Nowe fakty ws. zatrzymanego Jarosława B., byłego męża zmarłej Anny Przybylskiej. Chodzi o wyłudzenie? „Mamy szereg wniosków dowodowych, które zamierzamy złożyć w Prokuraturze”

Anna Przybylska i Jarosław B./ Fot. PAP/Stach Leszczyński
Anna Przybylska i Jarosław B./ Fot. PAP/Stach Leszczyński

Wczoraj sopocka prokuratura zatrzymała wieloletniego partnera zmarłej aktorki Anny Przybylskiej Jarosława B. Były piłkarz Lechii Gdańsk jest podejrzany o popełnienie przestępstwa na tle seksualnym.

W poniedziałek sąd w obecności biegłego psychologa i prokuratora przesłuchał rzekomo poszkodowaną kobietę. Jak twierdzi jej adwokat, jest w bardzo złym stanie psychicznym. W rozmowie z mediami adwokat Mateusz Dończyk przekazał, że „zgwałcenie miało walor czynu brutalnego”.

Inaczej na sprawę patrzy pełnomocnik Jarosława B. Olga Jędraszko. Jak podkreślała w rozmowie z „Faktem”, podobna sytuacja miała miejsce w 2004 roku. Piłkarze Leicester City zostali wówczas oskarżeni o gwałt, ale ostatecznie sprawa okazała się być próbą wyłudzenia pieniędzy przez trzy kobiety.

W pierwszej kolejności pragnę wskazać, ze Jarosław B. sam stawił się na komisariacie policji w Sopocie, gdy dowiedział się o kierowanych przeciwko niemu zarzutach. Oskarżenia kierowane przeciwko niemu nie są oparte na prawdzie. Na tę chwilę nie zostały mu jeszcze postawione zarzuty, a postępowanie jest w sprawie, a nie przeciwko osobie. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że sprawa jest bardzo podobna do tej, która dotyczyła piłkarzy Leicester City – wskazała Jędraszko.

Mecenas zapowiedziała także podjęcie odpowiednich czynności.

Mamy szereg wniosków dowodowych, które zamierzamy złożyć w Prokuraturze. Po zbadaniu wszystkich aspektów sprawy nie wykluczamy też złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Najbliższe dni będą kluczowe, jednak istnieje możliwość, że cała sytuacja zmieni się diametralnie na korzyść mojego klienta. Z uwagi na ciężką sytuację rodzinną uprzejmie prosimy o uszanowanie prywatności i wstrzymywaniem się przed wydawaniem pochopnych osądów – apelowała.

Jarosław B. jest ojcem trójki dzieci Anny Przybylskiej: 17-letniej Oliwii, 13-letniego Szymona i 8-letniego Jana. Aktorka zmarła w 2014 roku.

Źródła: fakt.pl/interia.pl

Comments are closed.