Nowe radiowozy w polskiej policji. Rodzinne BMW w sportowym stylu. Ucieczka nie wchodzi w grę

BMW w polskiej policji fot. screen youtube.com/piotrwolos
BMW w polskiej policji fot. screen youtube.com/piotrwolos

245 koni mechanicznych, 7 sekund do setki – to tylko dwie informacje odnośnie osiągów najnowszego zakupu w polskiej policji. 51 nowych BMW serii 3 sedan oraz 31 BMW serii 3 Gran Turismo trafi do funkcjonariuszy.

Jak podkreślają eksperci motoryzacyjni, nowe radiowozy to przede wszystkim bardziej praktyczne i niepozorne auta, które kierowcom kojarzyć się będą z typowo rodzinnym wozem. To może pomóc w wyłapywaniu piratów drogowych, którzy raczej nie spodziewają się, że w środku mogą znajdować się policjanci i co ważniejsze, wideorejestratory.

Według wstępnych informacji, wiadomo że auta wyposażone będą w kamery z przodu jak i z tyłu pojazdu. Sposób pomiaru będzie taki sam jak przy wcześniejszych wersjach BMW, jeżdżących już teraz w policyjnej flocie. Prędkość mierzona będzie na podstawie kół radiowozu, co już wielokrotnie wywoływało kontrowersje i rozważania prawników.

Wartość całej transakcji to blisko 7 milionów złotych, koszt jednego radiowozu to średnio 134 500 zł. BMW w przetargu pokonało przedstawicieli Skody, którzy za podobne wyposażenie oraz moc samochodu zażądali ponad 1 milion złotych więcej.

Źródło: SE.pl / NCZas.com

Comments are closed.