Gwiazdowski poległ. Polska Fair Play nie zdołała zarejestrować listy ogólnopolskiej

Profesor Robert Gwiazdowski. / fot. YouTube: pafere.org
Profesor Robert Gwiazdowski. / fot. YouTube: pafere.org

KWW Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski nie został zarejestrowany jako komitet ogólnopolski w wyborach do unioparlamentu. Jak się okazuje, zabraknąć miało zaledwie 450 podpisów. Inne źródła mówią o 250.

Aby zarejestrować ogólnopolski komitet, Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego musiała zebrać 10 tys. podpisów w co najmniej 7 z 13 okręgów wyborczych. Jak dowiedział się serwis 300gospodarka.pl od osoby zbliżonej do komitetu, udało się zebrać podpisy tylko w 6 okręgach.

Z kolei sam serwis ustalił, że listy ugrupowania Roberta Gwiazdowskiego zostały zarejestrowane tylko w 5 okręgach. W szóstym okręgu wciąż trwa weryfikacja podpisów.

Według serwisu, do wymaganej liczby 10 tys. w okręgu dolnośląsko-opolskim zabrakło 450 podpisów. Na jednej z facebookowych grup internauta napisał z kolei, że 250.

Oznacza to, że Polska Fair Play nie wystartuje jako komitet ogólnopolski.

Źródła: 300gospodarka.pl/facebook.com/nczas.com

36 KOMENTARZE

 1. Liberalny komunista, systemowy karzeł na usługach PiSkomuny – Robert Gwiazdowski – wprowadził słynny protokół 0% :-)
  I co teraz bando nieudaczników plujących na JKM i bredzących, że teraz to „profesor” pokaże kucom jak się wprowadza „wolny rynek” i prowadzi profesjonalną politykę, bo „Gwiazdowski jest szanowany, ma zaplecze i pieniądze i w ogóle to profesjonalista pierwszej klasy”…

  • Z pewnością klasyczny liberał Gwiazdowski jest tysiąc razy lepszy niż komuch i oszust Morawiecki.

  • Matko, już tak nie plujcie na Gwiazdowskiego! Popełnił on błąd robiąc własną listę, ale mam nadzieję, że do sejmu pójdzie razem z Holokaustem.

   • Znaczy z Konfederacją. Właśnie słuchałem Lisickiego w tv republika i było coś o Żydach i tak mi się napisało xD

  • Z ciebie idzie taka nienawiść, jak od KODowców :D Człowieku, środowiska wolnościowe powinny się wspierać, a nie wyżerać bo jeden do drugiego nie przystąpił. Ja szanuję JKMa, Roberta Gwiazdowskiego, Brauna i pozostałą część prawych wolnościowców. Z czymś zawsze się z którymś z nich nie zgadzam, każdy ma jakieś za/przeciw, ale po co od razu obrzucać się gównem i robić batalię tak jak PiS vs PO? Działajmy razem, nawet jeśli osobno :D

 2. Mam nadzieję, że profesor Gwiazdowski schowa ambicje do kieszeni i dołączy do Konfederacji. I mam nadzieję, że jego mało konserwatywny światopogląd nie będzie przeszkodą (nie powinien, bo go nie eksponuje).

  • | jego mało konserwatywny światopogląd nie będzie przeszkodą (nie powinien, bo go nie eksponuje).|
   >>>>> Polska powinna sprowadzić 5 milionów ludzi, najlepiej z Białorusi i Ukrainy (wcześniej mówiono o 10-12 milionach). Czuję, że szykuje się polityczny transfer z FC Polska Fair Play do FC Kukiz 15.

   • Korwin tez nie widzi nic zlego w pracujacych imigrantach. Szczegolnie takich z bliskich nam kulturowo krajow.

 3. Dziękuję Ci Panie Boże !
  Ten koleś Gwiazdowski pojawił się w kampanii wyborczej aby niszczyć KONFEDERACJĘ i jej liberalno ekonomicznie część, czyli Korwina.

