Niemiecki lekarz-nazista przechowywał w domu 300 fragmentów ciał kobiet. „To ofiary egzekucji”

Fragmenty ciał znajdowały się na terenie posiadłości profesora anatomii Hermanna Stieve’a z Uniwersytetu Berlińskiego, któremu przekazywano do sekcji zwłok ciała niemieckich antynazistów.

Odkryto je w 2016 roku. Stieve kroił głównie ciała kobiet, potem wykorzystywał je do badań, kremował i grzebał. Lekarz pomagał nazistom zacierać ślady zbrodni. Próbki tkanek, w większości mające długość poniżej jednego milimetra, znaleziono w małym czarnym pudełku w jego posiadłości – informuje Bild am Sonntag.

Stieve, który zmarł na udar w 1952 roku, miał kierowcę, który przywoził mu ciała z więzienia. Niektóre otrzymywał zaledwie kilka minut po tym, jak je zabito w więzieniu Plötzensee. Lekarza interesowały głównie ciała młodych kobiet, ponieważ prowadził badania nad menstruacją. Przeprowadził m.in. sekcję zwłok 13 z 18 kobiet, którym naziści ścięli głowy za współpracę z Czerwoną Orkiestrą – siatką szpiegowską podporządkowaną wywiadowi ZSRR.

Po 74 latach ofiary zbrodni zostaną w końcu grzebane. Trzynastego maja w Berlinie zostanie pochowanych 300 próbek tkanek pobranych od ludzi zabitych przez nazistów i przechowywanych przez berlińskiego lekarza.

źródło: bild.de, wp.pl

15 KOMENTARZE

 1. Tylko nie podali, czy te pochowek tych 300 jednomilimetrowych tkanek odbedzie sie razem, czy oddzielnie? Jesli pozostana w tym samym pudelku, to wystarczy jedna mala mogilka, a jesli oddzielnie, to beda musieli przeznaczyc na to kolejne ½ hektara ziemi. Niewykluczone, ze tresc epitafium bedzie brzmiala: „Tu spoczywaja fragmenty wielkich bojowniczek z hitlerowskim nazizmem, ktore oddaly swa krew za ojczyzne”.

  • Zenuś, żeś tak elastyczny, że możesz sobie wyssać z 21 palca każdą o.c.h.u.j.a.ł.ą ideę.

 2. Polecam książke pt. „Czerwony, brunatny i zielony socjalizm” – Josef Schublburner

  Co łączy komunistów, nazistów i współczesnych zielonych? Fakt, że wszyscy oni nawiązują do tych samych socjalistycznych idei. Co jest podstawowym celem socjalizmu? Próba stworzenia nowego człowieka i nowego społeczeństwa za pomocą radykalnych środków, takich jak pełna kontrola państwa nad wszelkimi sferami ludzkiego życia, włącznie z eliminacją całych klas czy ras stojących nad drodze postępu. Wbrew temu, co się powszechnie uważa, źródłem rasizmu, antysemityzmu i eksterminacyjnych projektów nie powinniśmy szukać u Adolfa Hitlera, lecz u jego ideowych przodków: Marksa, Engelsa i Lassalle’a. To u nich znajdujemy szczegółowo nakreślone plany stworzenia centralnie sterowanego społeczeństwa, w którym powszechną równość dałoby się uzyskać dzięki likwidacji bądź przymusowej reedukacji części obywateli. Eugenika, przymusowa eutanazja i aborcja, łagry i obozy koncentracyjne były tylko konsekwentnym rozwinięciem tego planu. Z tej perspektywy budowane dziś w Europie globalnego państwa opiekuńczego okazuje się kolejną, choć na razie łagodniejsza, wersją projektu realizowanego wcześniej przez Związek Sowiecki i III Rzeszę, współczesna lewica jawi się zaś jako ideowa spadkobierczyni NSDAP.

