Morawiecki: rząd przyjął projekt w sprawie 500 Plus na pierwsze dziecko. „Bez względu na dochody”. Socjalizm w rozkwicie

Rząd przyjął projekt ustawy dotyczącej rozszerzenia programu „Rodzina 500 plus” na pierwsze dziecko – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Projekt przewiduje, że prawo do świadczenia 500 plus będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18. roku życia, również jedynacy bez względu na dochody rodziny.

Obecnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze jest wypłacane tylko po spełnieniu kryteriów dochodowych – 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 zł netto w rodzinie, której członkiem jest dziecko z niepełnosprawnością.

„Przeszliśmy rewolucję, pozytywną rewolucję prorodzinną, pozytywną rewolucję prorozwojową, rewolucje gospodarczą. Ona powoduje, że dzisiaj mamy jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych przy zrównoważeniu czynników makroekonomicznych” – wskazał premier.

(PAP)

16 KOMENTARZE

 1. Ala wilk się cieszy. Nie musi już udawać że pracuje tylko może zbierać plony

 2. III PRLbis rządzona przez socjalistyczny POPiSowy Układ z Magdalenki stosuje rozwiązania systemowe z socjalistycznej III Rzeszy.

  Cytat z książki „Ludzkie Działanie” Ludwig von Mises
  „Niemiecki wzorzec socjalizmu (zwany też wzorcem Hinderburga) nominalnie lub pozornie zachowuje prywatną własność środków produkcji i stwarza wrażenie, że rynki, ceny, płace oraz stopy procentowe pełnią swoją zwykłą funkcję. W systemie takim nie ma jednak przedsiębiorców, lecz jedynie menadżerowie (w nazistowskim języku prawniczym nazywani Betriebsfuhrer – „wódz produkcji”). Owi szefowie zakładów z pozoru odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu „przedsiębiorstw”, które im powierzono. Decydują o zakupach i sprzedaży, zatrudniają pracowników i zwalniają ich, wypłacają wynagrodzenia, zaciągają kredyty, spłacają odsetki i raty kapitałowe. Jednak we wszystkich swoich działaniach muszą bezwarunkowo podporządkować się poleceniom wydawanym przez naczelny urząd do spraw kierowania produkcją. Taki urząd (w nazistowskich Niemczech było to Reichwirtschaftsministerium) mówi menadżerom, co i jak mają produkować, po jakich cenach i od kogo kupować, po jakich cenach i komu sprzedawać. Każdemu robotnikowi wskazuje miejsce pracy i ustala jego płacę. Decyduje o tym, komu i na jakich warunkach kapitaliści mają powierzać swoje fundusze. Wymiana rynkowa jest zwykłą fikcją. Wszystkie płace, ceny i stopy procentowe ustala rząd. Są to płace, ceny i stopy procentowe jedynie z nazwy, w rzeczywistości zaś służą jako ilościowe określenia, którymi posługuje się rząd, wydając polecenia dotyczące zawodu, dochodów, konsumpcji i poziomu życia każdego obywatela. Rząd kieruje wszystkimi działaniami produkcyjnymi. Menedżerowie zakładów produkcyjnych kierują się poleceniami rządu, a nie potrzebami konsumentów i strukturą cen rynkowych. Jest to socjalizm z fasadą kapitalistycznej frazeologii. Zachowane są niektóre terminy zaczerpnięte z opisu gospodarki wolnorynkowej, ale oznaczają one zupełnie co innego niż w gospodarce rynkowej.”

 3. „autor: Popiół z feniksa (anonim) (2019-04-16 01:47)

