1 maja będą w Wenezueli obalać Maduro! Juan Guaido wzywa do „największej manifestacji w historii kraju”

Juan Guaido. Foto: tter/ Juan Guaido
Juan Guaido. Foto: tter/ Juan Guaido

Lider opozycji uznawany za „tymczasowego” prezydenta Wenezueli przez kraje Zachodu, Juan Guaido, wezwał swoich sympatyków do zorganizowania „największej w historii kraju” manifestacji. Jej datę wyznaczył na 1 maja.

Występujący na wiecu w Caracas Guaido wezwał do zakończenia władzy „uzurpatora” Nicolasa Maduro. Uczestnicy wznosili hasło „Miraflores! Miraflores!”, które jest nazwą prezydenckiego pałacu. To jednak nie pierwsze takle wezwanie Guaido i nie wygląda na to, by 1 maja miał być ostatnim dniem Maduro.

Wenezuelczycy są mocno zmęczeni kryzysem gospodarczym i chociaż sytuacja dwuwładzy w kraju chociaż nie może trwać wiecznie są dalecy do form przemocy i rozpętywania domowej wojny.

Wybór daty 1 maja nie jest przypadkowy. Maduro kontynuuje tradycje socjalistyczne wprowadzone jeszcze przez swojego poprzednika Hugo Chaveza. Tego dnia, zgodnie z jego lewicowym „dziedzictwem”, w kraju organizowane są pochody „święta pracy”.

3 KOMENTARZE

  1. Niech w końcu obalą tego lewackiego przygłupa bo szkoda kraju i Wenezuelczyków.

    • Tylko, że ten który ma go obalać jest takim samym lewackim przygłupem tym odróżniającym się od towarzysza Maduro, że jest agentem USraela.

  2. Niech ten przygłup Guaido wreszcie zejdzie ze sceny politycznej bo może dostać z pukawki!

Comments are closed.