Nieczynny Lidl, nieczynna Biedronka. Zakaz handlu także w sobotę. Zobacz, do kiedy zrobisz zakupy na Wielkanoc

Lidl i Biedronka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikipedia
Lidl i Biedronka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikipedia

Trwa szał przedświątecznych zakupów. Miliony Polaków czynią ostatnie przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Tymczasem warto przypomnieć, że w związku z ubiegłoroczną zmianą ustawy o zakazie handlu w niedzielę, zakaz handlu zacznie się w ten weekend wcześniej.

Nie zabranianie pracy w niedzielę poprzedzającą święta, a za to zakaz pracy w dzień przed świętami od godziny 14 – to najważniejsze zmiany wynikające ze zmiany przegłosowanej w ubiegłym roku przez Sejm.

Jako że politycy w Polsce muszą wtrącać się we wszystko i ustalać ludziom jak mają żyć w najdrobniejszych szczegółach, to ustalają także to – kiedy wolno pracować, a kiedy nie, co powinno być kwestią umowy pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

W związku z powyższym wszystkie sklepy takie jak najpopularniejsze w Polsce Biedronka, Lidl czy Dino, będą nieczynne już w sobotę od 14. Ostatni czas na przedświąteczne zakupy to Wielki Piątek i ranek w Wielką Sobotę.

Podobne przepisy obowiązują w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, kiedy w Wigilię 24 grudnia zakaz pracy w handlu obowiązuje od godziny 14. – Po tej godzinie w najbliższą sobotę zakupy zrobimy jedynie na stacji paliw czy w sklepiku, za którego ladą stanie właściciel – przypomina money.pl.