Cejrowski ostry jak nigdy! „Całe to ścierwo powinno się wyrzucić” [VIDEO]

Wojciech Cejrowski. / foto: YouTube
Wojciech Cejrowski. / foto: YouTube

Wojciech Cejrowski nie odpuszcza socjalistycznemu rządowi Prawa i Sprawiedliwości. W najnowszym „Radiowym Przeglądzie Prasy” znany podróżnik w ostrych słowach odniósł się do dopłat do świń i krów oraz protestu taksówkarzy.

Przypomnijmy, że przez pewien czas cała opinia publiczna w Polsce żyła kwestią dopłat, które obiecał Jarosław Kaczyński. – Goły pomysł bez żadnych określeń w jaki sposób i dlaczego nasza forsa ma iść akurat na to – powiedział Cejrowski.

Andrzej Rudnik odparł, że może teraz minister rolnictwa opracuje odpowiedni harmonogram dla realizacji pomysłu naczelnika państwa. – Jarosław startuje z pomysłem i dopiero potem minister będzie dorabiał ideologię? Do tego będzie dorabiał mechanikę całą? – pytał Cejrowski.

To się może okazać, że mechanika tego pomysłu pożre więcej niż stówę (tyle mają wynosić dopłaty – red.) i będziemy musieli dopłacić do tego drugą stówę dla ministerstwa – skwitował krótko znany podróżnik.

Wojciech Cejrowski odniósł się także do protestu taksówkarzy. Andrzej Rudnik przypomniał o blokowaniu ulic przez taksówkarzy oraz planowanych przez rząd zmianach w prawie. – Nie podoba mi się blokowanie takie, kiedy ktoś inny do pracy nie może dojechać. Twoja wolność rozciąga się tak daleko, jak czubek mojego nosa – przypomniał Cejrowski.

Taksówkarze niech sobie protestują ile chcą na jakimś terenie, gdzie nikomu nie będą przeszkadzali – dodawał. – Rząd zajmować się tworzeniem przepisów, które oni postulują (taksówkarze – red.), powinien skreślić wszystkie przepisy dotyczące taksówek. Całe to ścierwo powinno się wyrzucić.

Taksówkarze niech się bronią na wolnym rynku. Ja patrzę na wolny rynek z punktu widzenia klienta. Klientów jest więcej niż taksówkarzy, ja bym chciał żeby Rudnik miał wybór czy zadzwoni sobie po Uber i ryzykuje że mu wytną nerkę po drodze, bo nie wiemy kogo zamówiliśmy, przyjeżdża Hindus który nie zna miasta, może on narządy wycina, ale chciałbym żeby Rudnik miał prawo zaryzykować. A jak Rudnik się boi to niech zamówi taksówkę i niech konkurują. Z punktu widzenia klienta, czyli widzenia większości ludzi, ma być pełna wolność – podkreślił Cejrowski.