  Starzy Polacy powiadali : ” Bóg dał – Bóg wziął ” . W kraju gdzie tak : ot na pstryknięcie palcem burzy się 2 tysiące kościołów , istnienie takiej katedry , to przerost formy nad treścią , więc ta katedra spłonęła z woli Bożej . Bóg nie czyni tak jak człowiek ,że kieruje swoje dopusty i wolę jednym motywem- Bóg czyni coś lub dopuszcza z wielu powodów a nawet z całokształtu – tak i na tym pożarze uczynił wielki znak . Oto poszedł komunikat Boży w świat ,że wypełniło się słowo proroka w takim brzmieniu : ” I stanie się mocarz podpałką,
  a dzieło jego iskrą.
  Zapłoną razem oboje,
  a nikt nie ugasi. „. To o tej iskrze mówił Jezus do siostry Faustyny , lecz nikt tego nie rozumie . Aby było to bardziej czytelne ,świątynia ta jest zbudowana na planie krzyża – bowiem ten ” mocarz ” to posiadacz krzyża , który jest krzyżem ponad wszystkie krzyże . Jezus mówił , że iskra ta wyjdzie z Polski i tak jest w istocie , jednak na znak Bóg wybrał świątynie w kraju , gdzie się kościoły burzy a nie buduje .Tam nawet pomnik papieża z tego narodu w przestrzeni publicznej wywołuje sprzeciw .Oto na początku wielkiego tygodnia , w mieście w którym zapomniano o nim , na ulicy słychać religijne pieśni i modlitwy. Nawet dzwony swoim jękiem zwołały ludzi na te osobliwe modły . Najstarsza córa kościoła Francja , stała się sprzedajną dziewką , więc jako taka będzie leczona terapią szokową . To już się dzieje , tylko trzeba zobaczyć to oczyma wiary bo media o tym nie trąbią , gdyż jak ślepiec rozpoznając dotykiem – tak one opisują fakty powierzchownie . ”

  a teraz „W CIĄGU 3 DNI KOŚCIÓŁ ZOSTANIE ODBUDOWANY”
  ale BEZ WSZELAKICH SATANISTÓW w tym katolstwa

  i się DOPEŁNIŁO KOLEJNE Słowo Boże wśród ŚLEPCÓW na Chrystusa

  „BIADA WAM BEZBOŻNICY czapkujący DEMONOWI NIERZĄDNEMU (maryi)
  czy Apostołowi jej Nierządnej Władzy, Pape kościelnej pedofilii, rabe Wojtyle
  boście już PRZEKLĘCI jak wasi STARSI i MŁODSI bracia w SODOMIE………. (torah)

  • Anarchokapitalizm spełnia wszystkie normy ładu społecznego nie kolidujące z naturą człowieka. Zwyrodnialcy stosujący przymus i agresje wobec innych ludzi zostaną zwyczajnie odstrzeleni.

  • Kin, a ty wiesz chociaż gdzie jest góra a gdzie dół ???
   czy może cały czas żyjesz „w stanie nieważkości” jak wynika z twojego tekstu ???

 4. A po wyborach nastanie rzeczywistość i realizacja ustawy 447 no bo teraz to oni na tyle rozumu mają aby narodu o tym nieinformować.

 5. Tadeusz Mazowiecki BIS czyli Mateusz Morawiecki
  (mają TĄ SAMĄ NUMEROLOGICZNĄ LICZBĘ, „przypadek” jak z 9/11)

  własnie ogłosił NARODOWY PLAN POLIN+ na kolejną KWACZĄ 5

  czyli że OBETNIE WSZELKIE WYDATKI NA SZKOŁY przeznaczając je
  na ODBUDOWĘ Paryskiego MOLOHA jaki się właśnie sfajczył….

  jakie w całości wypełniło ZAPOWIEDŹ Boga iż
  „NIERZĄDNY KOŚCIÓŁ ZOSTANIE ZBURZONY”…

  .

  • myślałem, że ten wpis wyżej to jakiś incydentalny, ale widzę, że to nieuleczalna przypadłość

 6. Skąd Oni wzięli te pieniądze żeby dać ludziom? No skąd Oni je wzięli? Zarobili je w sektorze prywatnym? Nie, bo Oni są całkowicie spłukani, są biedakami, nie są multimiliarderami. Kaczyński nie ma nawet pieniędzy na budowę wieżowców, a co co dopiero na to żeby dać 500 zł na każde dziecko. PiS prócz obniżki wieku emerytalnego nie dotrzymał żadnej obietnicy wyborczej, bo jeśli ktoś mówi, że da 500 zł na każde dziecko to musi dotrzymać obietnicy i faktycznie dać ze swoich na każde dziecko, a nie zabrać ludziom pieniądze w podatkach, a potem oddać tych pieniędzy mniej niż się zabrało – takiej praktyki nie nazywa się „dawaniem”, na coś takiego jest inne określenie – „kradzież”. W mojej cywilizacji szanuje się zasadę która mówi, że umów trzeba dotrzymywać, a PiS nie dotrzymał obietnicy i stracił honor już dawno. Czy gang bandytów który rabuje ludzi a potem oddaje im trochę mniej niż zrabował można nazywać mężami stanu? Bandytów kiedyś się wieszało. Teraz niech Kaczyński i spółka dotrzymają swojej obietnicy, niech zarobią pieniądze w sektorze prywatnym i dadzą 500 zł na każde dziecko – trzeba się liczyć ze słowami które się wypowiada.

