Plaga ataków na kościoły we Francji. Codziennie dochodzi do profanacji trzech świątyń [VIDEO]

fot. Twitter

Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru Katedry Notre Dame, ale we Francji coraz częściej dochodzi do ataków na kościoły. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku ich liczba wzrosła o 25%.

Są to rozmyślne akty wandalizmu i podpalenia. Przewracane są krzyże, figury świętych. Mają miejsce włamania do tabernakulum, by sprofanować eucharystię.

Według raportu francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w 2018 roku dokonano 872 aktów profanacji kościołów. Rok wcześniej było ich 978.

Wiedeńskie Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie podaje, że liczba ataków na kościoły we Francji wzrosła w ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku o 25% w porównaniu z poprzednim.

W ubiegłym tygodniu także w Paryżu podpalono Kościół Saint-Sulpice. Ogień podłożono po niedzielnej mszy. Budowa kościoła trwała 140 lat i ukończono ją w 1732 roku. To po Katedrze Notre Dame druga największa świątynia chrześcijańska w stolicy Francji.

W marcu sprofanowano i zniszczono wnętrza Kościoła Świętego Mikołaja w Houilles. Obalono i rozbito figurę Matki Boskiej. Przewrócono też krzyż.

W lutym zaatakowano Katedrę Saint-Alain w Lavaur na południu Francji. Zniszczono krzyż i figury świętych. Spalono mszalne szaty. W Nimes nieopodal granicy z Hiszpanią zniszczono ołtarz w kościele Matki Boskiej od Dzieci. Ludzkimi odchodami sprofanowano krzyż.

Według obserwatorów z Wiednia sprawcami są najczęściej anarchiści, skrajni lewacy i feministki.

25 KOMENTARZE

 1. W Chinach komuniści burzą kościoły katolickie – dlatego JKM popiera chinskich komunistów
  deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35216,dramatyczna-sytuacja-w-chinach-z-dnia-na-dzien-wyburzaja-koscioly-katolickie.html

 2. Czyli sprawcami jest swołocz, bydło i dzicz. I tak się powinno ich traktować po złapaniu.

 3. Walka z Kosciolem nabiera rozmachu. Francuzi zdegenerowani, jak ich prezydent, nie chca sie angazowac w obrone chrzescijanstwa, wiec islam rozzuchwala sie coraz bardziej. Podpalenie katedry Notre Dam w Paryzu, jest szczytowym momentem w walce z wiara w Chrystusa we Francji. Jesli teraz Francuzi sie nie przemoga, przestana istniec jako panstwo i narod chrzescijanski. Teraz jest ich byc albo, nie byc!

  • Najbardziej walczą z Kościołem polskie prawiczki bo nienawidzą papieża Franciszka a jednocześnie wychwalają morderców takich jak Putin z KGB, chińscy komuniści i islamiści z Iranu.

 4. Ala wilk….to takie dziwne i zdegenerowane stworzenie o ograniczonym umyśle. Cały czas powtarza te same zwroty ” prawiczki, Putin, jkm, Chiny oto ..” Myślę że ten człowiek ma problemy emocjonalne i potrzebuje pomocy. Ala wilk…będę się za Ciebie modlić. Płoną kościoły w chrześcijańskiej Europie, muzułmanie się cieszą , świętują a europejczycy milczą , idą na rzeź jak bydło… Papież nie jest prawdziwym przywódca chrześcijan, świat oszalał i stacza się w odchłań…..

  • Przecież to uwielbiani przez was chińscy komuniści burzą kościoły katolickie.

   Skoro papież nie jest przywódcą chrześcijan to kto nim jest? JKM? Orban? Putin? Chińscy komuniści? A może Salvini?

 5. w marcu też dokonano zniszczeń (organy, piękne witraże)w Bazylice św. Dionizego w Saint-Denis pod Paryżem, w którym oprócz relikwii i cennych przedmiotów liturgicznych przechowywano insygnia koronacyjne, w którym chowano królów Francji (te zdemolowano podczas rewolucji Francuskiej).
  W 2016 pod Notre Dam zabezpieczono samochód z butlami gazowymi.

  • @Kin Ty to wiesz, ja to wiem. Spójrz jakie miłosierdzie płynie w komentarzach katolików, obrońców pogańskich symboli ich wiary – czy to nie najlepszy przykład tego dokąd wiodą ich przewodnicy duchowi? Rozumiem, że przed wiekami ludzie nie umieli czytać i dawali się zwodzić wszelkiej maści szarlatanom ale dziś dla braku znajomości nauki Jezusa Chrystusa nie ma żadnego usprawiedliwienia. Nie można być katolikiem i wierzyć w Jezusa Chrystusa, bo jedno drugie wyklucza.

   • A ty to kim jestes ?????
    No kim : „biblijnym” lub „charyzmatycznym” albo „wolnym” czy innym „judeochrześcijaninem” ?????
    Moim zdaniem jest więcej prawdziwych chrześcijan wśród katolików niż wśród was judeokapo którzy wy chcecie lizać żydowskoparchate du’pska, bo wy wierzycie, że „bozia” was za to pobłogosławi gdy oddacie POLSKĘ w niewolę żydom, z tego „horhe bergoglio zwanym papieżem franc(ą)iszkiem” jest taki katolik jak ze hitlera lub stalina, NIEwiem kto go tam wybrał, ALE na podstawie takiego KU_ESTWA wy możecie katolicyzm gnoić od najgorszych, WIĘC to nasuwa jeden wniosek, że to było jakieś SKU_WYSYŃSTWO pedziów i temu jest teraz taki pedziapież, LECZ jeżeli popatrzycie się na historię „judeochrześcijaństwa” to w porównaniu z „nim” katolicyzm jest święty, ponieważ „judeochrześcijaństwo” jest o wiele bardziej zwyrodniałe…
    Ps.: „mala” ty raczej NIEjesteś w stanie prawidłowo określić jakie „jedno” miało by wykluczać jakieś „drugie”…..

 6. W sprawe zamieszani są Iluminaci, Wielki wschód, Chazarowie …
  których reprezentują Macron, Merkel, PO, Pis, SLD, Wiosna …

Comments are closed.