  • Tylko w Waszych mokrych teoriach spiskowych. Ma swoje poglądy i nie jest członkiem (żeby nie użyć mocniejszego określenia)PO, żeby niszczyć konkurencję. Nawet prosił, żeby nie zawracać mu głowy Konfederacją czy inną konkurencją i tłumaczył chyba jasno, że zależy mu własnej marce a nie odbieraniu głosów. Potencjalnych wyborców również udało mu się poprawnie określić. Krótko mówiąc, możecie temu klasycznemu liberałowi naskoczyć ze swoimi teoryjkami. Może w wyborach krajowych nie polegnie.

   • W wyborach krajowych albo włączy się do Konfederacji albo do PiS – KUKIZ. Po tym do kogo się przyłączy zobaczymy czy to tylko wydmuszka służb czy gość chce naprawdę coś zmienić.

 4. Nie zajechał daleko na kradzionych patentach.
  Cała (no może nie cała…) jego myśl ekonomiczna jest zajumana!

 5. Dokladnie!!! po co nam Gwiazdowski skoro mamy Korwina!!!
  Gdybym dzis wspierany przez popis mowil to samo co Korwin bylbym Bogiem!
  Tyle ze to Korwin wprowadza niewygodne ustawy!
  Brawo Panie Korwin!
  Brawo Konfederacja!!!

 6. Powiedzmy sobie szczerze- POPiS dostrzegł zagrożenie w Konfederacji i chcieli odebrać mu te kilka procent przez agenta Gwiazdowskiego. Na szczęście się nie udało. Jeśli Narodowcy+Korwin wszedłby do sejmu musieliby go pokazywać w mediach głównego ścieku i w kolejnych wyborach mieliby duzo więcej, coraz bardziej rosnąc w siłę , szczególnie jeśli PiSożydzi przejdą do realizacji ustawy 447 i kradzieży Polskich pieniedzy przez ich zydowskich panów.

  • Gwiazdowski po to został wybudzony, żeby zabrać Korwinowi 1-2%, żeby ten nie wszedł do PE a potem do polskiego parlamentu – obiecał mu za ten sabotaż Maowiecki niezłą sumkę. Na szczęście bydło i świnie z PiS zbierające Gwiazdowskiemu listy poparcia zawaliły sprawę – widocznie za bardzo byli zaaferowani zbieraniem list poparcia dla innej przystawki naszych okupantów – Szmaty Kukiza.

 7. Gwiazdowski i jego Polska Fair Play polegli.
  Proszę mi uwierzyć, ale naprawdę nie wiem co wypadałoby powiedzieć w tej sytuacji.
  Czy powiedzenie „Chwała poległym!” nie będzie zbyt schadenfreunde czyli cieszeniem się z cudzego nieszczęścia?
  Z drugiej strony pamiętamy jednak jego niezbyt grzeczną i jak się teraz okazało niezbyt mądrą odpowiedź na propozycję liderów Konfederacji. Pomijam już tutaj całkiem uzasadnione podejrzenia, że jego próba wejścia w politykę miała jako jeden z celów uniemożliwienie przekroczenia 5% progu Konfederacji.

  • Zupełnie nie, bo Gwiazdowski sam się określił kto ma być jego wyborcami i nie są to wyborcy Korwina. Robert Gwiazdowski wcale nie jest zwolennikiem opuszczania UE. Widać jak komentujący tu na niczym się nie znają ale mędrkować muszą i przypisywać każdemu złe intencje. Mentalność plemienna jakby to opisał R. Ziemkiewicz.

   • No niezupełnie. Mylisz dwie rzeczy. Deklaracje słowne Gwiazdowskiego to jedno. Realne głosowanie wyborców to drugie. W realnym głosowaniu jakiś procencik wyborców Korwina mogłoby przerzucić głos na Fair Play. Mógłby to być akurat ten decydujący procencik. Niebezpieczeństwo to zresztą do końca nie zostało zażegnane, bo jednak w 6 czy 7 okręgach listy Gwiazdowski zarejestrował.

    A propos.

