Rosyjski pokaz siły nad Morzem Czarnym. Bombowce strategiczne w akcji [VIDEO]

Rosyjski bombowiec Tu-160 w asyście Su-27SM fot. You Tube @Минобороны России
Rosyjski bombowiec Tu-160 w asyście Su-27SM fot. You Tube @Минобороны России

Rosyjskie bombowce strategiczne i samoloty myśliwskie ćwiczyły współdziałanie nad wodami Morza Czarnego. W tym samym czasie odbywały się także ćwiczenia okrętów NATO.

Rosyjskie bombowce strategiczne Tu-160 zdolne do przenoszenia broni nuklearnej wykonały loty ćwiczebne nad Morzem Czarnym.

Osłonę myśliwską zapewniały im 2 pary samolotów Su-27SM lotnictwa morskiego Floty Czarnomorskiej bazujące na lotnisku Belbek na anektowanym przez Rosję Krymie.

Rosyjskie myśliwce ćwiczyły przechwytywanie celów powietrznych, które mogłyby zagrozić bombowcom. Ich zadaniem było udaremnienie ataku na bombowce Tu-160 poprzez niedopuszczenie samolotów przeciwnika na dystans umożliwiający skuteczny atak.

Jak podali Rosjanie ćwiczenia miały być rutynowym sprawdzianem gotowości bojowej przeprowadzanym po okresie ćwiczeń jakie przeprowadzono zimą.

Moment ich wykonania nie był jednak przypadkowy. W tym samym czasie na wodach Morza Czarnego odbywały się morskie manewry Sea Shield 2019 z udziałem około 20 okrętów należących do państw NATO.

Były pośród nich okręty wchodzące w skład Standing NATO Maritime Group Two (SNMG2): hiszpańska fregata ESPS Santa Maria, kanadyjska fregata HMCS Toronto i holenderska fregata HNLMS Evertsen, a także okręty z Grecji, Turcji, Bułgarii i Rumunii.

5 KOMENTARZE

 1. Zróbcie porządek z syjonistyczną marionetką zwaną USA! Żadnych roszczeń żydowskich!

 2. Su 27 w roli samolotu przechwytującego ???

  Większego idiotyzmu ruskie nie mogli wymyślić ?!

  Su 27 może być samolotem wspierającym zadanie bombowca (niszczyć cele naziemne i nawodne na jego drodze).
  Do walki powietrznej ze zwinnymi myśliwcami nadaje się tak jak karoca na wojnie.

  Nie ćwiczyli więc obrony bombowca, a wspólny atak.

  • Su-27 został do tego celu stworzony. To (i jego pochodne) jest jeden najbardziej manewrowych samolotów świata. Gdyby decydowała tylko manewrowość nie miałby sobie równych. Ale teraz ważniejsze są inne cechy: radar, przenoszone rakiety, stealth. Inne czasy.

 3. Ale siły NATO na morzu Czarnym… Rosja się wyraźnie zaniepokoiła.

Comments are closed.