Płonąca katedra Notre Dame i Ryszard Czarnecki/Fot. Twitter/PAP (kolaż)
Płonąca katedra Notre Dame i Ryszard Czarnecki/Fot. Twitter/PAP (kolaż)
REKLAMA

Europoseł Ryszard Czarnecki na antenie TV Republika komentował pożar Notre Dame. Jak stwierdził polityk, Francuzi „po cichu, czy nawet głośno, ale prywatnie mówią, że za tym mogą stać muzułmanie, dla których jest to forma podboju Europy”.

Pytany o to, w jaki sposób francuskie media relacjonowały to tragiczne wydarzenie, eurodeputowany PiS odparł, że „jest dość silny kaganiec politycznej poprawności, który wynika także z faktu nie ujawnienia narodowości, czy wyznania różnych przestępców, czy sprawców zbrodni, czy nawet różnych chuligańskich występków”.

REKLAMA

Nie ujawnianie ich ma służyć temu, żeby nie było odwetów. (…) W związku z tym Francuzi po cichu, czy nawet głośno, ale prywatnie mówią, że za tym mogą stać muzułmanie, dla których jest to forma podboju Europy. Ale tego we francuskich mediach głównego nurtu się nie uświadczy – twierdził Czarnecki.

Ponadto polityk zwrócił uwagę, że wszystko to dzieje się na miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. – Myślę, że tego typu wydarzenie może mieć wpływ na wynik wyborów, to znaczy może mieć wpływ na los notowań partii numer dwa w tej chwili w sondażach, czyli Marii Le Pen, twardej prawicy francuskiej – dodał.

Źródło: TV Republika

REKLAMA