Ostrzeżenie premiera Libii: Europo! Grozi ci kolejny najazd prawie MILIONA imigrantów. Działajcie szybko

Przybysze z Afryki. Foto: PAP/EPA
Przybysze z Afryki. Foto: PAP/EPA

Włochom i Europie grozi „najazd 800 tysięcy migrantów” – ostrzegł w poniedziałek premier Libii Fajiz Mustafa as-Saradż w wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej dziennika „Corriere della Sera”.

Apelując do strony włoskiej o pomoc w rozwiązaniu konfliktu zbrojnego między siłami dwóch ośrodków władzy w Libii, szef rządu powiedział wysłannikowi włoskiej gazety: „Działajcie szybko”.

Ostrzegł, że pogorszenie sytuacji w tym kraju może skłonić „800 tysięcy migrantów i Libijczyków do najechania na Włochy i Europę”. Premier dodał, że w liczbie tej są także kryminaliści, a przede wszystkim dżihadyści, powiązani z tzw. Państwem Islamskim.

As-Saradż podziękował zarazem stronie włoskiej za starania na rzecz mediacji i zaprowadzenia pokoju.

Od 4 kwietnia Libijska Armia Narodowa (ANL), dowodzona przez prorosyjskiego generała Chalifę Haftara, prowadzi ofensywę na Trypolis. Pogrążona w chaosie po obaleniu dyktatury płk. Muammara Kadafiego w 2011 roku Libia jest rozdarta między dwoma rywalizującymi ośrodkami władzy: na zachodzie jest rząd jedności narodowej Mustafy as-Saradża, ustanowiony w 2015 roku w Trypolisie i popierany przez ONZ, a na wschodzie – rząd ANL w Bengazi, którego szefem ogłosił się generał Haftar. (PAP)

40 KOMENTARZE

 1. Od dłuższego czasu najeżdżają Europę kryminaliści a inni kryminaliści miejscowi ułatwiają im ten proceder!… ZAWSZE! każdy wolny kraj i każdy wolny lud bronił się ZAWSZE! przed wrogiem, odpierał ataki wroga! Tylko Indianie z racji wiedzy przekazywanej im przez swoich kapłanów pozwolili sobie na to, żeby ich kraj najeżdżali i panoszyli się obcy. No i jak skończyli Indianie, jeśli nie w rezerwatach!? Tylko ostatni tchórz nie broni się przed agresorem, tylko ostatni głupiec zaprasza do swojego domu na darmowy wikt i opierunek swojego odwiecznego wroga czy innego kryminalistę!…

  • Z tymi Indianami to duże uproszczenie. Ich państwo chyliło się ku upadkowi a król Inków (Atahualpa) był powszechnie znienawidzony za okrucieństwo i wysokie podatki.
   Hiszpanom (konkretnie panu Pizarro) pomogła również indiańska arystokratka (Hespisesse), którą po konwersji na chrześcijaństwo (czyli wiarę w Żyda) poślubił.
   Matka owej Hespisesse dała do dyspozycji Pizarra 250 000 wojowników, którzy roznieśli w kurz wojska Atahualpy.
   Ujmując sprawę w skrócie – Inkowie powybijali się między sobą a nad resztą łatwo zapanowali Hiszpanie.
   Lody ukręciła również Hespisesse i jej rodzina, którzy żyli długo i szczęśliwie.

   • Oczywiście, że to w wielkim skrócie. Chciałam podkreślić, że Indianie nie bronili się przed najeźdźcą tak jak dzisiaj rdzenni Europejczycy, którym na dodatek propaganda lasuje mózgi! Skutecznie lasuje aż do zabicia ostatniego nerwu! A Europejczycy jak bezwolne barany na wszystko się zgadzają! Nawet na swoje unicestwienie i swoich potomnych!?…

    • Przecież to sami Biali Europejczycy o mało się nie unicestwili w 1914 i 1939. Dlaczego mieszasz do tego Afrykanów?

     • Dlaczego mieszasz do współczesnego zagrożenia Europy ciągle rok 1914 i 1939. Nie pomijasz przy tym Hitlera, Stalina, Putina (w zależności od humoru?). Kilka art. do przodu jest mowa o twoich idolach i pannie młodej na twój gust. Dlaczego nie wypowiadasz się i nie pochwalisz swoich idoli?

  • Kryminaliści to ci którzy najechali Afrykę w XIX wieku – Anglicy, Francuzi, Włosi, Niemcy, Belgowie, Portugalczycy itp.

 2. Wielu Polkom już pipki wilgotnieją. Tylu nowych przystojnych śniadych a nawet czarnych mężczyzn.
  I koleżankom będzie można się pochwalić.

