych zasobów….. osobę WOLNĄ OD MOŻLIWOŚCI ZAPEWNIENIA SOBIE PRZEŻYCIA….

     o co gardłują wszelcy postUBwccy UTRWALACZE MAGDALENKOWEGO UKŁADU jak niejaki JKM i przyjaciele…

     Oni gardłują o to byś z własnej woli z OBYWATELA stał się (ich) NIEWOLNIKIEM…… niewolnikiem ICH „sprywatyzowanej” (czytaj ROZKRADZIONEJ) WŁASNOŚCI….

     Cała reszta to NIEUCZCIWA REKLAMA byś BŁĘDNIE ROZPORZĄDZIŁ SWOIM MAJĄTKIEM czyli SWOIM ŻYCIEM bo ono ma NAJWYŻSZĄ WARTOŚĆ.

     Ale tego ci żaden postUBedcki UTRWALACZ MAGDALENKOWEGFO UKŁADU jak JKM słowem nie zająknie…… za to usłużnie będzie ci podawał obroże i kajdany….. wmawiając iż Auschwitz to taki Ritz dla gojów…..

  • Państwowe zmuszanie ludzi do inwestowania pieniędzy w państwowych piramidach finansowych jest typowym socjalistycznym zamordyzmem.

   ZUS do likwidacji.

 7. Rodacy trzymac forse w domu—zniszczyc plastikowe karty… kontrrolujace Polaków co robia z pieniedzmi,, co kupuja, gdzie kupuja? Co czytaja, gdzie pija kawe codzienna itd itp.

 8. Panie Morawiecki – ile razy będziecie nas okradać podatkami ? Czy te pieniądz nie były już opodatkowane do qwy nędzy? Jaja sobie pan robisz ? ZŁODZIEJE . GŁOSUJE NA PARTIE NARODOWE – NIE NA CWANIAKÓW POLITYCZNYCH I OSZUSTÓW.

 9. To co zostało w ZUSie to już nawet Rysi Siarzewskiej nie starczy na waciki.

 10. z innej beczki
  z 5Kaczyńskiego tzw.obniżka PIT 18 na 17% dla większości podwyżka
  Proszę zapoznać sie z projektem Czerwińskiej DGP

 11. Już jest zbyt późno na to żeby było dobrze. Teraz można tylko złagodzić skutki złej polityki prowadzonej przez kolejne rządy od 89′.
  Głosując na PiS, PO będziemy staczać się po równi do przepaści szybciej, a jedynym światełkiem w tunelu jest głos oddany na koalicję Korwin, Braun, Narodowcy.
  Po nierealnym zwycięstwie wcale nie będzie super i bogactwo, ale może chociaż zapewnimy lepszą przyszłość dzieciom i kolejnym pokoleniom. Polecam ostatnie wystąpienie S. Michalkiewicza o planie obrabowania Polski na YT.

 12. Bolszewickie ścierwo, bezczelni złodzieje. Samo bydło nażarte w spółkach państwowych, rodzinki poustawiane. Z naszych podatków to ścierwo żyje jak paniska, jeszcze temu bydłu mało. Rozgonić tę hołotę na cztery strony świata. Jedyne co potrafią to rozdawać nie swoje pieniądze i lizać du..y żydów. Won!

Comments are closed.