Szok! Najgroźniejszy ptak świata zabił człowieka! Kazuar rozszarpał swego właściciela [VIDEO]

Atak kazuara. Zdj.ilustr. Źródło: YT
Atak kazuara. Zdj.ilustr. Źródło: YT

Hodowca kazuarów zginął na swej farmie na Florydzie. Ptak rozszarpał go w trakcie karmienia.

Ofiara – Marvin Hajos z Gainesville na Folrydzie od lat hodował pochodzące z Australii i Papui Nowej Gwinei ptaki na swej farmie. 75-latek karmił kazuara, gdy ten zaatakował go i dosłownie rozszarpał swymi szponami.

Mężczyzna najprawdopodobniej przewrócił się i wtedy ptak, który potrafi biegać z prędkością nawet 50km na godzinę błyskawicznie zaatakował go pazurami. U kazuarów ich długość wynosi nawet 10 centymetrów.

Mężczyznę przewieziono do szpitala, ale nie udało się go uratować. Kazuary są nielotami i jednymi z największych ptaków. Ich wzrost sięga 1,7 metra a waga może dochodzić do 80 kilogramów. Uznawane są za najbardziej niebezpieczne ptaki. Ich ofiarą często padają inne zwierzęta, w tym psy.

Tragedia na Florydzie to drugi odnotowany przypadek, by ptak zabił człowieka. Poprzednio zdarzyło się to w 1926 roku. Zginął 16-latek, który jadąc konno próbował odgonić ptaka atakującego jego psa. Chłopiec spadł z konia i wtedy ptak rozszarpał go.

5 KOMENTARZE

  1. Jako jedne z nielicznych ptaków mają genitalia takie jak u ssaków i niektórych gadów.

  2. Nie, nikt nie jest w SZOKU. Mamy 2019 rok, w Internetach widzieliśmy już wszystko, absolutnie wszystko. SZOK już nie istnieje poza baitowymi nagłówkami pseudodziennikarzyn. Ktoś musi być nowy w internetach, jeśli cokolwiek go jeszcze szokuje. Szoku już nie ma. Pozostaje ewentualnie dyskomfort psychiczny, ale jego granica jest przesunięta daleko poza linię, którą starają się przybliżać nam codziennie dziennikarzyny odwołujące się do mentalności przedinternetowych, sprzed rewolucji informacyjnej.

Comments are closed.