Wilk wbija szpilę Sakiewiczowi. „Te słowa są tak głupie, że ciężko je komentować. Myślę, że miał dużo gorszy dzień” [VIDEO]

Tomasz Sakiewicz i Jacek Wilk/fot. Wikimedia/Elekes Andor/YouTube/Radio WNET (kolaż)
Tomasz Sakiewicz i Jacek Wilk/fot. Wikimedia/Elekes Andor/YouTube/Radio WNET (kolaż)

Jacek Wilk w ostrych słowach odniósł się do wczorajszych wypowiedzi Tomasza Sakiewicza na temat Konfederacji. Szef skrajnie propartyjnej „Gazety Polskiej” palnął, że Konfederacja broni nazizmu i wspiera Adolfa Hitlera.

Te słowa są tak głupie, że ciężko je komentować. Myślę, że pan redaktor Sakiewicz miał jakiś dużo gorszy dzień i jakieś emocje mu się udzieliły – stwierdził poseł partii KORWiN Jacek Wilk.

Jeśli nas do tej pory lewica wyzywała od faszystów, to chyba zrozumiałe. Ale jeśli pan redaktor używa takich określeń, to znaczy, że chyba nie do końca czuł się dobrze. Przynajmniej tak mi się wydaje. To szkoda nawet komentować – dodał Wilk.

Szkoda, że pan redaktor przeszedł na lewą stronę frontu ewidentnie atakując Konfederację, która rzeczywiście będzie zagrażać PiS-owi, ale nie dlatego, że pomaga lewicy, ale dlatego, że PiS odchodzi od nurtu prawicowego i staje się coraz bardziej lewackie – wyjaśnił.

Prowadzący rozmowę dziennikarz zapytał też o reakcję jednego z internautów, który pisał pogróżki w stronę „Gazety Polskiej” po artykule Sakiewicza oraz wypowiedzi w Radiu WNET.

Ludzie reagują emocjonalnie. Oczywiście nie popieram tego typu działań. Ale przy tak haniebnych słowach redaktora mógł się spodziewać tego typu reakcji – stwierdził poseł Jacek Wilk.

Źródło: youtube.com

Reklama / Advertisement

Comments are closed.