Walka z Konfederacją w TVP Info na całego. Rachoń zaprasza „eksperta” Mariana Kowalskiego. Strzelał głupotami jak z karabinu [VIDEO]

Marian Kowalski/fot. Twitter Tomasz Kalinowski
Marian Kowalski/fot. Twitter Tomasz Kalinowski
REKLAMA

W programie „Minęła 20” w TVP Info jako eksperta wzięto Mariana Kowalskiego, który jeszcze niedawno był czołową postacią telewizji „Idź Pod Prąd” pastora Pawła Chojeckiego. Przedstawia się go jako „głos narodowców”, choć z głównymi środowiskami narodowymi od lat nie ma nic wspólnego.

Marian Kowalski postanowił pójść w srogi odlot w swoim komentarzu. Wprost przyrównał środowisko Konfederacji – którą nazwał „sitwą wokół Brauna” – do opcji rosyjskiej. Potem zaś nazwał ją „kółkiem przyjaźni polsko-radzieckiej”.

REKLAMA

W Polsce konstytuuje się opcja prorosyjska. To się dzieje na naszych oczach i na to musimy być szczególnie uwrażliwieni – powiedział Marian Kowalski.

Niestety, muszę stwierdzić z przykrością, że bardzo wielu moich kolegów dawnych z Ruchu Narodowego przyłączyło się do tej sitwy Grzegorza Brauna i innych, którzy chcą w Polsce – jak mówię – założyć opcję prorosyjską – kontynuował Kowalski.

Oczywiście metodą wolnych kroków. Najpierw ogłoszenie neutralności, wyjście z NATO, wyjście z Unii, a potem będziemy ugotowani na kolejne 45 lat – walnął Kowalki.

To jest takie nowoczesne towarzystwo przyjaźni polsko-radzieckiej – zakończył były podopieczny pastora Chojeckiego.

Najwyraźniej prawdziwe sondaże jakie posiada Jarosław Kaczyński na swoim biurku na nowogrodzkiej muszą być bardzo korzystne dla Konfederacji i niekorzystne dla PiS. Ataki więc będą się nasilały.

Tymczasem prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz ostro skomentował ten występ określeniem „sprzedajemy jak Marian”.

Niewiarygodny osobnik działający w sekcie Chojeckiego opluwającej Kościół Katolicki i gloryfikujacej Izrael. To jest wasz „narodowiec na etacie”? Myślę, że za pieniądze jest w stanie opluć własną matkę – napisał na Twitterze.

Także lider listy Konfederacji w Warszawie Krzysztof Bosak odniósł się do wystąpienia Kowalskiego.

PiS poziomem propagandy wymierzonej w wyborców obraża ich inteligencję. Być może uda Wam się zmanipulować bardziej naiwną część narodu. Jednocześnie na zawsze tracicie wiarygodność i szacunek u tej bardziej myślącej części Polaków i palicie mosty do jakiejkolwiek współpracy – napisał Bosak.

Źródło: twitter.com

REKLAMA