Gdzie jest lewacki oszust Rafał Gaweł? Według niepotwierdzonych informacji udaje uchodźcę w Norwegii. Prokuratura rozesłała za kryminalistą listy gończe

Rafał Gaweł, skazany na 4 lata więzienia za oszustwa założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Foto: PAP/Leszek Szymański
Rafał Gaweł, skazany na 2 lata więzienia za oszustwa założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Foto: PAP/Leszek Szymański

Policja rozesłała listy gończe za oszustem Piotrem Gawłem, lewackim działaczem, skazanym na więzienie za oszustwa. Teraz pojawiają się informacje, iż oszust przebywa w Norwegii, gdzie stara się o azyl.

Sąd Apelacyjny w Białymstoku wydał orzeczenie, że skazany Gaweł powinien już przebywać w więzieniu. Założycielowi Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wymierzono dwa lata więzienia za oszustwa. Nie stawia się on jednak w zakładzie karnym. Prokuratura wystawiła więc za nim list gończy.

Informację w rozmowie z portalem Dzień dobry Białystok potwierdził rzecznik Prokuratury Rejonowej w Siemiatyczach.

List gończy jest wystawiony i to prawda, że poszukujemy pana Rafała Gawła w związku z postępowaniem przygotowawczym prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku. To jeszcze inne postępowanie, bo poprzednie zostało już zakończone – powiedział portalowi rzecznik Łukasz Janyst.

Prokuratura prowadzi więc jeszcze dodatkowe postępowania. W związku z poprzednimi sprawami Gawła już skazano za oszustwa.

W internecie pojawiły się informacje, iż oszust i zawodowy lewak przebywa w Norwegii, gdzie miał wystąpić o azyl polityczny. Tak wynika m.in. z wpisu na Facebooku zamieszczonym na profilu „Rafał Gaweł”.

„Chcę Państwa oficjalnie poinformować, że od kilku miesięcy mieszkam w Norwegii, gdzie wystąpiłem o azyl polityczny. Wyjechałem razem z żoną, córeczką i naszym kotem, bo w Polsce groziło nam niebezpieczeństwo” – napisano.

Dalej są same skargi, iż Gaweł jest w Polsce niszczony, bo walczy ze skrajną prawicą, a wyrok na niego wydano na podstawie spreparowanych dowodów. Miał się też spotkać z zamordowanym później prezydentem Adamowiczem, bo razem z nim chciał walczyć z totalitarną władza i tak jak on był prześladowany. Adamowicz miał mu obiecać pieniądze na jego Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Informacje, iż skazany oszust Gaweł rzeczywiście przebywa w Norwegii i udaje prześladowanego uchodźcę czekają jeszcze na ostateczne potwierdzenie. Wiadomo, że już powinien siedzieć za oszustwa, ściga go listem gończym prokuratura i są prowadzone kolejne dochodzenia w jego sprawach.

Jeśli to prawda i oszust rzeczywiście jest w Norwegii, to rację ma internauta Adam Gwiazda.

Comments are closed.