    Mądrzy i dalekowzroczni zwolennicy pozostania w UE (jak bez fałszywej skromności piszący te słowa) głosują na Konfederację, bo doskonale wiedzą, że to eurosceptycyzm poprawia znaczenie i pozycję Polski w UE, a nie lokajska uległość braci (tfu) okrągłostołowej. Eurosceptycyzm daje także nadzieję na rzeczywiste, pozytywne zmiany w tym skostniałym Eurokołchozie.

    Poza tym, podzielam zdanie S. Michalkiewicza, że Polska w tej chwili jest zupełnie nieprzygotowana do wyjścia z UE. Dążenie za wszelka cenę do Polexitu bardzo przypomina mi nieprzemyślane decyzje o powstaniach narodowych.

    Mam nadzieję, że liderzy Konfederacji to wiedzą. Paradoksalnie w tej sytuacji „gonić króliczka czyli mówić (ale tylko mówić) o Polexicie” jest korzystne dla Polskiej Racji Stanu.

 8. Skończy się apatia i zacznie głosowanie na klasycznych liberałów jak głód po komunie stosowanej zaglądnie do tyłka i najbardziej odczuje to raczkująca jeszcze klasa średnia.

  • Polacy mają specyficzną ceche, muszą najpierw zbankrutować żeby zacząć myśleć realistycznie. Na klasycznych liberałów przyjdzie jeszcze czas.

 9. a tak sobie opluwal Korwina, no to masz blaznie niewystartujesz w calej Polsce

 10. Razwiedka z konfederacji triumfuje, wolnorynkowi wyborcy będą głosować na katola brauna i socjalistów z RN zamiast na Pana Profesora

 11. Jak mi nie jest przykro, że Robert wyp… się i rozwalił swój okraszony głupim uśmieszkiem ryjek :D
  PS. Ten pajac z ego odwrotnie proporcjonalnego do swojego haniebnego wzrostu na spotkaniach już rozdzielał kasę jaką miał dostać po dostaniu się do PE i bredził jak to wszystkim będzie dyktował warunki, a głupich podpisów do najłatwiejszych wyborów nie potrafił zebrać :D

 12. Bagno, wyzwiska, szambo i oskarżenia o wszelakie zło- oto komentarze po tekstem o człowieku, który nagle stał się Strasznie Zły, bo miał dość kompromitacji Korwinem… wycieracie sobie ryje prawicą, a w komentarzach wychodzi z was lewactwo, podłość i małość podszyte ślepym zacietrzewieniem.

  … a ten konserwatywny Korwin to ma którà juź żonę w ramach swoich konserwatywnych poglądów?

  • Nawet gdybyś miał rację, to nie zmienia to faktu, że Fair Play Gwiazdowskiego jako jeden z celów miało niedopuszczenie do przekroczenia 5% progu przez Konfederację. A to zmienia postać rzeczy i czyni z Gwiazdowskiego wroga Konfederacji. To realna polityka koleś, a nie głaskanie panienek po pup*ch i bajerowanie.
   Zresztą a twoje ostatnie zdanie to co jest? Merytoryczna krytyka?

 13. Szkoda ze mu sie nie udalo. Rozsadny facet a nie fanatyk i faszysta jak np Braun z Konfederacji.

  • Witam Ruska z PRLowskich kawałów.

   Rusek: 2 x 2 = 5;
   Polak: Nie, skąd 2 x 2 = 4
   Paw, pardon Rusek: ty, ty faszyst.

 14. Ja tego nie rozumiem… To przedsiębiorcy popierają podatek przychodowy, obrotowy, czy zryczałtowany? Nie lepiej jest popierać likwidację dochodowych (ryczałtowy, PiT i CiT) oraz podatków PCC (np. od kupna i sprzedaży samochodu)? Nie każdy ma umiejętność unikania podatków, a w biznesie przecież nie chodzi o to żeby potrafić unikać podatków, tylko potrafić prowadzić biznes. Unikanie podatków to strata czasu, a według powiedzenia „czas to pieniądz”. Dlaczego przedsiębiorcy mają tracić czas na rywalizację kto lepiej wszystko wlicza w koszty, zamiast skupić się na rozwoju i rywalizować o klienta? Nie widzę w tym żadnego sensu.

Comments are closed.