Tajemniczy alarm tuż przed pożarem. Pożaru katedry Notre Dame można było uniknąć?

Spalona katedra Notre Dame w Paryżu. Foto: PAP/EPA
Spalona katedra Notre Dame w Paryżu. Foto: PAP/EPA

Krótko przed wybuchem pożaru odezwał się przeciwpożarowy sygnał alarmowy w katedrze Notre Dame. Został jednak zlekceważony.

Jak podaje red. Piotr Witt z Paryża, w dniu pożaru, o godz. 18.20 odezwał się sygnał alarmowy. 3 strażaków, którzy na stałe czuwają w katedrze, natychmiast pobiegło w kierunku skąd pochodził alarm. Podobno niczego nie znaleziono.

Sytuacja się powtórzyła, przez co uznano to za błąd informatyczny. Tak jednak nie było. Czuły system prawdopodobnie wyczuł dym.

Następnie alarm włączył się o 18.43. Wówczas już pożar szybko się rozprzestrzeniał.

Nie wiadomo dlaczego zlekceważono pierwszy alarm i nie sprawdzono dokładnie, co się dzieje. Nie wiadomo też dlaczego przyjęto od razu wersję nieumyślnego spowodowania pożaru.

Prokurator Paryża podczas swojego pierwszego oświadczenia już z góry zapowiedział prowadzenie śledztwa w kierunku nieumyślnego spowodowania pożaru, a przecież śledztwo wprowadzi się w celu poznania prawdy. Czyżby chciano coś ukryć?

Źródło: Wnet.fm

6 KOMENTARZE

  1. Jezeli prokurator tak zaklada to znaczy ze ma cos na sumieniu i sprowadza sledztwo na boczny tor powinni go przycisnac bo widac ze cos wie

  2. Jak mówi pan doktor Stanisław Krajski pożar katedry Notre Dame wygląda na karę Bożą
    więc nie dało się uniknąć

    • Pan prokurator zwyczajnie nie chciał zadzierać z Panem Bogiem, stąd taka reakcja.

  3. A może ma coś z tym pożarem wspólnego pewien jegomość uchwycony na kamerze internetowej filmujacej 24/7 panoramę Paryża w tym katedre Noterdam? Około 1h20min przed ogromnym pożarem na dachu na rusztowaniach widać jak biega pewien ubrany na czarno gość i widać wyraźnie 2 blyski w okolicach jego rąk. Kamerka jest za daleko żeby można go było zidentyfikować, ale widać wyraźnie postać i te błyski. A prokuratura od razu zaczyna od zwarcia na kablach, ciekawe…. hm

  4. Macaron chciał przerwać protesty żółtych kamizelek, a później odebrać odbudowywaną katedrę katolikom.

Comments are closed.