  • Pokaż mi na tej fotce choć jednego przystojnego? Nie ma takich. Przystojni faceci to u nich bardzo wielka rzadkość, tak samo jak i ładne kobiety. Jako małe dzieci są tylko ładni (i to nie wszyscy). No i jakaś bezmózga kobietka może się chwalić? Czym może zaimponować i komu? Jak idę do zoo, to też niekiedy pstrykają mi fotki, ale czy domagam się od wszystkich, żeby cały kraj i ląd zamienić w otwarte zoo!? Tak to można porównać…

   • No tak, ale widuję sporo Polek z takimi panami i wyglądają na dumne i zadowolone.
    Nie wiem, może to młodsze pokolenie takie ale na prawdę jest duży problem z zachowaniem dorastających dziewczyn i potencjalnie znacznie poważniejszy niż sądzimy.
    Dziewczyny zachowują się źle, chłopcy już nie tylko że nie chcą się żenić ale unikają nawet dłuższych stałych związków. Dzieci nie chcą ani dziewczyny ani chłopcy.
    Tacy młodzi ludzie łatwo zlewaczeją no a dalej to już chyba wiemy jak będzie.

    • Do tego przyłożyła swoje brudne łapska propaganda. Anty biała propaganda. Tak samo jak i do destrukcji naszego życia w wielu dziedzinach. A biały człowiek sobie na to wszystko patrzy i patrzy…Nic poza tym!…
     W czasie okupacji otoczenie wiedziało jak reagować na takie „polki”, które z wrogiem się zadają. Dzisiaj niby mamy postęp a ludzie coraz głupsi…

    • Chciałbyś decydować o tym z kim kobieta może uprawiać seks? W III Rzeszy był zakaz seksu międzyrasowego.

     • Nieee! „ala” będzie o tym decydował… A wtedy będzie to wyglądało jak w walce o ogień…Kto kogo dopadnie to!… Nie daruje i ten jest jego! Prawda „ala”!? Marzą ci się czasy jaskiniowców?

     • „W III Rzeszy był zakaz seksu międzyrasowego.”

      Niemcy dopuszczali seks międzyrasowy z Chińczykami i podobnymi.
      W hierarchii rasowej stali wyżej od Francuzów.

 3. Libya… 5mln ludzi. Egipt 100mln ludzi. Etiopia 120mln ludzi. Sudan 40mln ludzi.

  tam co 30 lat podwaja się populacja. ludzie nie są świadomi tego jaka jest tam nędza.

   • Ale to nie przeszkadza im bezrozumnie i nadmiernie rozmnażać się i pogłębiać jeszcze bardziej swoją nędzę!? W razie co, to ci bardziej wyżarci czmychną na darmowe utrzymanie do Europy!? Nawet boordel ma większą ochronę jak Europa! Co te dranie zrobili z naszego lądu!? Darmowe żerowisko dla obcej, przestępczej patologii!?…

    • Patologia w Europie to była w 1914 i 1939 gdy w Europie byli tylko biali.

     No ale widocznie prawica tęskni za białym Hitlerem i białym Stalinem.

     • Dlaczego „ala” znowu tak daleko sięgasz? Masz bliżej swoją patologię, bo u siebie. Nie widzisz tego? Byli biali na swoim lądzie. Są biali i mają pozostać tylko biali na zawsze! Jasne!?

     • Ala zna mniej więcej 50 słów.Taki zasób nie pozwala jej normalnie dyskutować.Z dat zna tylko 1914 i 1939.To debil,albo jakiś automat.Twierdzi,że JKM ma mentalność z PRL-u ponieważ chce aresztować Broniarza-strajkowicza,ale Reagan,który też zamykał strajkowiczów walczył z komuną.

 4. Włosi powinni wypłacić Libii i Etiopii odszkodowanie za Mussoliniego.
  Salvini wyskakuj z kasy!

  • Wystarczy, że ty „ala” wyskoczyłeś z rozumu… Odszkodowanie to powinni dostać Włosi i inni kolonizatorzy za wielki wkład w próbę ucywilizowania tych plemion.

    • W idiotyzmach „ala” to jesteś nie do pokonania. Nikt tak nie potrafi jak ty! Nie zapominaj o tym, że nic ci już nie zaszkodzi ani nie pomoże:)
     A teraz grzecznie przeczytaj ładnie art. o twoich idolach z isis. Dlaczego jeszcze swoim nie pobiegłeś na pomoc?

 5. grecy, włosi, hiszpanie, portugalczycy! pod kierownictwem Włoch, pilnować granic europy

 6. Rozwiązanie tej kwestii jest proste, zaopatrywać w broń obydwie strony tak długo az sie wzajemnie wyrżną a potem przejąć państwo za niezapłacone rachunki za tą broń. Nie ma co ingerować gdy czarni sie tłuką, widocznie to lubią…nie karmić, nie dotować, nie leczyć nie pomagać a natura sama sobie poradzi z pasożytem..

 7. Ta zadyma była pewna w momencie jak isis upadł w Syrii.Teraz ich mocodawcy z usa i izraela rozpętali dym w Libii.

Comments are closed.