Donald Tusk chciał zabłysnąć, ale nie wyszło. Internauci nie zostawili suchej nitki na byłym premierze

Donald Tusk. / foto: Instagram
Donald Tusk. / foto: Instagram

W Polsce znów wraca dyskusja na temat wprowadzenia waluty euro, a wszystko za sprawą deklaracji z jaką wystąpił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zaproponował, by podpisali się pod nią przedstawiciele wszystkich opcji politycznych.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński wystąpił z deklaracją, w której przedstawiciele wszystkich partii zarzekliby się, że nie wprowadzą jak na razie euro, a dokładnie do momentu dopóki nie dogonimy państw zachodnich.

Jak na razie po reakcjach sceny politycznej widać, że jedyną opcją która jasno mówi NIE dla euro teraz i zawsze, jest Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Pozostałe ugrupowania albo deklarują podpisanie deklaracji Kaczyńskiego, albo nawet szybciej chcą wprowadzać wspólną walutę europejską.

W kwestii waluty euro głos zabrał także Donald Tusk. – Żeby wejść do strefy euro, trzeba prowadzić odpowiedzialną politykę finansową, więc – póki co – nie ma tematu – napisał na Twitterze. Krótko mówiąc Internauci nie zostawili na nim suchej nitki.

To my nie jesteśmy w strefie euro? Na własne uszy podczas Forum w Krynicy w 2008 słyszałem z ust Pana Premiera że będziemy w niej do końca 2011 – skomentował profesor Robert Gwiazdowski.

Nie żebym bronił socjalistów z PiS, ale takie słowa w ustach gościa, któremu waliły się finanse publiczne i żeby je ratować zajebal 150 mld PLN z OFE, to już jest kpina – pisze „Wojtek PL”

Czyli ta luka VATowska była elementem “odpowiedzialnej polityki finansowej” – komentuje „Ania Tomsia”.

31 KOMENTARZE

 1. W sumie Niemcom sytuacja Polski poza EURO odpowiada, widząc z jakim rozdawnictwem ruszyli PiSokomuniści naśladując Grecje.

 2. Warto wspomnieć, że kradzieży pieniędzy Polaków z OFE dopuścił się donald wraz z mateuszkiem, premierem nie rządu PiS, któren był naonczas donka doradcą finansowym.

  • Po oszukiwał wiek emerytalny podwyszala wat też tylko poczytać jak mówili że za 6 tyś pracuje durne w Polsce to ugrupowanie oderwane od społeczeństwa teraz z PZPR tworzą czerwoną komunistyczną dyktaturę precz z obłuda komuniści oszuści do pracy fizycznej lub obozy pracy

  • Bzdury podajesz o tej kradzieży z OFE, naczytałeś się newsów dla głupców.

  • widać,że chcesz być „bardziej papieski,od papieża”…dziwne,że kiedy twój guru napisze choć raz – coś sensownego,,to nawet swoi go atakują🤔czyżby to tylko”stan umysłu”?

 3. Rząd PiSu w ogóle nie prowadzi żadnej polityki finansowej.
  Korzysta z dobrej koniunktury gospodarczej.
  Zacznie ją prowadzić jak im braknie środków w budżecie. Poprzez dług publiczny.

  • Chcesz powiedzieć, jak Powróci do władzy, to będzie kryzys? I znowu pieniądze z WAT będą znikały.

  • Taka dobra koniunktura a wzrost PKB w strefie euro coś koło 1%. A i sami niemcy przebakuja o kryzysie….skąd ty masz takie informacje?

 4. Czy ktoś z was pamięta że na świecie był kryzys gospodarczy a może macie sklerozę lub naprawdę w Polsce piszą TROLE bo wasza wiedza jest na poziomie zerowym !!!!!!

 5. Do Kasagan
  Kryzys kryzysem, ale w jego zwalczaniu miały niby pomóc piramidy finansowe i przekręty vatowskie? Sorry ale ten człowiek nie powinien się wypowiadać na takie tematy. To tak jakby złodziej wypowiadał się na temat uczciwości.

 6. Tusk jak Tusk ale posłuchajmy jak Jarek ciśnie fleki i jakoś nikt tego nie komentuje

 7. To już jest szczyt hipokryzji: zarzucać Tuskowi sięgnięcie po kasę z OFE zaledwie kilka dni po tym, jak pis zrobił dokładnie to samo! Albo zarzucanie, że za jego rządów była zła sytuacja finansów publicznych, kiedy był światowy kryzys i Polska przez 90% ekspertów była stawiana za wzór radzenia sobie z kryzysem, a teraz mamy wyjątkowo dobrą koniunkturę na świecie i rząd rozdaje publiczne pieniądze jak oczadziały, a sytuacja finansów dla tych, którzy mają na ten temat jakieś pojęcie przypomina już Grecję przed bankructwem. To trzeba albo wyjątkowej ignorancji albo wyjątkowo złej woli.

 8. Niestety, wolę rządy PO-PSL od dzisiejszych PiSu, i oczywiście wolę p. Tuska od kłamczuszka p. Morawieckiego, pomijając, z całym uszanowaniem, p. Prezesa.

 9. W OFE nie było pieniędzy ale papierki zwane obligacjami rządowymi. Sprzedawały je kolejne rządy od 1999 roku a pieniądze, te 150 mld zł na bieżąco wydawały. OFE za zarządzanie tymi papierkami brały rocznie parę mld zl prowizji.

 10. PO-Land za PO strefa odpowiedzialnej polityki dla Niemców. Polska i Polacy traktowani byli ja owieczki do strzyżenia. Oszust nr 1 otrzymał w nagrodę przytulne gniazdko przy niemieckim korycie.

 11. PO PSL podwyższenie wieku emerytalnego, sprzedawanie majatku państwa obcemu kapitalowi, likwidacja kopalń, strzelanie do gornikow JSW, zawlaszczenie pieniedzy z OFE , Amber Gold, luka vatowska, i można dalej wymieniac. Dlaczego chca zlikwidowac CBA? To chyba logiczne i trzeba być kretynem żeby nie zauważyć dlaczego. Dla nich ważna jest kasa we własnych portfelach a kraj i ludzie się nie liczą. Ważne żeby Niemcy glaskali nas po głowce. Lizusy

Comments are closed.