Wicepremier Włoch Matteo Salvini: „Terroryści są na statkach wśród imigrantów. To nie podejrzenie. To pewność”

Statek Niemieckiej organizacji zajmującej się przerzucaniem nielegalnych imigrantów z Afryki do Europy oraz Matteo Salvini. / foto: YouTube/PAP
Statek Niemieckiej organizacji zajmującej się przerzucaniem nielegalnych imigrantów z Afryki do Europy oraz Matteo Salvini. / foto: YouTube/PAP

Wicepremier Włoch i minister spraw wewnętrznych  w wywiadzie stwierdził, iż jest pewny, iż na statkach z imigrantami są terroryści. Potwierdził, że żadna jednostka z przybyszami nie będzie mogła zacumować we włoskim porcie.

Wywiad radiowy jakiego udzielił Matteo Salvini, lider Ligi i minister spraw wewnętrznych dotyczył m.in rozwoju sytuacji w Libii. Na północy Afryki z nową siłą rozgorzała wojna domowa. Oddziały Libijskiej Armii Narodowej generała Khalifa Hafta walczy z żołnierzami wiernymi rządowi o panowanie nad stolicą kraju Trypolisem.

Kolejne walki zwiększają ryzyko, że setki tysiące osób będą uciekać ze stref działań wojennych i próbować przedostać się do Europy. Libijskie władze ostrzegają, że do Europy próbować się będzie dostać nawet 800 tysięcy osób. Twierdzą, też, że zagrożone są więzienia, w których znajduje się 400 terrorystów. Jeśli oficjalne władze stracą nad nimi kontrolę może dojść do masowej ucieczki dżihadystów. Wicepremier Salvini nie ma wątpliwości, że terroryści już przedostają się do Europy wśród imigrantów.

Islamska terrorystyczna infiltracja Europy to nie jest już ryzyko. To pewność – mówił Salvini. – Dlatego też żaden statek z przybyszami nie będzie miał prawa zacumować we włoskich portach.

To dotyczy m.in statków należących rożnych organizacji pozarządowych, które jakoby ratują rozbitków, a w rzeczywistości pełniły rolę promów transportujących imigrantów z Libii do Włoch. Podjęte przez rząd Ligi i Ruch Pięciu Gwiazd działania zdecydowanie postawiły kres szmuglowaniu nielegalnych imigrantów drogą morską do Włoch. Nowe szlaki prowadzą teraz do Hiszpanii, gdzie rządzący socjaliści nadal skłonni są przyjmować nielegalnych imigrantów.

Antyimigracyjna polityka stała się przyczyną napięć pomiędzy Francją i Hiszpanią, a Włochami. Salvini jest też krytykowany przez eurokratów za niewpuszczanie do włoskich portów statków z imigrantami płynącymi z Libii.

20 KOMENTARZE

 1. nie wpłyną do Włoch, to wpłyną do Hiszpanii, a do Włoch przejadą autostradą.

 2. Salvini niech najpierw wypłaci Libii i Etiopii odszkodowanie za to co zrobił tam jego idol Mussolini.

 3. No, rewelacja. Okazuje sie, ze w koncu, po latach, ktos tam zaczal myslec!!!!
  Warte Ksiegi Rekordow!

 4. Duce Salvini niech wypłaci Polsce odszkodowanie za to że Mussolini popierał Hitlera i Stalina przeciwko Polsce w 1939 roku.

 5. I to mówi rodak jednego z najgorszych terrorystów w historii ludzkości – Benito Mussoliniego ( białego wychowanego w rodzinie chrześcijańskiej)

  • @Aw
   kłamiesz, i nie wiesz o czym piszesz, jak zazwyczaj. Mussolini był wcześniej socjalistą. Wczesny faszyzm był antyreligijny [ antychrześcijański] poznaj coś zanim się wypowiesz.

   • To prawda. Nie podobała im się ani hierarchia kościelna ani arystokracja. Porządna klasa średnia to dla nich wrogie burżuje. Głupia socjalistyczna banda.

   • Nie twierdzę że Mussolini był religijny bo nie był ale wychował się w rodzinie chrześcijańskiej, podobnie jak Hitler i Stalin.

    Już sobie wyobrażam te teksty na nczas.com gdyby Mussolini wychował się w rodzinie muzułumańskiej.

 6. nad Włochami spoczywa teraz wielka odpowiedzialność, inie mogą się ugiąć przed francją i niemcami.

  • Niech Włochy wypłacą Polsce odszkodowanie za popieranie w 1939 Hitlera i Stalina przeciwko Polsce to pogadamy.

Comments are closed.