Podlasie: 52-latek wyciąga kluczyki ze stacyjki auta pijanej 36-latki/Fot. screen Facebook
Podlasie: 52-latek wyciąga kluczyki ze stacyjki auta pijanej 36-latki/Fot. screen Facebook
REKLAMA

52-latek zatrzymał kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Policja pochwaliła postawę mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w Łukowie. Pijana 36-latka jechała wężykiem, wioząc dwójkę dzieci. Najpierw miała problem z utrzymaniem się na swoim pasie, później najechała też na wysepkę rozdzielającą pasy jezdni.

REKLAMA

Świadkiem tej sytuacji był 52-latek, który postanowił interweniować. Gdy kobieta stanęła na światłach swoim audi, mężczyzna wysiadł ze swojego samochodu i otworzył drzwi auta 36-latki i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Okazało się, że w samochodzie jest dwoje dzieci.

Na miejscu wezwana przez kierowcę policja przebadała kobietę alkomatem. Miała ponad 3 promile we krwi. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Niedługo 36-latka usłyszy zarzuty. Informacja o zdarzeniu została przekazana także do sądu rodzinnego.

Policjanci pochwalili postawę 52-letniego kierowcy. Jak podkreślali, to „kolejny przypadek właściwej reakcji na bezmyślność nietrzeźwych kierowców”.

„Apelujemy do wszystkich osób, by widząc nietrzeźwego na drodze, reagowali. Wystarczy telefon na numer 112. Mundurowi dziękują 52-letniemu łukowianinowi za godną naśladowania postawę” – oświadczyli funkcjonariusze.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery.

Pijana kobieta wiozła dwoje dzieci. Zatrzymał ją inny kierowca

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała kierująca autem 36-latka, której dalszą jazdę uniemożliwił inny kierowca. Okazało się, że nietrzeźwa kobieta wiozła w tym czasie dwoje dzieci.WIĘCEJ: http://podlasie24.pl/lukow/region/-pijana-kobieta-wiozla-dwoje-dzieci.-zatrzymal-ja-inny-kierowca-/video/-29d46.html

Opublikowany przez Podlasie24.pl Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Źródła: o2.pl/Facebook

REKLAMA