Świat na krawędzi wojny. USA mogą zaatakować Iran nawet bez zgody Kongresu

Mike Pompeo i grzyb atomowy - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP/Pixabay
Mike Pompeo i grzyb atomowy - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP/Pixabay

Sekretarz Stanu Mike Pompeo wyraził opinię, że USA do ataku na Iran nie potrzebują zgody Kongresu. Takie ma być stanowisko amerykańskiej administracji.

Wystarczającą podstawą do takiego ataku byłoby specjalne zezwolenie na użycie sił wojskowych z roku 2001, które zaordynowano jeszcze po zamachu z 11 września na World Trade Center.

Właśnie o wykorzystanie tego zezwolenia wobec Iranu i tamtejszych Strażników Rewolucji pytał Pompeo wcześniej senator Rand. Sekretarz Stanu dyplomatycznie odpowiedział, że to kwestia dla prawników.

Dociśnięty przez Randa o związek Iranu z zamachami sprzed prawie 18 lat, odpowiedział jednak, że „pytanie dotyczące powiązań Iranu z Al-Kaidą jest na rzeczy” i dodał – „Gościli Al-Kaidę, zezwolili Al-Kaidie na tranzyt przez ich kraj. Nie ma wątpliwości, że istnieje związek między Islamską Republiką Iranu a Al-Kaidą”.

Trzy dni później, nagle powiązana z irańską władzą organizacja „Strażników Rewolucji” została decyzją administracji prezydenta Trumpa wpisana na listę zagranicznych organizacji terrorystycznych. Pierwszy krok do zaatakowania Iranu został więc poczyniony.

Opozycja uważa, że upatrywanie w Iranie sponsora terroryzmu ze strony Al-Kaidy to absurd. Znacznie prędzej takich sponsorów można by znaleźć w skonfliktowanej z nimi Arabii Saudyjskiej.

Niektórym przypomina to nawet dość wątpliwe i do dzisiaj nie potwierdzone argumenty (broń chemiczna), które wywołały inwazję na Irak w 2003 roku za prezydentury George’a W. Busha.

Jednak atak na Iran przed wyborami 2020 r. i staraniem się przez Donalda Trumpa o reelekcję nie byłby najlepszym rozwiązaniem. Być może ta presja ma tylko zmusić Teheran do negocjacji, co pozwoliłoby jeszcze przed datą wyborów wskazać na sukces jego administracji. Pokerowa zagrywka czy nowy konflikt?

30 KOMENTARZE

 1. Kolejny kraj już niedługo obrabowany z ropy… Czas z tym skończyć!

  • Już tego próbowali w przeszłości i wywaliło i to w zdziwione twarzyczki. CIA nazywa to „blowback effect”.

 2. Nic nie wiem o zamachu 11 września..To jakiś żart? Wiem natomiast że to było tzw. ,,FALS FLAG,,…..

 3. Czyli hitlerowcy znowu w akcji, tak samo było z Irakiem, bez oficjalnego wypowiedzenia wojny przez Kongres. Chorzy ludzie i religijnie pierd…nięci tam chcą rządzić. Fanatycy jak w Izraelu.

   • Tam żyją takie „plemiona” wierzące, że III wojna światowa musi nadejść za pomocą USA i Izraela, bo wtedy wróci Jezusek i ogłosi się królem ludzkości i Izraela. I to jest chore. Wierzą namiętnie w tzw. rapture, czyli wniebowzięcie. Myślą, że są z tego powodu tak specjalni, że zostaną uratowani przed ewentualną orgią destrukcji, o którą się sami modlą. Jest też psychicznie chory kościół Southboro Baptist Church, którzy potrafią tylko wszystkiego nienawidzić i chodzą ciągle z transparentami typu „God hates fags”, „God hates America” etc.

    • jeszcze do szczęścia potrzeba jest w Izraelu,
     aby urodziła się, czerwona jałówka,
     tak to ich jałowicza wiara

 4. Zydowski plan oslabienia ostatniego skrawka oporu przed grabieza dochodzi do kulminacyjnego punktu. Znowu jakis pretekst uwity z ich intryg, klamstw i zapedu zniewolenia innych. Na szczescie Iran ma mocna Armie i pogonia Yankesow gdzie pieprz rosnie. Rosjanie tez nie spia i jak zajdzie potrzeba, to wysla im pomoc.