  • Najbardziej znamienne jest to, że TEN narodowy socjalizm był oficjalnie chrześcijański, stricte katolicki.
   „1 lutego 1933r. Hitler po objęciu urzędu kanclerskiego przemawiał „ rząd Bronic będzie podstaw chrześcijaństwa stanowiących źródło siły narodu. Osobiście opiekować się będzie chrześcijaństwem tą bazą całej naszej moralności oraz rodziną jako komórką życia ludzkiego i naszej społeczności”
   Str.55 „Kościół a faszyzm anatomia kolaboracji”
   Zbieżności Kościoła i faszyzmu istniała nie tylko na płaszczyźnie ideologicznej. Wspólną płaszczyzną gospodarczą dla papiestwa i faszyzmu był korporacjonizm realizowany nie tylko we Włoszech Mussoliniego, też w Hiszpanii Franko, Portugalii Salazara, Słowacji Tiso, w austrofaszyźmie Dollfussa.
   Narodowy socjalizm w konstytucjach powoływali się na papieską encyklikę społeczną. Swoje poparcie dla korporacjonizmu ( opartego na socjalu i kapitalizmie) wyrażał papież w encyklice Quadragesimo Anno 1931.
   Już w dwa tygodnie po ogłoszeniu encykliki, w czasie przemowy 30 maja 1931r. papież podkreśla, że encyklika w sposób świadomy w pozytywnych rysach nakreśla obraz faszystowskiego państwa korporacyjnego. Podobna były opinie innych hierarchów katolickich – np. o Gundlacha, który w faszystowskich Włoszech widzi „ urzeczywistnione rzeczy , wykazujące podobieństwo do papieskich myśli o ustroju zawodowo stanowym.”

   • Führer III Rzeszy był gorliwym uczniem Marksa i Engelsa

    „Nauczyłem się bardzo wiele dzięki marksizmowi, czego nie waham się przyznać. Różnica polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, o czym ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali. Cały narodowy socjalizm na tym się opiera”
    – to wyznanie führer III Rzeszy poczynił wobec Hermanna Rauschninga, autora głośnej książki „Hitler mówi”.

    „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
    Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

 3. Ciekawi mnie, co tam mu wyszło z badań nad menstruacją i innych temu dojcz-uczonemu.
  Czystość rasową Hitlera czy Heydricha też badał, choćby niejawnie?

 4. lata trzydzieste ubiegłego wieku – ks. Antoni Roszkowski – „ pomiędzy katolicko społeczną myślą i programem a faszyzmem jako doktryną i ustrojem korporacyjnym istnieje wiele punktów stycznych… Obecnie faszyzm pogłębiając się w swej ideologii zbliża się bardzo do poglądów i programu katolicko społecznego.”
  Rządy które powołując się na wartości chrześcijańskie wspierały faszyzm i ściśle współpracowały; Chorwacja Ustaszów, Słowacja księdza Tiso, Słowenia biskupa Rozmana, Austria Dellfussa, Hiszpania Franko, Portugalia Salazara, Francja Petaina – to wszystko były faszyzmy, z którymi KK ściśle współpracował.
  Arcybiskup Grobe pouczał wiernych, że „ jedynie Kościół może być kuźnią doskonałych obywateli nowego, narodowosocjalistycznego państwa niemieckiego. Katolicyzm jest lepszym zapleczem ideowym niż pisma Nitzschego…. Kościół chce być duchowym przewodnikiem nowego społeczeństwa niemieckiego, da najlepszy przykład patriotyzmu.”
  W dzienniku urzędowym diecezji bawarskie z 1939r. „ Naród Niemiecki obchodzi 50 urodziny Hitler. Dla uczczenia tego święta w przed dzień 20 kwietnia decyzją naszych najznakomitszych biskupów po wieczornym dzwonieniu modlitewnym nastąpi uroczyste bicie w dzwony. Chcemy w tym świętym miejscu dać wyraz najlepszym życzeniom,wspólnie i w skupieniu odmówić „Ojcze Nasz” za Fiihrera i Ojczyznę.”
  Cztery miesiące po podpisani konkordatu ( 20 VII 1933) Watykanu z Hitlerem Fritz von Pappen ( szambelan papieski przy Piusie XI) stwierdził „ Elementy strukturalne narodowego socjalizmu nie tylko nie przeczą katolickiemu podejściu do życia, lecz odpowiadają mu pod każdym względem.”