  Rozdawnictwo to jest wtedy jeśli ktoś faktycznie rozdaje, a PiS nie rozdaje żadnych pieniędzy, tylko po prostu kradnie i nic więcej. Państwo Polskie nie pomnaża kapitału, w nic nie inwestuje i niczego nie produkuje, wręcz przeciwnie – spółki skarbu państwa notują same straty, w budżecie jest deficyt, który spłacają podatnicy – czyli konsumenci. Najbiedniejsi robotnicy dokładają się swoją krwawicą do pensji tych urzędniczych darmozjadów. Nie wyczaruje się pieniędzy i potrzebnych dóbr – to jest niemożliwe. Ludzie pracują i płacą coraz więcej podatków na tych złodziei, bo ceny rosną.

  Skoro to jest takie dobre to dlaczego nie ukraść więcej i nie wprowadzić socjalu 1000+? Najlepiej żeby pieniądze leżały na ulicach jak w Wenezueli, to wtedy dopiero popyt nakręci gospodarkę. PiS marnuje koniunkturę gospodarczą, a pieniądze są przeżerane.

  Polska jest w gorszej sytuacji, niż bogate kraje zachodu. Polityka PiS-u jest szkodliwa i będzie miała poważne negatywne skutki w przyszłości. W krajach zachodu socjal jeszcze jakoś się trzyma, bo są to kraje które znajdują się w czołówce najbogatszych krajów na świecie i ludziom nie opłaca się nigdzie stamtąd wyjeżdżać, bo w zasadzie nie mają gdzie, a gdy w Polsce wprowadzi się to samo co na zachodzie to ludzie będą uciekać do krajów bogatszych – czyli oczywiście na zachód. Trzeba być debilem żeby popierać socjal w Polsce. programy socjalne ściągną do Polski samych najgorszych łobuzów – Dlatego każdy kto głosował za socjalami powinien być postawiony pod trybunał stanu. Nie ma litości dla takich szkodników.

  Jeśli ktoś popiera socjale które będą miały tragiczne skutki w przyszłości, to jest socjalistą i szkodnikiem tak jak politycy PiS. 500+ Mieszkanie+ Mama 4+ i inne zasiłki to są komunistyczne i anty-rodzinne programy które przyczynią się do patologii, będą rozbijać rodziny, produkować samotne matki (komuniści zawsze walczyli z rodziną) i ściągną do kraju imigrantów którzy zamiast pracować, będą tylko brać zasiłki i rozrabiać. Te programy zdemoralizują społeczeństwo i jest bardzo prawdopodobne, że przyczynią się do obniżenia się ogólnego poziomu IQ Polskiego społeczeństwa.

  • Widocznie Polska realizując socjalistyczną utopie nie mając nawet żadnych podstaw gospodarczych musi kolejny raz zbankrutować. Socjalizm zbankrutował nawet w Wenezueli bogatej w złoża ropy naftowej.

 7. To znaczy tak. Przeciwnikiem 500+ oczywiście jestem i ten program powinien pójść do piachu. Jednakże żyjemy gdzie żyjemy i w związku z tym ta zmiana mimo wszystko jest na plus. Bo do tej pory na pierwsze dziecko dostawali tylko biedni, często bezrobotni, lenie czy nawet patologia, a teraz przynajmniej dostanie każdy. Przeciez zabranie nieco bogatszym 500+ postulowali wszelacy lewacy z Razem. W dotychczasowym kształcie program zachęcał do nieróbstwa czy ukrywania dochodów, aby przypadkiem nie przekroczyć progu, teraz przynajmniej to się skończy. Mógłbym jeszcze wskazać plus w postaci mniejszej biurokracji… Choć znając życie urzędnicy do tej pory wyliczający dochody na pewno znajdą inna pracę w urzędzie. Nie wierzę, że pisiarze kogokolwiek zwolnią…

  • „Socjalizm jest niemoralny. Dawanie czegokolwiek za darmo jest demoralizujące. A więc zgubne dla narodu. Głoszenie socjalizmu jest przestępstwem większym i groźniejszym, niż pochwalanie rabunku i kradzieży!”
   Janusz Korwin Mikke, 14 kwiecień 2019

 8. Każda rodzinna powinna móc liczyć na wsparcie państwa. Cieszę się że tak się dzieje.

Comments are closed.