Antoni Macierewicz i pochwała patriotycznego immobilizmu

Antoni Macierewicz/fot. YouTube/Radio Maryja
Antoni Macierewicz/fot. YouTube/Radio Maryja

Były minister Antoni Macierewicz nie ma chyba dobrych dni. W wywiadzie dla Polskiego Radia wychodzą pewne słabości jego rozumowania, które tak naprawdę oznacza wezwanie Polaków do swoistego immobilizmu, czyli powstrzymania się od wszelkich działań, czy to w sprawie aborcji, czy też żydowskich roszczeń. Pozostaje patriotyczna frazeologia i możliwość aktywnego wsparcia… Macrona. Ale po kolei.

„Musimy podjąć wysiłek, żeby przynajmniej symbolicznie uczestniczyć w procesie odbudowy katedry Notre Dame, bo ona da tytuł katolickiemu światu, żeby się sprzeciwić ateistycznym i antykatolickim planom” – mówi minister w Polskim Radio, a to nie do końca tak prosto. Problem w tym, że katedra jest niestety własnością Republiki, która ma pewne zakusy wprowadzania tam nie tylko zmian w architekturze, ale nawet dotyczących jej katolickiego przeznaczenia. Do momentu wyjaśnienia tej sytuacji i intencji Macrona lepiej ze zbiórkami się wstrzymać, a np. podpisać petycję o jej odbudowę w niezmienionym kształcie (http://www.avenirpourtous.fr/).

W rozmowie poruszono również temat obrony życia poczętego. Sprawa ochrony życia poczętego musi być uregulowana – mówi minister i trudno się z tym nie zgodzić. Tylko, że zaraz dodaje – „Nie chodzi o to, żeby burzyć obecny stan rzeczy, ale trzeba mieć świadomość, że to jest nasz obowiązek. Bez ochrony życia nie ma ochrony ani pracy, ani polityki, ani bezpieczeństwa, ani wzrostu gospodarki”. Skoro jednak nie „należy burzyć obecnego stanu”, to oznacza, że z powodów eugenicznych można nadal zabijać nienarodzone dzieci, byle mieć odpowiednią „świadomość” ?

Macierewicz odniósł się również do ustawy 447, która w Polsce wywołuje sporo duże kontrowersje. „Ustawa nr 447 jest konsekwencją tak zwanej umowy terezińskiej, którą zawarł w imieniu Polski pan Władysław Bartoszewski. Nie ma ona żadnej mocy prawnej, ale jest przesłanką potencjalnie dla Polski niekorzystną” – przyznał.

Jego zdaniem „Polska spełniła wszelkie możliwe zobowiązania już w latach 60. Premier Morawiecki mówił o tym wielokrotnie. Polska wypłaciła USA miliony dolarów w celu usatysfakcjonowania roszczeń ludzi, którzy mieli ofiary z tytułu Holokaustu w Polsce. Sprawa jest zamknięta”.

Czy aby na pewno? Ciekawe, że to samo wobec greckich i polskich roszczeń mówią Niemcy, co jednak nie przeszkadza im dmuchać na zimne i prowadzić swoją politykę informacyjną. My tymczasem w kwestiach roszczeń żydowskich oficjalnie milczymy.

Minister Macierewicz przyznał, że „lobby żydowskie wykorzystuje ustawę 447 do olbrzymiej presji na Polskę, której nie wolno się w żadnym wypadku podporządkowywać”.

Odniósł się też do dokumentu ujawnionego przez Stanisława Michalkiewicza, z której wynika, że USA odłożyły po prostu kwestię wypłaty odszkodowań na czas po wyborach parlamentarnych.

W tej sprawie Antoni Macierewicz powiedział: „Nie ma zgody polskiego rządu na jakiekolwiek żądania tego typu. W ujawnionej notatce jest rozmowa, w której strona amerykańska naciska na pana Chodorowicza, żeby zacząć rozmowy ze środowiskiem żydowskim. Polska nie będzie takich rozmów powadziła”.

Jego zdaniem, to „środowiska żydowskie w Izraelu wywodzące się z Rosji, które przybyły do Izraela po roku 1989, są głównym nośnikiem tej presji na Polskę. Nie zapominajmy o roli niemieckiej w tej sprawie”.

Wizja spisku niemiecko-rosyjskiego jest dla Polaków zawsze kusząca, nawet jeśli w tej wersji rozciąga się Jerozolimę. Co jednak zrobić z roszczeniami zgłaszanymi przecież przez organizacje w USA? Czy tam też sięgają macki Berlina i Moskwy? Chyba jednak minister ma po prostu słabsze dni…

9 KOMENTARZE

 1. Przypatrzcie się tej parszywej mordzie: tak wygląda skrajnie zakłamana gnida chowu trockistowskiego, która u najciemniejszego luda robi za „patriotę”.

  • ! ! ! ! ! ŚWIĘTA PRAWDA ! ! ! ! !
   tępy knur z ryjem pedofila co lubi młodych chłopców tosiek-mosiek maciurewicz ! ! ! ! !
   pis = partia interesów syjonistycznych
   po = partia odniemiecka
   frühling (z germański’ego=niemieckiego) = wiosna
   jest jeszcze więcej jakichś parchówlewusów „nowoczesne czy jakieś inne”
   pis + po + frühling + parchylewusyWSZYSTKIEinne = JEDNO ZŁO !!!!!
   parchate i sku_wiałe kapo nad POLAKAMI ! ! ! ! !
   KTO CHCE ZOBACZYĆ JAK ORZEŁ DOPADŁ węża NIECH OTWORZY SOBIE LINK PONIŻEJ ! ! ! ! !
   lh4.googleusercontent.com/-GiVWOW1uJ5s/U2nvNTVJefI/AAAAAAAACTU/311762wNgFo/w800-h800/taken-in-right-moment-eagle-catches-snake.jpg
   O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
   START UP THE ROTORS
   youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
   KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
   Hammer of the Right – NAPISY PL
   youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
   NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
   CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
   youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

 2. Twoje usta są jak deska klozetowa w TOI-TOIu na Woodstocku przychodzą siadają i walą ci prosto do gardła. Masz obs#ane migdałki

 3. p.Michalkiewicz ostro odpowiada p. Macierewiczowi
  youtube.com/watch?v=HUb9FlQleuc

 4. Te bajeczki o jakichś ruskich żydach pragnących zemścić się na Polsce – czyli kolejny bajeczka jaką żywią się pisowcy naiwnie wierząc, że są jeszcze jacyś życzliwi Polsce żydzi. To jest kompletne odklejenie od realiów i infantylizm, który objawia się na postrzeganiu polityki zagranicznej niczym przez pryzmat relacji międzyludzkich np. tego lubimy, a tego nie bo on jest be i kiedyś nas zbił. Z drugiej strony on mówi jasno – Polacy po prostu przestańcie wierzgać, opór jest bezcelowy.

 5. Coraz częściej myślę, że spisek kelnerów otwerających drogę do władzy pis, miał tylko za zadanie osadzenie za sterami państwa ugrupownia , które spełni żydowskie uroszczenia i podmieni Polskę na Polin.

 6. Nczas to żydowsko-niemiecki antypolski brukowiec – polityczny odpowiednik pudelka czy pomponika. Choć do poziomu tego pierwszego jeszcze mu daleko..

 7. Maciarowicz Antonio to wieloletni agent mossadu? Gdzie wy zyjecie Polacy rodacy ze dajecie sie robic w bambuko przez eskimosow????

Comments are closed.