 5. „Pomimo mniejszościowego statusu katolików w Niemczech lat 30 ubiegłego stulecia, to właśnie ich polityka doprowadziła do zdobycia przez faszystów władzy przez Hitlera. Gdy przewodniczącym katolickiej partii Centrum został ksiądz Ludwig Kaas, wziął on aktywny udział w demontażu demokratycznych rządów, w tym w szczególności samej Partii Centrum.
  Pobożny, katolicki kanclerz Franz von Papen, który był zdeklarowanym prawicowcem, umożliwił Hitlerowi dojście do władzy. Katastrofalne rozwiązanie Reichstagu, jakiego dokonał Papen w 1932 r., doprowadziło do zawarcia koalicji partii Centrum z nazistami i zerwania z wszelkimi dotychczasowymi zasadami. W 1933 r. Papen uczynił Hitlera kanclerzem, podczas gdy sam objął stanowisko vice-kanclerza. Kościół pogratulował Hitlerowi przejęcia władzy. Niemieccy biskupi wydali oświadczenie, w którym odżegnali się od wcześniejszych krytycznych ocen nazizmu i zaakceptowali nowy reżim. W tej sytuacji, gdy katolicy przyczynili się do zdobycia władzy przez Hitlera i zasiedli w jego rządzie, biskupom pozostało już tylko współpracować. Konformistyczny Kościół wezwał członków swojej trzódki do poparcia i współpracy z faszystami.
  Niemiecki konkordat zawarty z Watykanem w lipcu 1933r. stanowi jedno z najbardziej niemoralnych, obłudnych i niebezpiecznych porozumień, jakie zostały kiedykolwiek zawarte pomiędzy dwiema autorytarnymi potęgami”
  Gregory S. Paul „ROLA CHRZEŚCIJAŃSTWA W POWSTANIU NAZIZMU”

  „Wszystkie reżimy faszystowskie opisane w książce miały charakter chrześcijański, stricte katolicki. tu już nie mówimy o kolaboracji, a o budowaniu faszyzmów przez religię i kościół.” – z książki ” Kościół a faszyzm anatomia kolaboracji”

  • -Hitler był ideowym socjalistą;
   -NSDAP reprezentowała głównie interesy robotniczego niemieckiego proletariatu;
   -Hitler odszedł od wolnego rynku i zastąpił go interwencjonizmem państwowym, rozbudowywał także programy socjalne;
   -w prywatnych rozmowach nie krył fascynacji bolszewizmem;
   -był utopistą, który chciał stworzyć idealną zjednoczoną Europę na kształt ZSRR;
   -nienawidził Żydów za to, że mieli „pociągać za sznurki międzynarodowej finansjery”;
   -jako ideowy socjalista nienawidził Kościoła, szlachty oraz monarchii;
   -miał lewackie życie prywatne, był zwolennikiem aborcji i eutanazji oraz żyjącym na kocią łapę perwersem.

   nczas.com/2018/10/14/sensacyjny-tajny-raport-amerykanskiego-wywiadu-hitler-byl-biseksualista-i-sadomosochista/

 6. Wyrazem zbieżności Kościoła z faszyzmem nawet na płaszczyźnie gospodarczo-społecznej był korporacjonizm, popierany zarówno przez faszyzm jak i przez papiestwo. Realizowany nie tylko we Włoszech Mussoliniego, ale i w Hiszpanii Franco, Portugalii Salazara, Słowacji Tiso, również austrofaszym Dollfussa w konstytucji z 24 kwietnia 1934 powoływał się na papieską encyklikę społeczną i jej system społeczny. Korporacjonizm popierała ponadto faszyzująca Action Française z Francji, a następnie francuski rząd z Vichy Petaina. Miał to być alternatywny porządek społeczny zarówno dla socjalizmu, jak i dla kapitalizmu. Swoje poparcie dla korporacjonizmu wyraził papież m.in. w encyklice Quadragesimo anno z 1931 r.

  • Dowodem na lewicowość Faszyzmu i Nazizmu jako pokrewnych ideologii socjalistycznych jest niechęć do liberalizmu gospodarczego, własności prywatnej i dążenie do pełnej kontroli każdego aspektu życia społęczno ekonomicznej przez biurokratyczny aparat państwowy.

   Faszyzm i Nazizm są lewactwem, a konsekwentnym ich rozwinięciem jest Komunizm.
   Każda wersja socjalizmu dąży w kierunku zniewolenia ludzkości.

   Główny socjalistyczny ideolog NSDAP Joseph Goebbels:
   „Zgodnie z ideą NSDAP to my jesteśmy niemiecką lewicą […]. Niczego bardziej nie nienawidzimy niż prawicowego narodowego bloku bogatego mieszczaństwa”
   Joseph Goebbels, 1931

   W roku 1927 Adolf Hitler powiedział:
   „Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami dzisiejszego kapitalistycznego systemu gospodarczego (…) i jesteśmy zdeterminowani, aby zniszczyć ten system w jakikolwiek sposób.”

   Podobnie Józef Goebbels, minister propagandy III Rzeszy, podkreślał socjalistyczny charakter nazizmu – w latach dwudziestych dwudziestego wieku napisał wręcz, że jeśli miałby wybierać pomiędzy bolszewizmem a kapitalizmem, wybrałby bolszewizm.

   „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
   Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

Comments are closed.