Złe wieści dla pasażerów! PKP InterCity ma problemy z taborem. „Wstrzymano sprzedaż biletów”

Pociąg PKP Intercity na peronie/fot. ilustracyjne/fot. Rafał Guz/PAP
Pociąg PKP Intercity na peronie/fot. ilustracyjne/fot. Rafał Guz/PAP

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne i majówka, a z nimi nieuchronnie szczyt przewozowy PKP InterCity. Okazuje się jednak, że w tym strategicznym okresie spółka ma kłopoty z taborem. O sprawie poinformowała „Rzeczpospolita”.

Jak podaje dziennik, z dwudziestu eksploatowanych przez PKP InterCity ekspresów „Dart” produkcji bydgoskiej Pesy jeździ zaledwie dwanaście. Dwa z nich miały ulec awarii, natomiast sześć pozostałych jest w naprawie z powodu uszkodzenia pudeł pociągu.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja „Pendolino” – niesprawne są nadal dwa składy. Jeden z nich rozbił się aż dwa lata temu na przejeździe pod Ozimkiem i dopiero teraz ma trafić do Włoch do naprawy.

Gazeta twierdzi, że przewoźnik ma kłopoty również z nowymi lokomotywami „Gama”, w których psują się silniki. „InterCity łata braki w nowoczesnych zespołach trakcyjnych składami wagonowymi. W poniedziałek zastępcze pociągi wyjechały na 11 tras. To utrudnienie dla pasażerów” – czytamy na łamach „Rzeczpospolitej”.

„Często w takich składach brakuje wagonu gastronomicznego lub wagonów przystosowanych dla niepełnosprawnych” – mówił cytowany przez gazetę Jakub Madrjas, szef branżowego portalu Rynek Kolejowy.

Z powodu problemów z taborem sprzedaż biletów na niektóre trasy jest wstrzymywana. W poniedziałek rano dotyczyło to 10 pociągów, które miały wyjeżdżać 18 kwietnia na trasy pomiędzy Łodzią i Białymstokiem oraz Łodzią i Warszawą. Po południu odblokowano sprzedaż biletów na 8 z tych połączeń. Zdaniem „Rzeczpospolitej”, nie ma jednak gwarancji, że sytuacja nie będzie się powtarzać.

Źródła: Rzeczpospolita/Onet.pl

8 KOMENTARZE

 1. PKP to esencja socjalizmu, uosobienie tego wypaczonego systemu w całej jego krasie. Jak długo istnieje PKP tak długo wleką się jego problemy z prawidłowym pełnieniem usług transportowych, gdzie gratisowo rosną długi tego państwowego molocha rokrocznie umarzane przez socjalistyczne rządy.

 2. To jest po prostu brak kadry naukowo-technicznej w Polsce która pojechała na zachód, a młodej nie ma kto uczyć. Dodatkowo nauczenie polega na robieniu symulacji na kompie, bo tak jest taniej a warsztaty i laboratoria kosztują. Dla tego radzę się przyzwyczaić bo będzie gorzej.

 3. Tak wygląda kupowanie „LEPSZEGO” bo „PRYWATNEGO”…..

  tak wygląda PRZEPŁACONA TANDETA wedle modelu biznesowego wz JKM

  „KUP PAN KOTA W WORKU a potem się będziemy procesować o spełnienie treści świstka gwarancyjnego”

  czyli SPRZEDAWCA BUBLA (patrz boening max i lot, pesa) MA ZYSK z NICZEGO ( bo z WADLIWEGO PRODUKTU jaki NIE POWINIEN BYĆ DOPUSZCZONY DO SPRZEDAŻY)

  a strona druga STRATY i z ZAKUPU „WOLNOŚCIOWYCH” BUBLI i z powodu NIEMOŻNOŚCI REALIZOWANIA WŁASNEGO BIZNESU zakupionymi acz PRZEREKLAMOWANYMI „PRYWATNYMI” BUBLAMI

  • Kończ waść wstydu oszczędź, jak byś miał wątpliwą przyjemność jechać składem wyprodukowanym w ustroju powszechnej szczęśliwości to nie ***dolił byś takich kocopołów. Problemy w Polsce wynikają z braku kadry, bo są wyganiani przez biurwę i baranów w rządzie. Prywatne to jest tylko z nazwy, bo jak biurwa może najechać dowolną firmę i ją zamknąć ot tak, to trzeba być idiotą żeby w takim bantustanie inwestować w coś więcej niż zbijanie europalet.

   • To jest tylko przykład co się dzieje jak się UTRACI KONTROLĘ na rzeczami jakie KONTROLOWANE BYĆ POWINNY

    i nie ma tu znaczenia czy „państwowe” czy „prywatne” bo państwowe, wedle UTRWALACZY PRL’u jak JKM, też BYŁY PRYWATNYMI FOLWARKAMI ich dyrektorów….. i sitw powiązanych z nim „solidarnościowych” kolesi dojących takie zakłady bardziej niż przysłowiowe szkockie pijawki

    A teraz takie firmy są „prywatne” i skupione nie na produkowaniu DOBRYCH i TRWAŁYCH rzeczy ale BUBLI i ŁAPÓWKOWANIU kontrolerów (nadzoru) bo tak jest (kapitalistycznie) TANIEJ a OFIARY ich CHCIWOŚCI leżą na cmentarzach tzw KATASTROF KOMUNIKACYJNYCH….. im jakoś żaden WOLNOŚCIOWY OSZOŁOM NIE WSPÓŁCZUJE iż ZAMORDOWAŁA ICH KAPITALISTYCZNA CHCIWOŚĆ głoszona poprzez rożnego rodzaju utrwalaczy PRL jak JKM i z ferajną….

    • Nie były prywatne bo dyrektor nie odpowiadał własnym majątkiem za błędy.

     „A teraz takie firmy są „prywatne” i skupione nie na produkowaniu DOBRYCH i TRWAŁYCH rzeczy ale BUBLI i ŁAPÓWKOWANIU kontrolerów (nadzoru) bo tak jest (kapitalistycznie) TANIEJ a OFIARY ich CHCIWOŚCI leżą na cmentarzach tzw KATASTROF KOMUNIKACYJNYCH….. im jakoś żaden WOLNOŚCIOWY OSZOŁOM NIE WSPÓŁCZUJE iż ZAMORDOWAŁA ICH KAPITALISTYCZNA CHCIWOŚĆ głoszona poprzez rożnego rodzaju utrwalaczy PRL jak JKM i z ferajną….”

     To załóż firmę i rób lepsze, a nie czekaj musisz najpierw przekupić kapitana państwo bo bez pozwolenia nie wolno, normalnie kapitalizm i wolny rynek w pełnej krasie. Ofiary są same sobie winne, głosują na biurwę i czerwonych złodziei to mają co chcieli.

  • @Kin – skąd Ci się wziął JKM w tym wywodzie, to tylko Ty wiesz:-) Kompulsje i obsesje da się leczyć.

Comments are closed.