 5. od czasów wojny koreańskiej żaden prezydent nie pytał kongresu o zgodę, co podobno jest w konstytucji USA.
  Iran, to duży kraj, i liczy jakieś 80 milionów mieszkańców. Wojna lądowa i okupacja terytorium raczej nie wchodzi w grę. Więc prawdopodobnie atak z powietrza i lądu Zapokali by się tam na 50 lat

 6. Dobry USraelita, to martwy USraelita.
  Trzeba wreszcie z tym zbrodniczym nowotworem i jego agenturą w Polsce zrobić porządek.

 7. I jak myślicie, gdy wybuchnie wojna między ussraelem a Iranem i innymi wrogami pejsatych gdzie się przeniosą kiedy ich kraj legnie w gruzach? Trump czeka na wygraną w kolejnych wyborach i tak samo czeka na wygraną PiSu i wtedy zostanie uruchomiona roszczeniowa machina która nas zniszczy. USA będą wojować daleko od swojego domu a Izrael stworzy sobie nowy kraj w znacznie lepszym miejscu na terenie Polski i Ukrainy. Stąd te chore roszczenia i wybór ,,swojego” na prezydenta Ukrainy. Tu nikt im nie zwróci uwagi ani nie skrytykuje bo zostanie uruchomiony program antysemityzm.exe i będą mogli robić co im się podoba.

  • @Narro
   „zostanie uruchomiona roszczeniowa machina która nas zniszczy”

   oni nas nie zniszczą,
   oni aż tak nie są głupi,
   oni będą nas hodować jak bydło,
   oczywiście, ilości potrzebnej do służby,

   wzorując się na Starym Testamencie,
   wtedy zobaczycie, co to jest holocaust gojów!

   • Załamują mnie tacy jak Ty. Zawsze stawiają się na pozycji ofiary. Pokrzywdzonego pluszowego misia z urwanym oczkiem. Wszystko zaczna się od głowy. Masz zryty beret i zawsze będziesz pixdą.

 8. Bandyci gangsterzy Trump`a z USA chcą wojny z suwerennym państwem. Polacy powinni pomóc Persom. Ameryka nas sprzedała w Jałcie. Dziś sprzedała ponownie, gdy kongres USA i gangster Trump USA podpisał ustawę 447. Persowie przyjęli naszych z Rosji w czasie II wojny światowej.

  • @Max74
   „Polacy powinni pomóc Persom”

   interesująca teza, tylko jak to sobie wyobrażasz?

   • Wystarczyłoby wypędzić pejsatych. Aresztować zdrajców i nawiązać ścisłą współpracę gospodarczą z Iranem, Rosją i Chinami.

 9. Amerykanie w ostatnich dziesięcioleciach doprowadzili do zniszczeń zabytków kultury m.in. w Serbii,Iraku (np. olbrzymia grabież muzeów),Syrii (chociażby potworne zniszczenia w Palmirze) itd. Mam nadzieję,że ci bandyci nie zabiorą się teraz za Iran.Persja to jedna z kolebek cywilizacji.

  • Ameryka, tak jak kiedys Rosja, została zhakowana przez złodziei tożsamości.

  • @Montezuma
   „Persja to jedna z kolebek cywilizacji”

   dla amerykanów, kolebką cywilizacji są żydzi, i dzisiejszy Izrael?

   • Zgadza sie i jak krol Jahveh zostawil w zapisach, to swiat mial powstac 6 tys. lat temu. co nawet „swiadkowie” tej chorej halucynacji moga to poswiadczyc.

 10. Taka luźna myśl kolebie mi w głowie, że skoro I i II wojna światowa a potem marsz przez instytucje nie sprawdziły się na tyle, na ile oczekiwano, to może potrzebna jest marzycielom NWO jednak III wojna światowa…,Widać, słychać i czuć u Rotszyldów et consortes obniżenie pewności siebie i narastającą irytację. Ja ich rozumiem, bo skoro w nieludzki sposób weszło się w posiadanie ponad połowy ziemskiego królestwa, to tężejący strach przed jego utratą spędza sen z powiek.

 11. USA już nie istnieje. Jest tylko USrael na smyczy Izraela. AIPAC się kłania.

  • AIPAC tylko podjudza, a reszta idzie w ogien, po czym zydu wraca i tylko zbiera lupy.

 12. W Polsce już pełno było czerwonych krów a jałówek też,że Żydzi tego nie zauważyli?
  Jeśli od tego uzależniają koniec świata to ten już był wielokrotnie.Zwykłe żydowskie zabobony.

Comments are closed.