Islamiści z ISIS chwalą się zamachami. „300 ofiar w trzy dni w 80 miastach. Następna będzie Europa”

Bojownicy Państwa Islamskiego fot. nationaldailyng.com
Terroryści Państwa Islamskiego fot. nationaldailyng.com

Organizacja Państwo Islamskie opublikowała oświadczenie, w którym twierdzi, że w ciągu trzech dni ISIS przeprowadziła skoordynowane zamachy w 80 miastach na całym świecie. W wyniku ataków zginęło 300 osób.

Ataki dżihadystów miały stanowić odwet za wyparcie ich z Baghouz w Syrii. Jak twierdzi ISIS, zamachy przeprowadzali najemnicy i zamachowcy-samobójcy. Wśród broni użytej w atakach miały się znaleźć m.in. miny przeciwpiechotne.

„W 92 przeprowadzonych atakach zginęły 362 osoby” – oświadczyło Państwo Islamskie.

Do ataków dochodziło głównie w Azji i Afryce. W Iraku islamiści zaatakowali 14 razy, 10 – w Syrii, Afganistanie, Libii, Egipcie i Somalii.

Przywódcy ISIS poinformowali, że zamachy miały miejsce między 8 a 10 kwietnia.

Dżihadyści zapowiedzieli, że następnym celem będą miasta w Europie. W oświadczeniu grozili też mieszkańcom innych kontynentów.

Mimo że islamiści w Syrii ponieśli spore straty, to nadal posiadają silną sieć kontaktów, która umożliwia im przerzucanie bojowników.

Źródło: o2.pl

20 KOMENTARZE

 1. Ulubieńcy wszelakiego eurolewactwa ze skłonnościami ludobójczymi.

 2. Polska nie zachód, żeby przypadkiem nie uciekali w popłochu. Bo szybko kat może stać się ofiarą.

 3. ISIS czyli Bractwo Muzułmańskie

  to BRYTYJSKI MIĘDZYWOJENNY PROJEKT PRZEJĘCIA ZASOBÓW BLISKIEGO WSCHODU ZA FRAJER

  szef ISIS jest ŻYDEM z mossadu…. a całą działalność tej „organizacji” podobnie jak Hamasu

  żydowską PROXY WOJNĄ z demokratycznymi państwami.

  • To pytanie do fanatycznego psychopaty ze szkółki Chojeckiego (który pewnie popełni kiedyś masowe samobójstwo jak sekta Jonesa). Jak nazywa się ten szef ISIS i dlaczego nie Zarkawi??? Tutaj jest przypadek nieuleczalnego faktycznego antysemityzmu, który cały świat widzi w krzywym zwierciadle żydowskiego spisku i przypisuje Żydom całe zło, a jak fakty stwierdzają inaczej, to tym gorzej dla faktów.

  • I ty to wiesz, a wszystkie agencje wywiadowcze na świecie nie. Psychiatra zaprasza…

   • Ależ to WIEDZA z AGENCJI puszczona maluczklim

    szefa ISIS już z 15 razy „zabijali”
    i za każdym razem OŻYWAŁ w izraelskim szpitalu

 4. Przecież islamski Iran to ukochany kraj polskich prawiczków
  idzpodprad.pl/homepage/korwin-braun-i-winnicki-murem-za-panstwem-islamskim/

  • Jesteś za inwazją Amerykańskiej Armii na Iran debilny lewaku?

  • Ktoś kto to pisał jest kłamcą, jak ala wilk, wręcz patologicznym, a pod prąd dopłynął chyba do elektrowni jądrowej gdzie zmutowało mu móżdżek. Nikt nie popiera ISIS a Iran to NIE JEST ISIS/ISIL, choć ma problem z radykalnym islamem. Ewentualna inwazja byłaby katastrofą jak w Iraku i tylko niepotrzebną wojną na wyniszczenie powodującą wyprysk kolejnych takich tworów jak ISIS na masową skalę. To region, gdzie plemienno-religijne konflikty z tuzinami (spokojnie ponad setką) frakcji sięgają nawet czasów sprzed tysięcy lat. Zamiast bredzić głupoty zostawia się strategiczną walkę z terroryzmem specjalistom. A po pierwsze się zapobiega i nie dopuszcza hołoty do swojego kraju.

 5. idioci.

  ale tak sobie myślę. być może łatwiej jest przekonać kogoś do akcji samobójczej niż do zabójstwa. samobójców jest sporo. w zasadzie to każdego można przycisnąć i pozbawić go sensu życia, a jak już się to zrobi to potem będzie mu obojętne czy zabije ze sobą kilka osób, byleby tam nie było dzieci.

  ale już wyszkolić kogoś by poszedł i zabił cywili.. to wymaga niesamocie silnej ideologii, której islamiści po prostu nie mają.

  takie przemyślenie na dzisiaj.

 6. Mimo ze Izrael jest oficjalnie wrogiem ISIS i przeprowadzono 80 zamachow na calym swiecie, to w Izraelu ani jednego. Przypadek?

 7. Po cholerę o nich piszecie, tylko podżegacie a islamiści tylko na to czekają aby się o nich rozpisywać , jakie to oni mają małe fjuty !!!

Comments are closed.